Jump to content
IGNORED

Covid-19: Razvoj vakcine, imunitet i primena medikamenata


beyoncé

Recommended Posts

13 hours ago, dùda said:

Šekler sve što je sinoć rekao, zvuči potpuno logično

 

dakle broj zaraženih (zvanično) pa x 10, pa koliko dana su ti visoki brojevi, pa ono što je ranije bilo

ja sam razumela da on kaže da ćemo negde tamo u januaru/februaru doći na 50%

 

on takođe (sekvencionirao je virus i na početku a i jesenas) tvrdi da se virus nije značajno promenio i da je to što pričaju o težoj kliničkoj slici rezultat ogromnog broja zaraženih a ne neke mutacije

za razliku od Gligićke koja više veruju u mutaciju

ali ovde bih pre verovala Šekleru jer čovek radi na tome a i logične su mu sve prepostavke

ne znam da li mozemo bas da racunamo na puta 10, niti otkud bas ta procena.

a inace, svi virusolozi koje sam slusala i citala kazu da su mutacije neznatne - ili pre neznacajne.

Link to comment

Msilim da se na dnevnom nivou sa prethodnim stepenom restrikcija bez masovnih okupljanja moze zaraziti maksimalno 0.25% stanovnistva

Znaci do imuniteta krda treba minimum godinu dana u punom intezitetu koji je sada na snazi i poceo je tek prije 2 mjeseca.

Edited by Moracikus
Link to comment

i meni deluje prilicno optimisticno - a pre svega arbitrarno. sekler je vrlo koristan kao komunikator, neposredan, pristupacan i jasan.

ali mislim da on strahovito pojednostavljuje podatke i izvlaci zakljucke zanemarivsi i sam pred sobom koliko ih je pojednostavio :D

desava se da kad te pocnu cesce pitati i slikati pomislis da moras stalno imati neki znacajan ili zanimljiv odgovor...

  • +1 2
Link to comment

Samo znam da i ako je x5, mnooogo smo daleko od kolektivnog imuniteta. A ne verujem ni da je x5. Ali po logici stvari sigurno je minimum X2, a verovatno i više. Lažno negativni, blagi koji su ostali kod kuće i slično....

Link to comment
On 9.12.2020. at 10:42, dùda said:

Šekler sve što je sinoć rekao, zvuči potpuno logično

 

dakle broj zaraženih (zvanično) pa x 10, pa koliko dana su ti visoki brojevi, pa ono što je ranije bilo

ja sam razumela da on kaže da ćemo negde tamo u januaru/februaru doći na 50%

 

Meni zvuči realno - osam hiljada zaraženih dnevno poslednjih mesec dana puta deset je blizu dva ipo miliona. Dakle, ovim tempom u januaru prebacujemo 4 milke i ćao korona.

Link to comment
svakako ima i dosta asimptomatskih, narocito medju decom i mladima. i buba [emoji3]
kao da nije dovoljno da se sama brukam pred sobom i precima :dry:

josh treba da me neko upuca rendgenom sluchajno, pa da ispadne da imam i upalu pluca a da ne znam :isuse:

sent from bubamoto

Link to comment

Ne mož' ruska da ne bude najefikasnija pa to ti je.

 

Quote

Russia’s Sputnik V vaccine efficiency raised to 96.2%

The preliminary data obtained in the Russian Sputnik V coronavirus vaccine trials show that the efficiency of the jab stands at 69.3% after the first component is administered and 96.2% after the second, member of the independent monitoring committee examining the results of the vaccine’s clinical trials Ramil Khabriyev said Thursday.

Earlier, the Russian Direct Investment Fund (RDIF) reported that the coronavirus vaccine is 95% effective.

"The assessment was conducted in the period between the 14th and the 21st day, or before the injection of the second component, while the second observation group is after the second component is administered. So, if we compare or assess the efficiency as of today, it is calculated and submitted to us, developers and researchers, to be 96.2%," he said at a scientific forum.
...

https://tass.com/society/1233489

Edited by vememah
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

kao da nije dovoljno da se sama brukam pred sobom i precima :dry:

josh treba da me neko upuca rendgenom sluchajno, pa da ispadne da imam i upalu pluca a da ne znam :isuse:

sent from bubamoto
 

necemo preterivati, antitelima se u zube ne gleda.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...