Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, Kelt said:

 

mislim da je realno da će tada epidemiološka kriva da krene na dole, a za konkurs... sad se setili da ovoj zemlji trebaju lekari

 

Arkadija pisala da su poprimali neki SNS podmladak. Svaki dan povećavaju plate medicinarima. Sad će oni očas da dovedu u red medicinu.

Link to comment
3 hours ago, Defunctus said:

Hvala! :)

Negativan odgovor na sva tri pitanja. Covek koji se javio je zvucao kao da zeli samo da mehanicki saopsti ono sto verovatno svima kaze, bez mnogo stvarnog interesovanja za pojedinosti mog slucaja. Nije uzeo licne podatke, pa cak ni godine, nije dao savete osim sto je na moj odgovor da nisam koristio lekove za spustanje temeperature rekao da je to dobro, neka se organizam bori sa virusom i nije pitao za osobe sa kojima sam dolazio u kontakt. 

Inace, javio sam svima koje sam video prethodnih dana, pa da se ne priblizavaju roditeljima, babama, dedama...

Pametno što se se samoizolovao i javio ljudima sa kojima si bio u kontaktu, ali nemojmo prenagljivati sa zaključcima, vrlo je verovatno da ovo nije korona.

Brz oporavak želim, javljaj kako si :)

Link to comment

Ma da,ove kad puste iz ovog logora,jos ce vece sranje da ispadne,al neki medij da objavi,nouuuuuuuuuuuuu

 

Ostaje nam da se pomolimo

Edited by Bogotac
Link to comment
1 hour ago, Time Crisis said:

Plus neki profesori sa MedFaka pozitivni na Covid19. Jos pre nekoliko dana imali sastanke po fakultetu, cini mi se da je taj sastanak bio u ponedeljak. Dosta ljudi je bilo tamo. 

 

Ovo nije 100% provereno, tacnu brojku zarazenih sa tog sastanka ne znam. Znam da su dva pozitivna, ali ne znam da li imaju simptome ili ne. 

 

 

Za Niš se nista provereno ne zna, nema nikakvih zvanicnih podataka iz KC Niš i sramota je sto se ti podaci kriju, a Niš je drugi grad po broju obolelih. 

Edited by DrIlic
Link to comment

Napisah pre nekoliko dana da mi je sve ovo čudno s obzirom na mere koje se najavljuju i odgovor nam polako stiže - očigledno se epidemija zahuktava i biće sve gore narednih dana. Videćemo i koliko će nas ukopati lepo vreme ovih dana, narod se razleteo po kafićima i parkovima, pa po prodavnicama i poštama. Bog sveti zna koliko je ljudi tu pokupili virus bespotrebno. Tačnije, saznaćemo za 7-10 dana. Neka nam je bog u pomoći. 

 

Link to comment
6 hours ago, villiem said:


Prvozarazeni radi u istoj fabrici kao cale moj, ljudi s kojima je bio u kontaktu u firmi su stavljeni u kucnu izolaciju istog dana kada je izasla vest da je on poslat u NS (to je bilo pre 12 dana cini mi se), kazu da su svi u redu i da bi uskoro trebali da se vrate na posao. 

Bio sam na veceri s drugom kad smo culi da je stigao virus u Ki, otrcali smo do prvog taxija i vise nismo izlazili osim u nabavku. :D Jezivo je bilo prvih nekoliko dana, sada se privikavamo polako, sta da se radi. 

Sto se tice podataka, kacio sam pre neki dan jedine zvanicne - 3 na respiratoru u NS (poslata je takodje jedna devojka, i nazalost jedan je preminuo juce), i 100+ u kucnoj izolaciji, mislim da posle toga nije bilo novih informacija o broju zarazenih. 

Nigde po apotekama nema maski i rukavica. Isao sam vec 3x da bih kupio vitamine, kapi za nos, toplomere, analgetike itd., i nijednom nisam naisao na maske/rukavice. Bizarno. 

Edited by Plajvi
Link to comment
6 hours ago, trust said:

Mala ispravka..Stvarno je previše dezinformacija oko svega..Nije on išao u Milano,NEGO NJEGOV SIN KOJI JE TAMO IŠAO NA LEČENJE(IZVINITE NA VELIKIM SLOVIMA)..Taj čovek je u teškom stanju i na resiratoru.Preminuli  je njegov prijatelj..

Ovako, pre par dana je neko od forumaša okačio ovaj link:
https://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:853512-Sreli-se-u-Domu-zdravlja-pa-se-srdacno-pozdravili-Ovako-su-prijatelji-iz-Kikinde-zavrsili-na-respiratorima

 

Dakle lik (pacijent nb. 1) je išao svugde i nije se setio (ili nije mario) da je mooožda fasovao koronu, u bolnici je prećutao da ima veze sa Italijom. Jbt. Da li je išao on ili neko od članova porodice, svejedno, poslednja stvar na ovom svetu koju je trebalo da uradi je da šetka tako unaokolo. Čak i da je sezonski grip u pitanju, pa i prehlada,  ostaneš kod kuće, ležiš, ne grliš se i ne pričaš sa drugima, ništa!! Ovaj se pravio blesav, šta kao nije znao da je Milano žarište? Ovo u najmanju ruku kvalifikujem kao krajnju neodgovornost zbog koje je jedan život ugašen. I bolje da se zaustavim ovde.

A što se tiče medicinskog osoblja u toj bolnici, oladi sa hvaljenjem istog, svega ti. Vrlo dobro se sećam kako su se odnosili prema mom pokojnom tati i to mi je dovoljno da ne želim nikad više da ih vidim ni na slici.

 

Link to comment
2 hours ago, Malvo said:

Napisah pre nekoliko dana da mi je sve ovo čudno s obzirom na mere koje se najavljuju i odgovor nam polako stiže - očigledno se epidemija zahuktava i biće sve gore narednih dana. Videćemo i koliko će nas ukopati lepo vreme ovih dana, narod se razleteo po kafićima i parkovima, pa po prodavnicama i poštama. Bog sveti zna koliko je ljudi tu pokupili virus bespotrebno. Tačnije, saznaćemo za 7-10 dana. Neka nam je bog u pomoći. 

 

 

+1

 

ja se pitam kakav je smisao policijskog časa noću ako se veliki broj ljudi neodgovorno ponaša u toku dana i ne poštuje preporuke?

Edited by slow
Link to comment
 
Sve shvatam, ali pokušavam da ti postavim činjenice u kontekst da bi imao realnu sliku i da se manje sekiraš.
Polako.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

31 godina, prijatelj na intezivnoj od danas stanje mu se naglo pogorsalo od jutros. do jutros je bio u samoizolaciji misleci da je mozda fasovao jer je bio malaksao i kao grip. jutros poceo da se gusi, sad mu spremaju respirator. katastrofa

 

u beogradu je prijatelj

Edited by mustang
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...