Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Ali neverovatno je koliko je ova drzava nesposobna da sprovede neke finije mere.

 

Kod nas je prosto nemoguce da ogranicis broj ljudi u kaficu/teretani/faksu i da se ta mera prati i sprovodi kako treba.

 

Ne, kod nas ili je sve dozvoljeno ili smo zatvoreni u kaveze danima.

  • +1 1
Link to comment

Ovde je nacionalni sport i to ubedljivo No1, kakav fudbal, kosarka i ostali bakraci, vec kako zeznuti i nasankati sistem. To ucimo od malena, gledamo primere prvo u kuci, pa iz okoline koja nas okruzuje i tako usavrsavamo dalje kako rastemo.

Niko ne moze meni nista. Kakva crna ogranicenja.gostiju u kafani ili da se ne proslavi matura, punoletstvo, da se ne ode na mec i ostali dogadjaji od zivotne vaznosti.

 

Samo motka [emoji2957]

 

 

  • +1 2
Link to comment

od juče se ponovo regrutuju istraživači za PCR i vraćaju kod saurona odakle su povučeni pre oko mesec dana, na batajnicu (zatvorena pre dvadesetak dana) i dr. laboratorije u kojima su bili angažovani tokom vanrednog stanja

Link to comment

Javila se i druga struka. Sad postaje napeto.

Sve bi ovo bilo ok da nije rec o lokalu koji ima cene kao da si u Londonu. Kod njih 99,999% gradjana ne moze da priusti jednu veceru a da mu to ozbiljno ne utice na mesecni budzet.

Quote

U noćnom životu u ovom trenutku radi preko 20 hiljada vaših sugrađana, a od njihovih primanja živi isto toliko porodica.
Pre nego što su uvedene drastične mere prvo su ugostiteljski objekti, a posebno klubovi odgovorno zatvorili svoja vrata bez pogovora i bez ikakve materijalne pomoći nadležnih.
Kada nam je struka dozvolila okupljanja, mi smo stidljivo krenuli sa radom od koga ponavljamo živimo i mi i porodice naših zaposlenih.
U poslednjih nekoliko dana svedoci smo medijske kampanje protiv noćnih klubova, koja se bazira na zameni teza i sakrivanju iza našeg rada na osnovu koga se objašnjava drugi pik prvog talasa pandemije i naša odgovornost za širenje zaraze i eventualni kolaps zdravstvenog sistema.
Međutim, mi ne možemo ostati nemi na ove optužbe. Klubovi i drugi ugostiteljski objekti su danas pred gašenjem, a samim tim ugroženi su poslovi 20.000 hiljada ljudi, naših zaposlenih, kao i ceo niz firmi dobavljača, fabrika vode,sokova vina, alkohola, hrane kao i muzičara sa kojima poslujemo i koje angažujemo.
Uložili smo novac u svoje klubove i restorane, plaćamo poreze, rente i sve ostale namete kao da se ništa nije dogodilo i kao da smo sve vreme radili. Čuvamo radna mesta našim zaposlenima, a sada nas proglašavaju leglom zaraze.
Nismo radili od 8. marta do 5. juna. Čekali smo znak i saglasnost struke kako bismo počeli sa radom. Dakle, potpuno smo se pridržavali svih mera, pre i nakon ponovnog početka rada i odlučno odbijamo tvrdnju da smo upravo mi leglo zaraze.
Od kako smo ponovo pokrenuli rad ugostiteljskih objekata borimo se za egzistenciju i naš obim posla je daleko od profitabilnog upravo zbog atmosfere straha koja se stvara iznošenjem činjenica da smo odgovorni za sve veći broj zaraženih i obolelih ljudi.
Tražimo rešenje izvinjenje i način da se čuju naši predlozi. Naša delatnost je prestala da postoji kao i nekoliko drugih koje su uredno dobile pomoć nadležnih institucija.

 

Link to comment

a jbg. poslušnički sistem može da uspostavi tako gde postoji odgovarajući mentalitet stanovništva.

 

Žvalju ne vole ni oni koji ga najviše podržavaju. ali ga se plaše. a njih se plaše njihovi podređeni i tako redom, sve do porodice. gde bedni mali vonabi Žvaljo maltretira i zlostavlja članove svoje porodice (jer nema koga drugog inače bi rado).  to je spirala straha, a ne ljubavi ili poštovanja.

 

ali najbrojnija grupa je grupa onih građana koji ne podržavaju i ne glasaju nikoga (pa su samim tim institucionalno nevidljivi iako su najbrojniji). a svako ne žele da budu u Žvaljinoj spirali straha a i sami nisu mali i bedni volabi Žvaljo. tako da potencijal postoji ali je realizacija katastrofalna za sada. tu treba ubrojati i one koji su odavde pobegli, svakako ne od dobrog. treba i to animirati nekako.

Link to comment
4 minutes ago, Krcun said:

Javila se i druga struka. Sad postaje napeto.

Sve bi ovo bilo ok da nije rec o lokalu koji ima cene kao da si u Londonu. Kod njih 99,999% gradjana ne moze da priusti jednu veceru a da mu to ozbiljno ne utice na mesecni budzet.

 

a koji je lokal u pitanju. ovo sam video na fb stranici prijatelja koji radi kao dj u nekom “prestoničkom” night clubu

Link to comment
od juče se ponovo regrutuju istraživači za PCR i vraćaju kod saurona odakle su povučeni pre oko mesec dana, na batajnicu (zatvorena pre dvadesetak dana) i dr. laboratorije u kojima su bili angažovani tokom vanrednog stanja
Da, moj uzorak je poslat u Batajnicu.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Dozvoljeno je da čak dvoje premine danas.
+1

Sad kad je Petković preminuo moraju i sutra bar 2 jer će biti ne samo sumnjivo već i smrdljivo sve ovo. Jesu možda u Lombardiji brojali sve ali ovo više nema smisla.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Quote

Na dan 26.06.2020. godine broj testiranih u ZZJZ Novi Pazar je 4240 od tog broja, broj inficiranih je 508

http://zzjznp.rs/2020/06/27/informacija-coronavirus-covid-19-26-06-2020/

Quote

Na dan 25.06.2020. godine broj testiranih u ZZJZ Novi Pazar je 4210 od tog broja, broj inficiranih je 491

http://zzjznp.rs/2020/06/26/informacija-coronavirus-covid-19-25-06-2020/

 

Testirano svega 30, pozitivno 17, dakle 56,7% pozitivnih među testiranima.

Užas.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...