Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Stručnjacima. Samo je problem što moramo da debelo razmislimo o tome ko je stručnjak a ko nije.

 

Na kraju krajeva, pola Srbije je i dalje ubeđeno da je :covid19: veliki stručnjak.

Link to comment

Jbga, stručnjaci će sami sebi iskopati rupu.
Zapravo su već iskopali.
Juče gledam neki iz nekog zavoda u NS o vakcinama:
Sve su dobre, ali fajzerova ima najviše propratnih pojava reakcija, tako da kineska, stara škola bla blabla...
Umesto da je bilo :
Sve su dobre.

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment

Juce sam zvao kol centar da pitam sto me niko ne zove posle mesec dana od prijave. Operatorka iz Batuta veze nema kojom logikom se zovu prijavljeni niti daje bilo kakve medicinske savete. Jedino mi je korisno rekla, sto sam znao i sam, da ako promenim prijavu i napisem da hocu jos neku vakcinu kao opciju, u tom slucaju se vracam na kraj reda tj prijava se vodi od tog datuma, a ne kad sam prvi put prijavljen davnog 12.1.2021. godine. :D 

 

Dzabe sam trosio fiksni, garant ce mi sbb naplatiti "besplatni" poziv

Link to comment

po popisu iz 2011 grad je imao 25k stanovnika, cela opština 46k, od tada je broj mogao samo da se smanjuje, nije ar, bg, ni ili ns pa da ima priliv stanovnika, tako da tih šumadinaca danas sigurno ima manje od 40k :happy:

Link to comment
3 hours ago, Sammael said:

Stručnjacima. Samo je problem što moramo da debelo razmislimo o tome ko je stručnjak a ko nije.

 

Na kraju krajeva, pola Srbije je i dalje ubeđeno da je :covid19: veliki stručnjak.

Nažalost, bojim se i da je više od pola. 

Mnogo obrazovanih ljudi, čak i doktora, oduševljeno je njim.

Juče sam čuo vrhunsku nadgradnju teorije da korona ne postoji. Kažu da i doktorima odgovara da rade u kovid bolnicama, jer rade samo 4 sata dnevno. 

Edited by duma
Link to comment
2 minutes ago, Valkyrie said:

A poneki vole i da umru. 

Ma, super im je i da su tih 4 sata u skafanderu. To poprilično pomogne da pođe po zlu kada se razbole.

Inače, to su mi rekli, kad sam pomenuo da mi je supruga u kovid bolnici i da su četiri sata u crvenoj zoni.  Kad sam rekao da preostala 4 odmaraju/čekaju, komentar je bio da je doktorima korona dobro dođe. Rade pola radnog vremena, a dobiju celu platu. 

Pozdravio sam im užu i širu familiju. :fur:

Link to comment
1 minute ago, duma said:

Ma, super im je i da su tih 4 sata u skafanderu. To poprilično pomogne da pođe po zlu kada se razbole.

Inače, to su mi rekli, kad sam pomenuo da mi je supruga u kovid bolnici i da su četiri sata u crvenoj zoni.  Kad sam rekao da preostala 4 odmaraju/čekaju, komentar je bio da je doktorima korona dobro dođe. Rade pola radnog vremena, a dobiju celu platu. 

Pozdravio sam im užu i širu familiju. :fur:

 

Gde, bre, nalazite takve ljude toliko cesto? Korona ne postoji, cipuju nas vakcinama, mere su bezveze i za seljake koji nemaju muda da se odupuru sistemu, super je lekarima pod skafanderom jer gule pola radnog vremena, i tako dalje i tome slicno. Svakog dana prijavite neku takvu budalu. I kako se uzdrzite da im ne skocite za vrat?:laugh:

Link to comment
5 hours ago, Sammael said:

Naravno da će nastati infodemija kad niko više ne veruje državi nizašta jer je dokazano i sistematski lagala za sve poslednjih x godina.

 

I lekari su takođe prokockali poverenje...

 

Kljucna rec je "dokazano". Svi se trude da dokazu kako te sistem laze. Sistem ima dva cilja: 1. da vrsi posao 2. da se odrzi. Ostvarivanje oba cilja zahteva laz kao sredstvo, tj. selektivnu propustljivost informacija. Mozda je Nestoroviceva uloga u borbi protiv (posledica) korone mnogo znacajnija od uloge boraca za istinu.

Odomacilo se "bolje da ne poverujem u istinu, nego da me navuku na laz". Jer sebi mogu sve da oprostim, osim da ispadnem magarac.

Ninfodemija

Link to comment
1 hour ago, harper said:

 

Gde, bre, nalazite takve ljude toliko cesto? Korona ne postoji, cipuju nas vakcinama, mere su bezveze i za seljake koji nemaju muda da se odupuru sistemu ...Svakog dana prijavite neku takvu budalu.

Bolje pitanje je gde ti živiš kad ne srećeš takve. :D 

Među onim koji su aktivni na mrežama ima dosta onih koji veruju u čipovanje. Korona je izmišljena preovlađuje među gledaocima Pinkamlađim i onim koji su je preležali bez većih posledica, ili su blago senilni, pa se ne sećaju šta je bilo pre par meseci.

 

1 hour ago, harper said:

super je lekarima pod skafanderom jer gule pola radnog vremena, i tako dalje i tome slicno.

I kako se uzdrzite da im ne skocite za vrat?:laugh:

Ovo da je lekarima super je i za mene novi momenat. Valjda nije opšte poznato da se lekari znoje samo pola radnog vremena, a ostatak 'laduju.

 

Nije se lako uzdržati, a ponekad je i nemoguće. Zasad nikog nisam bukvalno uhvatio za vrat, ali bilo je i kritično.Od 3-7 šetkaš u skafanderu, a od 23-03 ne radiš ništa, milina jedna.

Link to comment
6 hours ago, Filozof manijak said:

I onda se postavjla pitanje, kome verovati?

Internetu?

lekarima?

Stručnjacima?

NIkom?

 

Ja iskreno (ne zajebavam se) najviše verujem Radetu Paniću. Čovek je predsednik sindikata, u kontaktu je sa verovatno stotinama što objekata što lekara. Kontam da su njegove priče oko neke opšte slike najmerodavnije od svih ljudi koji su javno govorili o tome.

Link to comment

Ja bio pozvan za vakcinaciju, ali nisam u Srbiji i propustio sam... mislio sam da daju vise vremena od 36h da se pojavis na licinom mestu.. nisamo mogao nikako da organizujem sebi dolazak..

Sad jebem li ga kad cu ponovo stici na red.. u pitanju je bila kineska vakcina, stiklirao sam sve moguce po prijavi...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...