Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ne treba vlast da se bori sa virusom, nego gradjani da se zastite, ako ne zbog sebe onda zbog svojih starijih, ali ljude naprosto zabole kurac, nece da menjaju svoje navike ni za zivu glavu

Link to comment

 

Quote

 

U Valjevu 18 obolelih od korona virusa

U Valjevu je još šest osoba obolelo od korona virusa, među njima su jedno dete i dve ženske osobe, nezvanično je potvrđeno Kolubarskim.rs iz više izvora.

 

Uzorci šestoro novoobolelih su poslati na analizu u nacionalnu referentnu laboratoriju Instituta Torlak, odakle je stigla potvrda da su testirani pozitivni na korona virus.

 

Kako nam je rečeno, obolelo dete, ženska osoba i trojica muškaraca se nalaze na odeljenju Klinike za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra Srbije, dobrog opšteg stanja, dok jedna ženska osoba ima lakšu kliničku sliku i nalazi se u kućnim uslovima.

 

U Valjevu je do sada registrovano ukupno 18 potvrđenih slučajeva korona virusa. U Republici Srbiji je do 18 časova registrovano ukupno 171 potvrđenih slučajeva korona virusa, objavljeno je na sajtu Ministarstva zdravlja.

 

Kako nezvanično saznajemo u Valjevu je oko 320 osoba u kućnoj izolaciji.

 

https://www.kolubarske.rs/sr/vesti/valjevo/9424/U-Valjevu-18-obolelih-od-korona-virusa.htm

Link to comment
Just now, Блок_64 said:

 

Slazem se ja sa tobom,ali ova vlast vec godinama ne ume ni da isprska komarce kako treba a kamoli da se bori i izbori sa virusom.

Stvar je u tome sto mi se cini da oni vise stvari rade da bi ispalo da rade nesto rade.Inace danas sam negde video sliku i Maje Gojkovic kako bleji u kaficu.

Ovde si video, ako nisi nigde drugde...

 

Vidi, rade oni ono što moraju, slične mere imaju svi... Ja radim sa jako puno različitih ljudi van Srbije, bukvalno svi imaju neke vidove ograničenja kratanja, restrikcija i slično...

 

Ono što je meni problem je potpuno odsutsve shvatanja interesa društva kod ogromne većine ljudi u Srbiji... Svi su u fazonu ja pa ja, samo su sebi bitni, ne vide dlaje od nosa, zato se i ponašaju tako... Meni je bitno da uradim to i to, bez obzira što nije ni mesto ni vreme, ali ppošto niko ne može da me spreči, ja ću da budem bahata stoka... Samo ću dati jedan primer... U februaru je dosta rumuna iz kompanije sa kojom sarađujem išlo na skijanje u Italiju... Svi su se dobrovoljno, po povratku javili kompaniji, rekli gde su bili i šta su radili i svi su poslati kući, da rade od kuće ili na plaćeno odsustvo, ako ne mogu da rade, na 2 nedelje... Pokušavam da zamislim da ovde, ne znam, NIS ili Telekom , recimo, to uradi za sve zaposlene koji su rizični... Hoće kurac...

Link to comment

 

3 minutes ago, Glass Joe said:

Ne treba vlast da se bori sa virusom, nego gradjani da se zastite, ako ne zbog sebe onda zbog svojih starijih, ali ljude naprosto zabole kurac, nece da menjaju svoje navike ni za zivu glavu

 

Teško. Šta smo u paleolitu, za koji kurac plaćamo porez?

Link to comment
2 minutes ago, radisa said:

Ovde si video, ako nisi nigde drugde...

 

Vidi, rade oni ono što moraju, slične mere imaju svi... Ja radim sa jako puno različitih ljudi van Srbije, bukvalno svi imaju neke vidove ograničenja kratanja, restrikcija i slično...

 

Ono što je meni problem je potpuno odsutsve shvatanja interesa društva kod ogromne većine ljudi u Srbiji... Svi su u fazonu ja pa ja, samo su sebi bitni, ne vide dlaje od nosa, zato se i ponašaju tako... Meni je bitno da uradim to i to, bez obzira što nije ni mesto ni vreme, ali ppošto niko ne može da me spreči, ja ću da budem bahata stoka... Samo ću dati jedan primer... U februaru je dosta rumuna iz kompanije sa kojom sarađujem išlo na skijanje u Italiju... Svi su se dobrovoljno, po povratku javili kompaniji, rekli gde su bili i šta su radili i svi su poslati kući, da rade od kuće ili na plaćeno odsustvo, ako ne mogu da rade, na 2 nedelje... Pokušavam da zamislim da ovde, ne znam, NIS ili Telekom , recimo, to uradi za sve zaposlene koji su rizični... Hoće kurac...

 

Naravno,sve ja razumem.Doduse razumem i drugu stranu koju zabole patka.Imam dosta prijatelja koji su dobili otkaz zbog situacije jer nece imati ljudima od cega da isplati plate prvog,sto je manje bitno tebi,meni ili nekome od nas ovde,ali prosto pitanje je cime ce on da placa racune,da kupuje hranu itd.

Mozda je idiot morao da pronadje pametnije resenje od ovoga,a sigurno ga je bilo.Poceli smo od policiskog sata i ima li svrhu,ja stojim iza toga da nema jer recimo jutros u prodavnici u 08-30 nema slobodnih kolica guzva kao da dele dzabe i verovatno je tako ceo dan.Verovatnoca da neko  zarazen usao u market je nikakva,a baba i deda 65+ koliko ti dusa zeli rekao bih nikad vise.

 

Link to comment

Ja ne razumem tu drugu stranu koju zabole patka. Ne ugrožava samo sebe nego čitavu zajednicu. Nek' pravi revoluciju kad ovo prođe, ili nek' se zarazi i ode u neku vukojebinu ako je već takav mangup.

Link to comment
6 minutes ago, Anonymous said:

Ja ne razumem tu drugu stranu koju zabole patka. Ne ugrožava samo sebe nego čitavu zajednicu. Nek' pravi revoluciju kad ovo prođe, ili nek' se zarazi i ode u neku vukojebinu ako je već takav mangup.

 

Vidis njih u frimi ima tridesetak koji su dobili kopacku,ne ulazim u to da li su morali ili ne.I ja sam mu savetovao da ide u selo.:D

Link to comment
3 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

kon crtatm

skoro sam pri kraju emisije.

dobra i informativna*. 

kon odličan, jorga efektna ("statistika ne leči ljude", i sve ono o zabludama o hrani),

đukić zavrće ka političarenju, pshih podnošljiva.

 

 

*osim što sam par puta vizuelizovala scenu iz crtaća kojom se jovani zakiva pegla u glavu.

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
2 minutes ago, Glass Joe said:

Zasto mislis da je coveku vise stalo do citave zajednice i drugih nego do samog sebe

 

Ko je to rekao? Ja nisam. Pročitaj ponovo.

 

edit: tj. ukoliko misliš na mene uopšte.

Edited by Anonymous
Link to comment

^^

 

Pa nek' onda ide iz zajednice ako mu ne odgovara. Svaka će se zajednica braniti (i organizovati sile represije da to podcrta). Oduvek bilo i uvek će biti.

Edited by Anonymous
Link to comment
15 minutes ago, pt 2.0 said:

skoro sam pri kraju emisije.

dobra i informativna*. 

kon odličan, jorga efektna ("statistika ne leči ljude", i sve ono o zabludama o hrani),

đukić zavrće ka političarenju, pshih podnošljiva.

 

 

*osim što sam par puta vizuelizovala scenu iz crtaća kojom se jovani zakiva peglu u glavu.

 

đukić mi je više delovao kao neko ko je želeo da se predstavi kao alfa gost. prvih deseetak sekundi svakog segmenta je glumio autorit, i vraćao se u normalu posle svakog podpitanja, a jednom mu je i jagoda zavukla(pred sam kraj, a tad sam mu i ulogu prozreo)

 

jorga je mega carica

:hail:

 

kon odličan, posle raznih katastrofičnih scenarija on mi dođe ko glas razuma

 

ovu iz laze nisam nešto ni zamjetio, na kraju se nešto džilitala kad je jorga počela da ih zajebava jer joj je bilo dosadno

 

 

 

e

nisam gledao celu emisiju, a mrzi me da vraćam

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...