Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, freakns said:

inace, ova vlast je pozata upravo po tome da ne radi nista besmisleno :D

 

bio je trenutak kad je bila potrebna dobra optimizacija, to je moglo da radi, to je propushteno.

 

sad ce sve stanice da budu pogreshne.

Link to comment

Neće oni pollicijski čas da uvode, već hoće da se sve radnje i ostala dešavanja zatvore u 17 časova. Prodavnice hrane bi po tome radile do 21 čas. 

Samo .....ekonomija........

Link to comment
2 minutes ago, Arkadija said:

Neće oni pollicijski čas da uvode, već hoće da se sve radnje i ostala dešavanja zatvore u 17 časova. Prodavnice hrane bi po tome radile do 21 čas. 

Samo .....ekonomija........

policijski čas je glupost, to je jasno, radnje za hranu treba da ostanu otvorene što duže, mislim ni da sa ostalim radnjama nije problem

ali jeste sa prevozom

 

sva ta mesta gde se ljudi zadržavaju dugo (radna mesta) ili su relativno zbijeni (javni prevoz), su po svemu što se do sada zna, legla zaraze

 

sve dok rade škole (pa makar i za ova najmanje), vrtići, dok se ljudi gužvaju po prevozu, dok sede po 8 sati zajedno u kancelarijama, ili na proizvodnoj traci, u problemu smo

 

ali jbg, neke stvari je zbilja nemoguće zaustaviti

šta da rade ljudi sa malom decom ako ne bi radili vrtići i školice ?

nemaju svi babu i dedu

 

a neko je ovde pisao  (da li slepa živana, ne znam sada) da ljudi na radnim mestima slabo nose maske

e tu bi se već moglo štošta uraditi, tu neki neposredni rukovodilac može dosta, ako hoće

takva neodgovornost je ono što mene užasava

 

takođe, mladi ljudi po prodavnicama, ladno drže masku ispod nosa :isuse:

ja takvima ne prilazim, već ih izdaleka upozorim da podignu masku, nije me ni malo blam

  • +1 2
Link to comment

Sedim u čekaonici Narodnog fronta, u kojoj se nalazi improvizovana kapela. Četvoro za pola sata prišlo, skinulo masku i golim usnama poljubilo ikonu (20x30cm) na ulazu. Jedna mlada mama je poljubila ikonu 6 (šest!) puta, ono levo, pa desno, pa po ćoškovima, samo sam čekala da je izliže.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
14 minutes ago, Tihajeza said:

Sedim u čekaonici Narodnog fronta, u kojoj se nalazi improvizovana kapela. Četvoro za pola sata prišlo, skinulo masku i golim usnama poljubilo ikonu (20x30cm) na ulazu. Jedna mlada mama je poljubila ikonu 6 (šest!) puta, ono levo, pa desno, pa po ćoškovima, samo sam čekala da je izliže.

 

Treba da se izda neki proglas..naredba..befel najbolje.."Zabranjeno prinositi usnama bilo sta osim dece (sopstvene), hrane, pica, cigareta (ne preporucuje se) i polnih organa partnera (ako ga imate..ako ga nemate, ne trazite ga sad)"

Link to comment
44 minutes ago, dùda said:

policijski čas je glupost, to je jasno, radnje za hranu treba da ostanu otvorene što duže, mislim ni da sa ostalim radnjama nije problem

ali jeste sa prevozom

 

sva ta mesta gde se ljudi zadržavaju dugo (radna mesta) ili su relativno zbijeni (javni prevoz), su po svemu što se do sada zna, legla zaraze

 

sve dok rade škole (pa makar i za ova najmanje), vrtići, dok se ljudi gužvaju po prevozu, dok sede po 8 sati zajedno u kancelarijama, ili na proizvodnoj traci, u problemu smo

 

ali jbg, neke stvari je zbilja nemoguće zaustaviti

šta da rade ljudi sa malom decom ako ne bi radili vrtići i školice ?

nemaju svi babu i dedu

 

a neko je ovde pisao  (da li slepa živana, ne znam sada) da ljudi na radnim mestima slabo nose maske

e tu bi se već moglo štošta uraditi, tu neki neposredni rukovodilac može dosta, ako hoće

takva neodgovornost je ono što mene užasava

 

takođe, mladi ljudi po prodavnicama, ladno drže masku ispod nosa :isuse:

ja takvima ne prilazim, već ih izdaleka upozorim da podignu masku, nije me ni malo blam

juce u Lidlu upozorim jedan mladi par da podigne masku i dobijem odgovor "A kako onda da ja pomirisem omeksivac?"

bez blama su od mene dobili "lakse kroz masku nego na respiratoru"

 

  • +1 5
  • Haha 1
  • Hvala 1
Link to comment

U jednoj ne tako velikoj kovid bolnici u unutrasnjosti svakog dana umre bar po nekoliko ljudi... izmedju ostalog i mestana, ne samo dodjosa. Nekako nisam siguran kako se to uklapa u siru sliku brojeva™. Ali svejedno je cela prica dosta mracnija kad cujes da umiru ljudi koje znas... A bolnica puna, mesto se pojavi tek kad neko... oslobodi krevet.

 

Ne znam... Da smo blize NG, pa i da proglase neko poluzakljucavanje na desetak dana, ne bi resilo problem, ali bi dosta pomoglo... Ovako imamo da gulimo jos mesec dana, a za NG cemo da odbrojavamo zarazene sa slave deset dana ranije. Ove izgleda savrseno briga. Ne bi me cudilo da su pripadnici vrhovne kaste vec naprimali svu biohemijsku pomoc koja se trenutno moze kupiti novcem i iz tog ugla nisu mnogo zabrinuti.

Link to comment

U Mitrovici od 26 respiratora na 25 kovid pacijenti. Tako da Sremoši dragi, ne razboljevajte se. Do pre neki dan lakše bolničke slučajeve su transportovali negde, pre toga čekajući u garaži hitne pomoći bez ikakvih informacija kad i gde idu.

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Sedim u čekaonici Narodnog fronta, u kojoj se nalazi improvizovana kapela. Četvoro za pola sata prišlo, skinulo masku i golim usnama poljubilo ikonu (20x30cm) na ulazu. Jedna mlada mama je poljubila ikonu 6 (šest!) puta, ono levo, pa desno, pa po ćoškovima, samo sam čekala da je izliže.

gde je to? nije valjda u porodilištu? a ima i neka crkvena prodavnica kod autobuskog stajališta

Edited by djordje geprat
Link to comment
25 minutes ago, Malvo said:

Ne bi me cudilo da su pripadnici vrhovne kaste vec naprimali svu biohemijsku pomoc koja se trenutno moze kupiti novcem i iz tog ugla nisu mnogo zabrinuti.

Super za njih, samo još da im se 700000 srednjeg i nižeg kadra prokuži i kampanja za izbore može da krene not.

Još kad bi postojalo ono, kako se zove, neki ljudi koji nisu vlast a hteli bi da budu, suprotno od pozicije, pa da 24/7 sere kmetovima kako ih Zvončac ostavio na cedilu i da bi oni (nepozicija) uradili to brže jače bolje ...

Link to comment
12 hours ago, Misko said:

Epidemiolog Predrag Kon jeste jedno svetlo iz Štaba, jer je prvo potvrdio da nije bio zaštitne opreme, a sada da se podaci o preminulima od kovida 19 skrivaju, javnost sada treba da ga zaštiti i da mu omogući da dalje iznosi podatke o tome šta nas je sve ova vlast lagala, rekao je predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Srbije Rade Panić u emisiji 360 stepeni. Moramo da kažemo da je Kon imao hrabrosti, složio se epidemiolog Zoran Radovanović.

ovo je iz septembra inace..

a onda je nešto kasnije stigao orden

Link to comment
1 hour ago, cartman said:

juce u Lidlu upozorim jedan mladi par da podigne masku i dobijem odgovor "A kako onda da ja pomirisem omeksivac?"

bez blama su od mene dobili "lakse kroz masku nego na respiratoru"

 

jednom, pre mesec - dva u lidlu na labuđem brdu čujem svađu među rafovima. pogledam, lik iz obezbeđenja kaže glupači o 40+ da stavi masku.  ona tiradiše galameći kako neće da stavi masku jer..... i to je trajalo. posle je prišla partneru, koji je bio isto tako bez maske. inače, desilo mi se dvaput da me u lidlu popenu da je podignem. visila je preko jabučice.

Link to comment
Quote

Predsednik je kazao i da će vlasti prihvatiti svaku odluku koji će Krizni štab doneti na sutrašnjoj sednici, ali ih je zamolio da shvate da država "mora da isplati i penzije i plate".

"Ako zatvorimo sve u Srbiji, ne znam od čega ćemo moći bilo šta da platimo", naveo je Vučić.

Predlazem da napravimo SMS kampanju da platimo Vucicu struju,infostan,telefon i ostale tricarije 

Link to comment
21 minutes ago, djordje geprat said:

gde je to? nije valjda u porodilištu? a ima i neka crkvena prodavnica kod autobuskog stajališta

 

Da, tamo. Uzeli su od čekaonice nekih 15 kvadrata, polepili ikone po zidovima, oslikali tavanicu. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...