Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

21 minutes ago, pufikaflafi said:

Nekako najcešći simptom koji sad vidjamo je malaksalost, pospanost ( koja je baš tricky jer može biti znak hipoksije), glavobolje i bolovi u mišićima. Neki pacijenti se čak žale i na bol u očima.

Temperatura najčešće oko 37C ili je nemaju uopše ili neki večernji skokovi do 39C.

Suv kašalj, koji je bio baš čest simptom tamo negde u martu, sad nešto slabo vidjamo.

 

a ako nemas ni povisenu T (il oko 37) nit kasljes, samo glavobolja recimo i slabost/pospanost,  kako znati da nisi razvio upalu pluca, ima nesto sto ukazuje?

Link to comment
4 minutes ago, InvisibleLight said:

 

a ako nemas ni povisenu T (il oko 37) nit kasljes, samo glavobolja recimo i slabost/pospanost,  kako znati da nisi razvio upalu pluca, ima nesto sto ukazuje?

pa valjda otežano disanje, nemogućnost punog udisaja, bol u plućima

 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa valjda otežano disanje, nemogućnost punog udisaja, bol u plućima

 

 

drugim recima - nesto sto je najlakse umisliti ako se obraca paznja :D

u to ime, treba se povremeno iskljuciti iz covid vesti i simptoma, inace fijuk :D odoh trenirati sama (i ta upala blaga upala misica, bol sto prati svaki trening mi sad bas zbunjujuca :lolol:)

zajebi sve ovo, da sine sunce pa na fg skejtati!

Edited by InvisibleLight
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gone fishing said:

kaže infektolog iz kraljeva da su oni ovih dana imali 150-200 pregleda dnevno i čak 50-80% pozitivnih ljudi

- takođe po njegovoj proceni ulicama kraljeva hoda 6000-7000 rezervoara zaraze na današnji dan :unsure:

- ako je to tačno oni će za 2 najviše 3 nedelje postići imunitet krda :happy:

Čuo sam i ja ovo jutros u prolazu ali nisam uhvatio ime doktora. Znaš ko je?

Link to comment

Ako imas obostranu upalu pluca (a recimo nemas temperaturu i ne kasljes), imaces recimo osecaj kratko daha ili zamaranja pri nekim uobicajenim aktivnostima- tipa penjane uz stepenice ili odlazak do toaleta. 

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, vememah said:

Gde?

jutros kod šarape, bio je gost srđa janković i ovog iz kraljeva su uključili preko vibera ili čega već

- srđa nije želeo da špekuliše koliko je okuženih u bg u ovom trenutku ali mi možemo :happy: ako je u kraljevu 6-7k onda je u bg 120-150k, u ns 25-30k meni to deluje previše prema broju hospitalizovanih...

Edited by gone fishing
  • Hvala 1
Link to comment

Ali gde god se pojavi procenat pozitivnih testova, uvek su to neke zastrašujuće brojke 50% i sl. To onda znači da ovih komercijalnih i kolektivnih (ako i oni nisu komercijalni) ima nekoliko puta više od ovih što se koriste po kovid ambulantama. Meni deluje malo verovatno da oni lupaju cifre iz glave, pre će biti da biraju šta prikazuju kao statistiku i da nas tako mažu. 

Link to comment

da uključili su i novinarku iz istočne srbije i onda je ona ređala podatke za opštine iz borskog i zaječarskog okruga, stigli su im rezultati i otprilike polovina testiranih je bila pozitivna

Link to comment

svaki izvestaj sa terena prica da su pozitivni 50% ili vise testiranih... nasa zvanicna brojka je oko 5%

 

znaci kada pogledas, mi slazemo za jednu 0. a 0+x=x, znaci nista ne lazemo.

 

eto, matematika je jasna, crva nikad nije ni bilo.

Link to comment

jedino objašnjenje je da  imaju kontrolnu grupu od 7000 ili 8000 ljudi koje drže negde na sigurnom tako što su ih zatvorili u nekom podzemnom skloništu daleko od korone.

i svaki dan ih testiraju, pa i njihove rezultate uračunavaju u ove brojeve što objave u 15.00

 

:fantom:

Link to comment

tu ulaze i oni koji već moraju biti negativni, tipa tog freakovog drugara ili ovog mog kad budu testirali posle dodatnih 14 dana samoizolacije, on mora biti negativan da ga jebeš

 

tu ulaze i serološki garant ma šta DKT pričala

 

i opet apsolutno deluje nemoguće da oni testiraju 9k ljudi dnevno sa ovim kriterijumima gde ne testiraju kontakte

Link to comment
35 minutes ago, theanswer said:

tu ulaze i oni koji već moraju biti negativni, tipa tog freakovog drugara ili ovog mog kad budu testirali posle dodatnih 14 dana samoizolacije, on mora biti negativan da ga jebeš

 

tu ulaze i serološki garant ma šta DKT pričala

 

i opet apsolutno deluje nemoguće da oni testiraju 9k ljudi dnevno sa ovim kriterijumima gde ne testiraju kontakte

 

Zasto? U Srbiji ima vec preko 200 covid ambulanti a u vecini beogradskih se testira trocifren broj dnevno

 

Broj testova uopste nije tako sumnjiv. Sumnjiv je broj pozitivnih koji verujem da je uvek cetvorocifren unazad 20 dana

Edited by dillinger
Link to comment
5 minutes ago, dillinger said:

 

Zasto? U Srbiji ima vec preko 200 covid ambulanti a u vecini beogradskih se testira trocifren broj dnevno

 

Broj testova uopste nije tako sumnjiv. Sumnjiv je broj pozitivnih koji verujem da je uvek cetvorocifren unazad 20 dana

 

Zato što te ne testiraju ako nemaš određene simptome. Tipa da dođeš sa blagom temperaturom bez upale pluća npr neće te testirati. Testiraju samo kada ispuniš određene kriterijume i plus ove retestiranja i slično. Nisam siguran da je tačno ovo što kažeš da se testira trocifren broj dnevno u tim ambulantama. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...