Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

16 minutes ago, fandorin said:

     Zavisi koji test su radili, brzi antigenski test može da bude lažno negativan. To rade da bi odvojili one koji su sigurno pozitivni, ove izrazito sumnjive, a negativne obično šalju na pcr test. 

PCR, u kovid ambulanti, samo ona je radila za sad, prva dobila simptome.
On će tek ići.

Inače, ona sad sa negativnim testom mora da se vrati na posao medju ljude, tako reče poslodavac. :isuse:

Link to comment

Supruga i ja radili PCR po pojavi simptoma, oba bila negativna. 10 dana posle toga njoj seroloski IgM pozitivan meni negativan. Tako da su testovi generalno smece izgleda.

Link to comment

Mom ćaletu su u kovid ambulanti u unutrašnjosti radili test, za koji su svima  prisutnima rekli da im rade PCR, dok na izveštaju lepo piše brzi antigenski, koji je pouzdan samo u određenoj fazi zareze.

Link to comment
6 minutes ago, nick1986 said:

Supruga i ja radili PCR po pojavi simptoma, oba bila negativna. 10 dana posle toga njoj seroloski IgM pozitivan meni negativan. Tako da su testovi generalno smece izgleda.

to znamo odavno.

nisu kompletno smece, ali je procenat lazno negativnih/pozitivnih ogroman...

 

mnogi doktori vec od polovine aprila su poceli da pricaju "ne lecite bolest, lecite simptome". drugim recima, ako neko ima upalu pluca, imao on/a covid ili ne, tu upalu pluca moras da izlecis...

  • +1 6
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

jel mogu ljudi da gube chulo ukusa epidemijski 'iz glave'? :unsure:

sent from bubamoto
 

Mogu. Dešava se. Moja drugarica je imala svaki dan drugi simptom kovida. Samo što nije imala temperaturu i nije imala virus. Čista autosugestija. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Supruga i ja radili PCR po pojavi simptoma, oba bila negativna. 10 dana posle toga njoj seroloski IgM pozitivan meni negativan. Tako da su testovi generalno smece izgleda.
nisu smece, mogu da se koriste komplementarno, kad drzava ne bi shtedela na svemu. ovako samo sluze da se shto vishe ljudi poshalje kuci, po bilo kom kriterijumu. mislim, rade ljudi s chim imaju, kako im daju kog dana. i sama drzava se nedeljno predomishlja shta ko moze i sme.

sent from bubamoto

Link to comment

Pocelo je popunjavanje bolnice u Batajnici - ali doktorima koji treba tamo da rade :fantom: posto vise nema anesteziologa, pulmologa,epidemiologa dobri su i hirurzi :fantom: poznajem coeka 

Link to comment
54 minutes ago, Jozef K. said:

Mogu. Dešava se. Moja drugarica je imala svaki dan drugi simptom kovida. Samo što nije imala temperaturu i nije imala virus. Čista autosugestija. 

To se u medicini kaze placebo efekat

Link to comment

Stanje ove, prošle i pretprošle nedelje i nedeljna promena u zagradi:

Preminulo ukupno
6.12. 1949 (+400)
29.11. 1549 (+350)
22.11. 1199

Na respiratoru
6.12. 278 (+26)
29.11. 252 (+40)
22.11. 212

Hospitalizovano
6.12. 8106 (+850)
29.11. 7256 (+1042)
22.11. 6214

Edited by vememah
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...