Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

9 hours ago, slepa živana said:

juče sam gledala hrvatski dnevnik. i kod njih se priprema neka arena u zagrebu sa velikim brojem kreveta. govorio je šef štaba civilne odbrane, čini mi se da je rekao da tu planiraju da smeste lakše slučajeve zaraženih.

 

Pa verovatno je onda ok plan, u svakom slučaju znaju bolje od mene. 

Link to comment

Fascinantno mi je kako svaka grupacija misli da se na njih ovo stanje ne odnosi. Fitnes fanatici se lome da kreativno tumače zabrane, pa je tako ok da trčiš oko parka ili ako ne zastaješ u istom. Vidim čak ima i genijalaca koji preporučuju trčanje po obilaznicama.

Penzioneri iskoristili šoping sate za druženje, a i pre toga izlazili. Tata od drugarice 66 baš morao da zameni neki deo na drugom polovnom autu. Primera bezbroj, pun YouTube snimaka.

Pojedini vlasnici pasa imali ideju da je pas na povodcu dozvola za izlaženje u vreme policijskog časa.

Gomila ljudi bleji na reci, kafićima, etno kućama a onda popodne kače stay at home, mislite na roditelje i bake i deke.

I onda će svi da se drkaju kad u utorak padne 24h lockdown

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment

Sve ono sto su dobro uradili kad su zabranili starijima od 65 godina da izlaze, upropastili su kupovinom nedeljom od 4 do 7... prilicne guzve ispred prodavnica (spavao sam u to doba, izvor je penzioner koji je otisao do prodavnice, video haos i vratio se nazad)

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Sve ono sto su dobro uradili kad su zabranili starijima od 65 godina da izlaze, upropastili su kupovinom nedeljom od 4 do 7... prilicne guzve ispred prodavnica (spavao sam u to doba, izvor je penzioner koji je otisao do prodavnice, video haos i vratio se nazad)

 

i niko ne nosi masku, sada je sigurno, tako valjda misle

Edited by villiem
Link to comment
1 minute ago, Milosh76 said:

Sve ono sto su dobro uradili kad su zabranili starijima od 65 godina da izlaze, upropastili su kupovinom nedeljom od 4 do 7... prilicne guzve ispred prodavnica (spavao sam u to doba, izvor je penzioner koji je otisao do prodavnice, video haos i vratio se nazad)

 

nista dobro nisu uradili tom mjerom, jasno je od pocetka

Link to comment

koliko god ove mjere potpune zabrane kretanja za lica 65+ u rs na prvi pogled izgledale drakonske, cini mi se da imaju smisla.

ako im kretanje ogranicis kretanje i pustis ih na par sati dnevno, samo stvaras usko grlo i povecavas mogucnost da se zaraze.

naravno, ima dosta starijih koji nemaju nikog i to je veliki problem.

grad bl uveo je dostavu namirnica za takve slucajeve i to za sada funkcionise.

Link to comment

Uveli su to jer su shvatili da dostavu na kucni prag ocigledno nije moguce organizovati za toliki broj ljudi. Ima mnogo njih kojima nema ko da kupi namernice. E sad sto su ih zbili ovako u 3h... Ne znam

Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

 

nista dobro nisu uradili tom mjerom, jasno je od pocetka

Na neki način su morali da svima omoguće snabdevanje. Ne znam kako kod vas, u lokalnoj Idei je bilo max 15 kupaca, na ulici su iscrtane oznake da se stoji na dva metra, policija je regulisala ispred, bila je i osoba u prodavnici koja je upozoravala kupce ako se previše približe. Info od mog matorog.

Link to comment
35 minutes ago, radisa said:

 

 

Inace, jako je glupo nekome spocitavati sta je ucinio za zajednicu, koliko donira, pomaze i sta radi... Ja razumem da tebi mozda deluje da niko ne radi nista za zajednicu, jer u tvom okruzenju to nije tako, ali, dozvoli, ima ljudi koji rade drugačije...

Ne spocitavam nikome sto nije donirao i pomagao. Spocitavam npr. pusacima sto ih uvijek i svuda bas ali bas briga za sve oko sebe. Eno ti dolje topik o odvikavanju od pusenja. Apsolutno niko nije rekao da bi prestao pusiti zbog zajednice. Zbog djece, astmaticara, starih, bolesnih... koji u kaficu, na klupi u parku, restoranu...udisu dimcinu jer pusaca zabole.

E sad kad nam je zaigrala mecka pred vratima udri po svima sto su dosli iz inostranstva, po svima sto na suncanom danu setaju po keju, ne nose maske na ulici...sad smo se sjetili zajednice i odgovornog ponasanja.

Link to comment
2 hours ago, dùda said:

Pardon

28 testirano

 

Ed.

Što ič ne menja na stvari.

Mene ovo bas brine

Svi koji su imali dobar odgovor na epidemiju su masivno testirali

 

Evo primera

U novom sadu u gradskoj upravi radi zena ciji je otac bolestan od korone

Ona je isla na posao dok otac nije poceo da pokazuje simptome i za to vreme je mogla da zarazi kolege

Sada nema jos simptome, ali ne zele da je testiraju

I tako sada dobar deo gradske uprave moze biti zarazen i sede kuci i strahuje, dok se skoro sigurno jedan deo njih verovatno ponasa nebezbedno

 

Link to comment

Noćas u 02.30 sati, u Banjaluci u ulici Bulevar Milutina Milankovića dogodila se saobraćajna nezgoda sa posljedicama po lice u kojoj je učestvovao D.G. iz Banjaluke koji je u ovoj saobraćajnoj nezgodi zadobio lakše tjelesne povrede sa putničkim automobilom marke BMW, slijetanje sa kolovoza.

Uviđaj su izvršili policijski službenici PS za BS Banjaluka. Prilikom kontrole navedenog lica utrvrđeno da je istom od strane republičke uprave za inspekcijske poslove dana 18.03.2020 godine izdano riješenje stavljanja u karantin i pod zdravstveni nadzor od momenta prijema rješenja, što podrazumijeva stavljanje imenovanog u izolaciju u mjestu prebivalištva/boravišta u Bosni i Hercegovini.

Protiv istog biće pokrenut prekršajni postupak.

 

bizon retardirani.

Edited by BWA
Link to comment

U Jagodini je po manjim lokalima uvedeno ogranicenje o ulasku, max 1-4 osobe. Primetno vise maski, u odnosu na cetvrtak recimo (ja sa mojom improvizovanom, koja je izdrzala i nalete vetra danas, dok sam stajao u redu). Od sutra se zatvaraju tezge na zelenoj pijaci, za lokale se jos ne zna (neki su samoinicijativno zatvoreni).

Link to comment
3 minutes ago, Ravanelli said:

Mene ovo bas brine

Svi koji su imali dobar odgovor na epidemiju su masivno testirali

 

Evo primera

U novom sadu u gradskoj upravi radi zena ciji je otac bolestan od korone

Ona je isla na posao dok otac nije poceo da pokazuje simptome i za to vreme je mogla da zarazi kolege

Sada nema jos simptome, ali ne zele da je testiraju

I tako sada dobar deo gradske uprave moze biti zarazen i sede kuci i strahuje, dok se skoro sigurno jedan deo njih verovatno ponasa nebezbedno

 

 

Problem je što se ovde previše polaže u svest naroda. Znači, pretpostavka je da će ljudi biti kućama i da poštuju sve ove zabrane. Ako je tako onda zaista nema potrebe testirati ni tu ženu. Šta će promeniti to što će se ona pojaviti u statistici ako joj ne treba bolničko lečenje a poštovaće karantin? Ali mentalitet kod nas je takav i to je dobro Jankovićka rekla sinoć u emisiji Konu da će ljudi reći ima samo 180 zaraženih mogu da se ponašam kako hoću. Kon ide sa druge perspektive, naučne i normalnije i on verovatno smatra da će ko što je i u drugim zemljama objavljeno biti zaraženo 70% populacije ali ga interesuju samo onih 20% od tih 70% što će završiti na lečenju. 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...