Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

  • 3 months later...

Ovo nije kao kad iznenadi sneg putare u januaru već kao kad bi počeli da izlaze sa lopatama da ga čiste u junu. Ako je prošišao već kroz onkologiju onda i ne moraju da uvode maske nekog kvazi reda radi. 

Link to comment
50 minutes ago, gospa buba said:

ja koliko znam kc se ozbiljno pridrzava kad procene da treba, obavezan kovid test za hospitalizaciju je ishao do pre par meseci, maske isto.

Brzo testiranje je (bilo) obavezno, nošenje maski isto.

Ali maske samo po hodnicima, ulazak i izlazak sa odeljenja bez kontrole, dve sobe od moje covid soba sa zaraženim pacijentima. nije bilo poseta no bez problema da siđeš vidiš posetu, odeš da kupiš šta ti treba, poručiš hranu... Lekari malo na odeljenju malo rade s pacijentima koji su došli na pregled/kontrolu. 

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ja koliko znam kc se ozbiljno pridrzava kad procene da treba, obavezan kovid test za hospitalizaciju je ishao do pre par meseci, maske isto.


Moja poenta je u tome da je ovo prekasno, da ne kažem uvredljivo i ponižavajuće za hronične i teške bolesnike. Talas je krenuo pre tri nedelje i jače kad su krenuli da se vraćaju zaraženi sa raznih letovanja. Tako da je to njihovo ozbiljno pridržavanje u prevodu kad i poslednja tetkica ne može da dodje na posao od riganja. Baš super što sada imamo taj privid zaštite. Uvek je tako bilo i uvek će tako biti. Iz ugla nekoga kome je trebalo da drugi ljudi nose maske kako bi se zaštitio, mnogo pre pandemije. 

Link to comment

vecina nas ovde je iz tog ugla, ko za sebe, ko za druge, neko i oba. 

 

uvredljivo jeste za svaku pamet, a mi se moramo starati sami za sebe, kao i za sve ostalo. tj sve vishe svega ostalog.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...