Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Jbte ja ne mogu da se ubacim u taj mod da stvaram kući zalihe, zaista možda jesam budala ali stvarno ne mogu...
Šta je rezon? Neće se proizvoditi hrana više?
Zalihe u magacinima ćao?
Bar ću da smršam...



... Shiit has hit the fan...

moj problem je shto ja uvek pravim i imam razne zalihe, shto prirodno, takva sam zena [emoji38]ol: shto jer mi je problem da kupujem dan za dan, pa se redovno otimam kontroli. ovo sad mi stvara nervozu jer ne mogu da odgovorim zahtevima drushtvene zajednice [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment

Pravljenje zaliha uopšte nije besmisleno. Dobro je što narod sad kupuje, nego da se krene u šoping kad bude 20000 zaraženih na ulici.  Biće hrane u radnjama, ali će biti jebeno neprijatno i rizično stajati u redovima pred kasama kad bude krenulo sranje.

Link to comment
1 minute ago, ordi said:

 

upravo. jutros gospodinu sipam granule, leži pored pune činije i plače, hoće kesicu. dam kesicu, eno ga, izvrnuo se na radijatoru i spava. 

Ja sam mog #onomad vodio na vakcinu (neku pseću) - stavim ga na vagu a on se uradio u zadnjih godinu-godinu ipo - sa 15 na 17.6kg... Teske kosti, sta li... 

Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

"bolje da bacim nego da dam nekome kome treba" - klasik™.

 

Aman, zašto bi bacali brašno, ulje i špagete?

Nije da neko pravi zalihe jaja i kupuje 30 vekni hleba.

 

Sa druge strane, ne postoje nikakve indicije da treba praviti zalihe. Osim ludaka koji vrše invaziju na rafove, pritom nehajući što potrošački spicevi itekako produbljuju krizu sa aspekta epidemije.

 

Link to comment
2 minutes ago, mraki said:

Verovatno je pre rezon to da ne moraš u prodavnicu i medju ljude.

Najbolje sa stanovišta što bržeg širenja epidemije je da čovek nema nikakve zalihe pa ako mu jave da mora u samoizolaciju jer je pre par dana sedeo s nekim ko je potvrđen da onda ide u nabavku namirnica i lekova za 2 nedelje i potencijalno zarazi još gomilu ljudi.

Link to comment
Just now, Gricko said:

Pravljenje zaliha uopšte nije besmisleno. Dobro je što narod sad kupuje, nego da se krene u šoping kad bude 20000 zaraženih na ulici.  Biće hrane u radnjama, ali će biti jebeno neprijatno i rizično stajati u redovima pred kasama kad bude krenulo sranje.

biće bezbednije kupovati za 2 nedelje nego sad jer će tad svi da se ponašaju u skladu sa situacijom, a sad se u prodavnicama najviše širi zaraza

Link to comment
Just now, Gricko said:

Pravljenje zaliha uopšte nije besmisleno. Dobro je što narod sad kupuje, nego da se krene u šoping kad bude 20000 zaraženih na ulici.  Biće hrane u radnjama, ali će biti jebeno neprijatno i rizično stajati u redovima pred kasama kad bude krenulo sranje.

 

Sranje je uveliko krenulo, očigledno je najbolje rešenje da se uvede režim kupovine (sa razmacima i ograničenim brojem ljudi u radnji), a ugroženim i ljudima sa simptomima treba donositi hranu i lekove. 

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

biće bezbednije kupovati za 2 nedelje nego sad jer će tad svi da se ponašaju u skladu sa situacijom, a sad se u prodavnicama najviše širi zaraza

 

apsolutno. uci jutros u merkator na nbg je bio veci rizik nego sto ce biti u narednom periodu.

najpametniji je onaj ko se opskrbio jos dok je ovo sranje bilo u kini.

 

opskrbljivanje- 6 vezanih suglasnika, jedina takva rec, mislim

Edited by Nikodije
Link to comment

Ljudi ja ne verujem šta mi se desilo

Lokalni pop došao kod komšija da sveti vodicu i kolabirao. Oni me pozovu, ja dodjem do auta da vidim šta se dešava - vidim nije dobro. 

Odmah pozovem Hitnu koja ustanovi visoku temperaturu i dispneju. 

Odvezli ga dalje. 

Komšiluk sam razjurio, ja se dezinfikovao. 

Komšiluk mi je dupe pomerio zbog maske dok nije došla hitna - posle im nije bilo tako smešno. 

 

Nije ovo dobro. :unsure:

Link to comment
  • Redoran pinned this topic
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...