Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

6 hours ago, gone fishing said:

broj hospitalizovanih sporije opada jer sada duže zadržavaju pacijente, jer je očigledno da smo bili dobri za ng :happy: i da neće doći do porasta broja obolelih, u narednih par nedelja dok britanski soj ne postane dominantan ali videli smo da je i za taj soj lek lockdown, samo što je britancima trebalo 3 umesto 2 nedelje njihovog half arsed lockdown-a da spuste brojeve novookuženih

- ono što može da nas zabrine je brazilski soj koji hara u amazoniji trenutno, koji je detektovan u japanu i portugalu, u gradu manasu koji je u oktobru imao 76% prokuženih stanovnika su se pre 2 dana ljudi gušili u bolnici usled nedostatka kiseonika, ovo je ostavilo virusologe sa čuvenog oxforda da češkaju glavu, kako i zašto je puna bolnica u tom gradu kada su po njihovom znanjutm oni već morali da imaju imunitet krda

- da li imunitet na klasičnu korolu ne štiti od brazilske varijante, u kom slučaju su vakcine bezvredne ili su stanovnici tog grada organizovali u međuvremenu takmičenje ko će izljubiti više ljudi za nedelju dana trajanja karnevala :D 

 

Ili, Okamov razor, nikada nije bilo 76% zarazenih, to start with.

  • +1 3
Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

Nemojte brinuti, tu je doktor Kon da nas spasi od virusa, rekao na KZŠ neki dan. :)

Da li je beše rekao spasava ljude ili zemlju? Mislim da je rekao zemlju, a to onda daje smisao svega što je urađeno od februara do sada. Jer država to sam ja koncept nikada ne zastareva.

Link to comment

Jel to nešto krenulo opet?
Troje kolega mojih fasovalo, dvojica bili 2-3 dana kući, onda prebačeni u Zemunsku.
Moguće da sad ima više mesta u bolnicama, pa ih češće hospitalizuju.
Nemam pojma.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Ružić opušteno

 

Quote

Đaci od sutra ponovo u klupama, prosvetari tvrde da ministar ignoriše epidemiju

Drugo polugodište školske godine počinje sutra, 18. januara, a đaci će nastavu pohađati po modelu koji je važio u septembru, pre nego što se prešlo na restriktivnije mere.
 
Osnovci se vraćaju u klupe, dok će srednjoškolaci slušati nastavu kombinovano - jedne nedelje će ići u školu, a jedne će biti onlajn nastava.
 
"Broj dece koja su bila zaražena u školama je zanemarljiv u odnosu na ukupan broj zaraženih u Srbiji i kretao se od 0,05 do 0,08 odsto, a broj zaposlenih nikada nije prelazio jedan odsto", rekao je ministar prosvete Branko Ružić i dodao da ne vidi razlog za kritike da sistem nije bio spreman.
 
Ružić je uveren i da će mala matura biti održana, ali da su svakodnevne konsultacije i da će se videti hoće li se "mala matura nijansirati".

 

Link to comment

Kad je teško, Ipsos :sleep:

 

Quote

Uprkos negativnoj kampanji koja permanentno postoji protiv stručnog dela Kriznog štaba, njegov rejting je i dalje jako dobar, odmah nakon rejtinga crkve, vojske i predsednika Republike, rekao je direktor za istraživanje javnog mnjenja u "Ipsos stratedžik marketingu" Marko Uljarević.

 

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Sammael said:

Ako je krenulo, to je nekakav delayed efekat NG proslava. Ali nešto sumnjam, nisam čuo bukvalno ni za jedan novi slučaj u širem okruženju ovih dana...

Efekat skijanja, reklo bi se po uzorku iz moje škole,

Link to comment

Bio kod Doktorke danas da mi zakljuci bolovanje, sutra krecem na posao. Rekla mi je da nema potrebe da se vakcinisem bar 2-3 meseca, kaze mart-april, jer imam antitela. Za vakcinaciju mi nije rekla nista novo, ima kontraindikacija, ali nista strasno, a opet tezih moze da bude u zavisnosti od opsteg stanja onoga ko prima vakcinu.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...