Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

32 minutes ago, Apollo Creed said:

 

Aha,ček samo da se brothers vrate iz Amerike...

I iz banjaluke, otisli svi na proslavu vidovdana😆

 

No ni ja ne verujem, bili bismo jedini u evropi, vrv ce ograniciti rad kafica i zabraniti okupljanja tj koncerte i sl

 

Ovde, ko i svuda stanje lose, kaze drug infektolog "ne mogi nista da pricam, samo cu reci da je haos", rodjak mi pozitivan (zaradio u ns, 3 iz ofisa se razbolelo, doso kuci i testiran,sad svi u samoizolaciji

Edited by InvisibleLight
Link to comment
2 minutes ago, Aleksija said:

dosli da bleje? znas li ti kad se u srbiji ide u kovid ambulantu ili uopste kod lekara?

btw, kako je to proslo kod vas u njujorku? verovatno se sve lepo zavrsilo, posto je najvise bilo tih koju su zvali da procaskaju jer se plase.

Je l ti lično znaš svaku osobu koja je otišla u kovid ambulatnu ili uopšte kod lekara? Ja znam bezbroj ljudi u Srbiji koji kod lekara idu za potpuno besmislene stvari, to znam. Ali, udri, molim te, o tome kako ja nemam pojma o životu u Srbiji, za razliku od tebe koji(a) sve znaš, i ne samo da znaš nego osećaš taj bol. ;) A vidim da znaš i da je u Njujorku bilo najviše onih koji su zvali da proćaskaju. Ja nemam takve informacije. Ono što znam je da je puno ljudi zvalo hitnu i išlo u hitnu a da nisu uopšte za hitnu. Tako su pravili gužve na telefonu i uživo pa oni koji su stvarno bili za hitnu nisu mogli da dospeju. Čini mi se da je to očekivano ljudsko ponašanje. Je l su u Srbiji svi toliko pribrani i razumni da samo oni kojima je život neposredno ugrožen zovu hitnu? Moja poenta je da to što je gužva ispred ambulante gde vidimo ljude koji ne izgledaju kao da im je loše ne govori o stanju stvari. Na kraju, (drhtavim glasom punim samozadovoljstva:) da li ti uopšte znaš kad ljudi u Njujorku idu kod lekara?

Link to comment
1 hour ago, Halvard said:

 

Stvarno ne verujem. Pre bih rekao da će da nivou cele države uvesti ova ograničenja rada klubova i kafića i zabraniti masovna okupljanja. 

 

Na osnovu čega očekuješ tako razumno ponašanje naše vlasti?

Link to comment
4 minutes ago, trustno1 said:

Je l ti lično znaš svaku osobu koja je otišla u kovid ambulatnu ili uopšte kod lekara? Ja znam bezbroj ljudi u Srbiji koji kod lekara idu za potpuno besmislene stvari, to znam. Ali, udri, molim te, o tome kako ja nemam pojma o životu u Srbiji, za razliku od tebe koji(a) sve znaš, i ne samo da znaš nego osećaš taj bol. ;) A vidim da znaš i da je u Njujorku bilo najviše onih koji su zvali da proćaskaju. Ja nemam takve informacije. Ono što znam je da je puno ljudi zvalo hitnu i išlo u hitnu a da nisu uopšte za hitnu. Tako su pravili gužve na telefonu i uživo pa oni koji su stvarno bili za hitnu nisu mogli da dospeju. Čini mi se da je to očekivano ljudsko ponašanje. Je l su u Srbiji svi toliko pribrani i razumni da samo oni kojima je život neposredno ugrožen zovu hitnu? Moja poenta je da to što je gužva ispred ambulante gde vidimo ljude koji ne izgledaju kao da im je loše ne govori o stanju stvari. Na kraju, (drhtavim glasom punim samozadovoljstva:) da li ti uopšte znaš kad ljudi u Njujorku idu kod lekara?

nemas ti pojma ni o cemu. 

  • +1 4
Link to comment
41 minutes ago, Valkyrie said:

Me znam šta piše Toma Mona na temu ali pola fabrike u Sopotu mu zaraženo.

Btw, i kmet Žika je pozitivan. 

Ko je sada kmet Žika?

Link to comment
27 minutes ago, Aleksija said:

nemas ti pojma ni o cemu. 

Odštampaću ovo i okačiti na zid kao diplomu da nemam pojma ni o čemu izdatu od strane izuzetno reputablne osobe koja tačno zna ko ima pojma ko nema. ;) Bravo za ad hominem napadanje, je l to tako rade ljudi koji imaju pojma o mnogo čemu?

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

 

Ovo je blago rečeno lupetanje.

Zamisli da ti je loše, zoveš hitnu pomoć jedno pet puta i oni te odjebu, pa ti ne preostaje ništa drugo nego da skupiš snagu i zapucaš u urgentni/covid ambulantnu.

 

Ovo se desilo meni bliskoj osobi za vreme vanrednog stanja, jedva je pretekla pucanje čira, pošto niko iz hitne nije hteo ni da prismrdi.

Ovo je malo je reći totalno lupetanje. Mislim, malo je reći pa da ponovim još jednom, i dodam: potpuno ignoratno lupetanje. Zamišljam. Meni bliskoj osobi se desilo da se uspaničila zato što kašlje i otišla u urgentni. Tamo nisu hteli da je prime jer je bilo previše ljudi koji bukvalno umiru. Ta osoba se toliko uspaničila da je lagala da ima temperaturu već danima i slično, pala na pod, samo da je prime. To je sve trajalo neko vreme, u jednom urgentnom pa kad nije upalilo otišla je u drugi. Sve zajedno, potrošila je ta osoba nekoliko sati vremena zdravstvenih radnika koji su za to vreme možda mogli da spasu život nekome. To sve u Njujorku gde, kako neki ovde kažu, ljudi prosto tako zovu hitnu i ćaskaju, nije da je umrlo 30,000 ljudi. Sve što ja kažem je da sigurno ima ljudi koji nisu slučaj za hitnu a tamo se pojavljuju. Kad vidim snimke ljudi koji opušteno stoje u redu, šetkaju se, čekaju - tako ne izgledaju ljudi koji će da umru za 10 min.

  • -1 1
Link to comment

254 novozaraženih osoba (5,18% testiranih)
4905 osoba testirano
3 preminule osobe
31 osoba na respiratoru (-1, tj. -3,1%)

 

Izvor: RB1

 

Još nije ažurirana statistika na sajtu pa nema podataka o broju aktivnih slučajeva.

Edited by vememah
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...