Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, pt 2.0 said:

Razmisliću šta ću.
Trenutno mi puca glava i ne mogu da mislim uopšte.

Na sve su mi danas nastavili disciplinski postupak... Predivan dan.

 

 

Prijateljica je pre nekoliko meseci dobila bolovanje na osnovu mobinga od sefice, svakako vredi da popricas sa lekarem opste prakse?

  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, gospa buba said:

iju, tuzan smajli kaze ne smaraj :ohmy: :lolol:

 Eeeeeee, a ja sam se nadala da @Dankan Ajdaho neće još da izvali da svima redom lupa "ne smaraj" na postove :laugh: Not gonna lie, praćenje tih reakcija mi je bila jedina prava zabava na ovim korona topicima :happy:

  • Haha 3
  • Hvala 1
  • Tužno 1
Link to comment
5 hours ago, harper said:

 

Ja nemam taj utisak. SNS je prava pravcata interesna organizacija, oni ce da urade sta god hoces ako od toga mogu da zarade a ova epidemija im sjebava zaradu. Nemaju oni nikakvu koherentnu ideologiju osim ideologije golog interesa.

Sasvim je sigurno da zaradjuju masno i od same epidemije. Ali ovi na vrhu.  Glasacka baza je drugo i poticu iz takvog okruzenja. U sustini, zavere protiv Srba nebeskog naroda su im ideologija. 

Link to comment
2 minutes ago, Neutrino said:

Sasvim je sigurno da zaradjuju masno i od same epidemije. Ali ovi na vrhu.  Glasacka baza je drugo i poticu iz takvog okruzenja. U sustini, zavere protiv Srba nebeskog naroda su im ideologija. 

 

Mislim da ne da nije sasvim sigurno vec je upravo obrnuto ali nije to tema za ovaj topik.

Link to comment

Spasa nam nema, propasti (ne)ćemo

"Nema kompromisa, OVO JE NEIZBEŽNO" Kon: Treba sve zatvoriti minimum 14 dana, situacija je vanredna

Sve osim nužnog bi trebalo da bude zatvoreno, poručio je epidemiolog Predrag Kon večeras na RTS-u.

- Medicinski deo Kriznog štaba ne može da odstupi od svojih pozicija. Jedine mere kakve mogu da pomognu jesu mere koje smo imali preko vikenda. Sve bi trebalo da bude zatvoreno osim radnji za hranu, pumpi i apoteka. Minimum 14 dana da bi došlo do smirivanja virusa. Beojke su užasne i dalje će rasti, a pritisak na bolnice je sve veći. Jedina efikasnost su drastične mere - dodao je dr Kon.

Kako je istakao, on ne vidi nikakvu alternativu ovim merama.

 

- Ja nažalost ne mogu da govorim o kompromisu. Možda neke kozmetičke promene, ali još je važnije da se pridržavamo postojećih.

Link to comment

Kurobeca se Kon, nije mu trebalo ni godinu dana da kaže šta treba da se uradi. Sad kad ne prihvate njegove predloge, on je čist jbg :) Nema šanse da zaustave privredu, al nikakve. Možda uspeju da izboksuju da zatvore kafiće, restorane, kladionice, tržne centre i teretane... sad kad sam ovo rekao veća je šansa da zaustave privredu a ovo sve ostave da radi :D

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, arheolog1981 said:

Kurobeca se Kon, nije mu trebalo ni godinu dana da kaže šta treba da se uradi. Sad kad ne prihvate njegove predloge, on je čist jbg :) Nema šanse da zaustave privredu, al nikakve. Možda uspeju da izboksuju da zatvore kafiće, restorane, kladionice, tržne centre i teretane... sad kad sam ovo rekao veća je šansa da zaustave privredu a ovo sve ostave da radi :D

Sent from my M2002J9G using Tapatalk
 

 

Ovo ti je druze privreda..kladze, kafici, kafane, bircuzi i trzni centri. Teretane manje-vise.

 

Inace, jos jedan veoma sarmantan, lepuskast, atletski gradjen, duhovit i obrazovan momak je skoro ovde napisao da sve mora da se zatvori na bar 14 dana inace smo u cabru.

 

Da dodam..ziv nisam kad ce da krenu naslovi kojima nas obavestavaju da Konara ima svalerku/ nelegalno sagradjenu vikendicu/ prijavu za voznju u alkoholisanom stanju.

  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

 Eeeeeee, a ja sam se nadala da @Dankan Ajdaho neće još da izvali da svima redom lupa "ne smaraj" na postove :laugh: Not gonna lie, praćenje tih reakcija mi je bila jedina prava zabava na ovim korona topicima :happy:

 

pa kad Gospa nije mogla da mu otrpi

 

dirno u osinjak

  • Tužno 1
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

@pt 2.0 a jel si razmišljala da promeniš posao? cenim da sa tvojim cv-jem to nije nerešiv problem

Jesam. Stalno o tome razmišljam.

(Šetala juče pored reke sa prijateljicom, i pretresamo temu kako mi je dosta svega i kako bih da odem. I ona kaže - sad je loše vreme za rezove i krupne poteze. Evo, i ja za vreme korone tek sagledavam šta mi sve kod muža ide na nerve. Ali akciju ću poduzeti tek kad prodje korona. Nije vreme sad za rezove. Nije vreme... 😂😂😂)

  • Haha 1
Link to comment
Jesam. Stalno o tome razmišljam.
(Šetala juče pored reke sa prijateljicom, i pretresamo temu kako mi je dosta svega i kako bih da odem. I ona kaže - sad je loše vreme za rezove i krupne poteze. Evo, i ja za vreme korone tek sagledavam šta mi sve kod muža ide na nerve. Ali akciju ću poduzeti tek kad prodje korona. Nije vreme sad za rezove. Nije vreme... [emoji23][emoji23][emoji23])
chim dodje vreme, taj muz je cheka sa ekvivalentnim spiskom :hihi:

ali u pravu je. sad jeste vreme za strpljenje.

sent from bubamoto

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Halvard said:

Jednostavno je, nemaju pojma šta sad da rade. Očekivali su da će "masovna" vakcinacija do sad dati rezultate, to se nije dogodilo i sad niko ne zna kako dalje. Očigledno su fikus grupe protiv lockdowna, vakcinacija se ne može ubrzati osim prisilom, a ni to nije dobro za rejting™, drugog rešenja nema, tako da je ovo sad bukvalno kupovina vremena dan po dan.

 

7 hours ago, Ted said:

 ja imam jednostavniji predlog, koji ne zahteva takvu količinu aktivizma i mobilizacije, a udara na glavni motivator opšte populacije

 

predlog je sledeći....svako ko se vakciniše do 1. maja dobija iznos od 50 evra (odmah posle druge doze i to na Srbima najmiliji način, koverta u ruke). ovo može da se ubrza ako je država u mogućnosti da ponudi 100 mernih jedinica motivacije

 

Ovo je i moj predlog od prvog dana. Usloviti sve poklone™ države potvrdom o vakcinaciji, odnosno, ko ne sme da se vakciniše, potvrdom od strane lekarske komisije (ne od izabranog lekara) da ne može.

 

Takođe, davati benefite onima koji su se vakcinisali (posete kulturnim događajima, utakmicama, itd...)

 

O radu kroz stranačku strukturu i medije da ne pričam...

 

7 hours ago, Halvard said:

Čitam juče neki članak o situaciji u Izraelu, kako ljudi masovno slave po ulicama i nazdravljaju Fajzeru jer im je omogućio otključavanje.

 

Može linak?

 

PS

 

Nestalo mi smajlića... :sad:

 

 

Edited by Dankan Ajdaho
  • Haha 1
Link to comment
12 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

Može linak?

 

Evo :)

 

Ljudi se vakcinisali da bi mogli normalno da se druže. U Srbiji to masovno rade i bez vakcine. I to je to. 

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...