Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 hours ago, dùda said:

pa potpuno suludo, tu argumenti ne važe 

 

jedna moja rodica, opasna antivakserska, voli mog muža, ceni ga i poštuje, i zato je jaaako zabrinuta kad moj muž ide da primi sezonsku protiv gripa, a prima je već 5 godina redovno 

 

i ona svaki put, po ceo dan zove, na pola sata, da se raspita kako mu je :isuse: 

 

a ove godine, primio tri covid vakcine i još posle sezonsku za grip, po njoj, već bi se raspao :D 

 

e sad, činjenica da mu je i dalje sasvim dobro, ne menja ništa u njenom umu :dry:

Al nikad se ne zna kad ce sve te vakcine da pokazu svoje pravo lice! :covid19:

Link to comment
8 hours ago, ObiW said:

Meni je fascinantno što ljudi koji znaju da je grip sezonska bolest, znaju da mutira, znaju da organizam koji je preboleo grip ne ume da ga prepozna, nemaju problem sa godišnjom vakcinacijom protiv gripa, odjednom postanu Alisa u zemlji čuda kada krene prica o periodočnoj vakcinaciji protiv Covida. 

 

Nije dobra analogija, ni trosak ni koirst od grip vakcine se ne moze porediti sa covidom:

1. Korist znatno manja; ALI

2. Ako se ne vakcinises, trosak takodje znatno manji

 

Stoga vakcina nije obavezna pa antivaks nemaju problema sa time. Setices se de ja vakcina protiv boginja za antivaksere bila problematicna bas zbog toga sto je obavezna.

 

Mene vise brine da li ce posle sestomesecnog bustera biti potreban cetvoromesecni i tako dalje, dok ne dodjemo  u istu situaciju kao sa najvisim nivoom antibiotkika - da ne radi nijedan Stoga, kao laik, nisam uopste srecan sto je "pojacanje" potrebno tako rano.

 

 

Link to comment
hm
moja su iskustva (sa mojim ''ličnim'' antivakserima), da oni koji odbijaju vakcinu za covid, nisu je primali ni za grip


Ja npr nisam ni znao da postoji vakcina protiv gripa a ne da sam ikad primio. Isto i za miokarditis i sta se jos sve ne pominje, verovatno sam za sve to nekad cuo ili citao u vestima ali onako kroz maglu, na jedno uvo uslo a na drugo izaslo. Otprilike znam da je sve sto se zavrsava na karditis neka boljka vezana za srce i to je to. Funkcionalno nepismen, klasican Kostunica.

I da iskoristim priliku da se izvinim Valkiri sto sam izgleda svih ovih godina mislio da je ona ta neka nadrkana frustrirana forumasica sa nekom crnom kosom na profilnoj slici i sa stavom na svim temama evo ja stigla da napusavam, bang bang 2 shotz in the head, sta je bilo misevi, kad ono zapravo Leia. Isto da oteram u kurac sve sto su mi na ovaj ili onaj nacin porucili da sam glup i ove sto opusteno konstatuju da je ok da ginu nevakcinisani jer su govna antivakserska valjda svi do jednog. Isto sve u afektu, naravno, jer sam jako ozlojedjen i uvredjen, inace van afekta se borim za mir u svetu i sve vas gotivim.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk



Link to comment
29 minutes ago, Zli Gli said:

 


Ja npr nisam ni znao da postoji vakcina protiv gripa a ne da sam ikad primio. Isto i za miokarditis i sta se jos sve ne pominje, verovatno sam za sve to nekad cuo ili citao u vestima ali onako kroz maglu, na jedno uvo uslo a na drugo izaslo. Otprilike znam da je sve sto se zavrsava na karditis neka boljka vezana za srce i to je to. Funkcionalno nepismen, klasican Kostunica.

I da iskoristim priliku da se izvinim Valkiri sto sam izgleda svih ovih godina mislio da je ona ta neka nadrkana frustrirana forumasica sa nekom crnom kosom na profilnoj slici i sa stavom na svim temama evo ja stigla da napusavam, bang bang 2 shotz in the head, sta je bilo misevi, kad ono zapravo Leia. Isto da oteram u kurac sve sto su mi na ovaj ili onaj nacin porucili da sam glup i ove sto opusteno konstatuju da je ok da ginu nevakcinisani jer su govna antivakserska valjda svi do jednog. Isto sve u afektu, naravno, jer sam jako ozlojedjen i uvredjen, inace van afekta se borim za mir u svetu i sve vas gotivim.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk


 

 

Ti si funkcionalno nepismen i nemaš pojma ni o čemu a ko ti kaže da si glup dide u kurac? Dogovori se sa sobom čoveče

  • Hvala 1
Link to comment

Nisi ispratio fabulu radnje, to za funkcionalnu nepismenost sam se pozvao na gore pomenutu Leiu ili ko je vec pomenuo taj izraz, nemoj tako upadati kao padobranac jer i ti ispadas glup bespotrebno a verovatno si ok lik. I super su inace i u realnom zivotu likovi koji tako eto ne ucestvuju u nekim diskusijama i rasoravama/svadjama ali kad osete da copor (vukova, lavova, eminentnih forumasa, sta god) ima neku nazovi zrtvu u bilo cemu, osete potrebu da budu hijene i da i oni doprcaju malo. Takvi su bas popularni u drustvu, jebalo majku.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

najebali smo sa ovim bocvanskim sojem. 

 

S obzirom je Bocvana zemlja sa najvecom stopom hiv gde se koristi puno antiretroviralnih lekova, pitam se da li je to imalo uticaja na mutaciju.. 

  • +1 3
Link to comment

da, mozemo slobodno da pauziramo debate i da gledamo sta ce nam doneti i kako da se prilagodimo na jos jedan poprilican udar, sad vec debelo oslabljeni, sto na globalnom, sto na drzavnom, a na licnom planu svakako. treba stedeti energiju.

  • +1 7
Link to comment
1 hour ago, Zli Gli said:

Nisi ispratio fabulu radnje, to za funkcionalnu nepismenost sam se pozvao na gore pomenutu Leiu ili ko je vec pomenuo taj izraz, nemoj tako upadati kao padobranac jer i ti ispadas glup bespotrebno a verovatno si ok lik. I super su inace i u realnom zivotu likovi koji tako eto ne ucestvuju u nekim diskusijama i rasoravama/svadjama ali kad osete da copor (vukova, lavova, eminentnih forumasa, sta god) ima neku nazovi zrtvu u bilo cemu, osete potrebu da budu hijene i da i oni doprcaju malo. Takvi su bas popularni u drustvu, jebalo majku.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Ma otkud znam da li sam okej lik, ne mogu da procenim a ti još manje. Tanka je linija, iz rasprave iz koje nešto naučiš začas uđeš u besmisleno trabunjanje. Nije mi to strano.

 

Ustvari sam se baš na to žalio terapeutkinji pre dve nedelje - da se raspravljam tako nekad totalno bezveze po internetima (ovo što ti kažeš da ljudi ne budu pičke i prazne se onlajn a i sam to radiš sav si se uvezao i poludeo). Kaže ona meni: To je zato što oćeš da budeš bitan. Jer me niko nije slušao kad sam bio mali i nisam mogo da prodrem do mame i tate, pa sad kad do nekog ne mogu da prodrem trigeruje me i ubijem se da uspem. I sav se iznerviram odem mislim tako o nekom ko mi realno ne znači ništa u životu, ne znam ni ko je ni šta je.

 

Od tad sam se smirio, samo kažem sebi bezveze se fleširaš. :happy: Zajebavam te malo, ali mi je i žao. Stvarno kažeš sam da ne znaš ništa ni da postoji vakcina protiv gripa, pa onda bolje ti pročitaj par tema ovde. Ni ja se nešto nisam bavio svojim zdravljem i prilično sam sjeban lik, ali ovo sad je šire društveno pitanje pa ne osećam baš luksuz da svoju sjebanost stavim na prvo mesto.

 

Mislim i da bi mogo malo da spustiš loptu zbog sebe i inače, a ako ćeš da se teramo u kurac to je bar lako. Danas mi je neki dan kad me slabo šta nervira, sve može.

  • +1 6
  • -1 1
Link to comment
7 hours ago, Roger Sanchez said:

Ti si jako ozlojeđen i uvrijeđen?

 

2000 obitelji je svoju djecu, VLASTITU DJECU, izlagalo za njihov uzrast neispitanoj vakcini/dalo da prime placebo pod vakcinu, da bi se utvrdilo da je vakcina sigurna za druga grla ljudske stoke. Prije su se istim rizicima izlagali odrasli. Što da oni kažu? Za koga su oni preuzeli taj rizik na sebe, ili još jače, izložili riziku vlastitu djecu, ako to mudrijašima ne znači apsolutno ništa, nula, nada? Za koga to oni rade? Zašto? Čemu? Jesu oni budale, jedini ljudi kojima život i zdravlje vlastite djece ništa ne znače?

 

Da se mene pita, nakon ovog masovnog djelomičnog pomračenja civilizacije, ja bih svu ljudsku stoku ove ere, uključujući i sebe, jer i ja snosim dio odgovornosti za to što je ova civilizacija postala, natjerao da se bodu neispitanim vakcinama pod prijetnjom apsolutne ekskomunikacije iz društva - nema posao, bolnica, javni prijevoz, odlazak u dućan, nema ništa.

 

Nema sa neopevanom stokom nego korbačem.

 

ovo pinovati na svim internetima :fantom:

:ziga:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...