Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 hours ago, pacey defender said:

Pa ako ti zvanicni podaci pokazuju kontradiktornosti, treba ih komentarisati. 

 

Evo npr, Kisic kaze da imamo "pik". To na engleskom znaci vrh, naravno. Kako mozemo da pricamo o vrhu ako jedino sto sada znamo je da imamo rast? Valjda je pik moguce uociti tek kada broj dnevno novozarazenih pocne da pada i ustanovi se takav trend?

Istini za volju rekla je da se nada da je juce bio pik :happy:

Aktivni slucajevi su valjda svi oni koji su bili pozitivni a nisu jos uvek bili ponovo testirani i tu bili negativni

Yaj podatak o broju hospitalizovanih je dobar pokazatelj da se situacija pogorsava vidimo po rastu broja ventiliranih ali sto rece dkt daleko je to od aprilskih 160

Link to comment
1 minute ago, vememah said:

@Halvard

Kao što smo videli, ti na kućnom lečenju uglavnom uopšte ne mogu da budu testirani.

 

Znam za dva slučaja od prošle nedelje, simptomi (kod jednog prilično ozbiljni),  urađen test, pozitivni, oboje upućeni na kućno lečenje. Nije mi logično da se oni ne vode kao aktivni slučajevi, kao ni one gomile navodno asimptomatičnih selebritija kad su potencijalni prenosioci.

Najsmislenije bi bilo da se pod "aktivnim slučajem" podrazumeva svako u periodu između pozitivnog i (ponovljenog) negativnog testa, bez obzira na bolnički status.

 

Link to comment
13 minutes ago, Frank Pembleton said:

Kako to misliš "ukinuli broj"?
Mogli su da ukinu saopštavanje tog broja.
Što se naravno ne radi "tek tako"...

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Pa na to sam mislio

Link to comment
9 minutes ago, Halvard said:

Najsmislenije bi bilo da se pod "aktivnim slučajem" podrazumeva svako u periodu između pozitivnog i (ponovljenog) negativnog testa, bez obzira na bolnički status.

 

Ali to se onda ne slaže sa dnevnim brojem novozaraženih. Apsolutno je nemoguće da broj aktivnih bude manji od broja novozaraženih u zadnjih 10 dana.

 

6.6. nakon pomeranja zareza tj. brisanja svih koji su čekali drugi negativan bilo je 437 aktivnih.

 

Juče ih je bilo 861, dakle za 424 više.

 

U međuvremenu (od 7.6. do juče) su se zarazile 1494 osobe.

Edited by vememah
Link to comment

BIRN objavi da je broj zaraženih bio 300-340 u danima kada su zvanično objavljivali da ih ima 91-96, niko to nije ni pokušao da demantuje, a sad mi treba da vodimo polemiku šta im znači aktivan slučaj, a šta hospitalizovan, šta kaže Poason i koji je podatak najbitniji?

Umre čovek u covid bolnici, oni ga ne pišu u statse jer izbori, jer lider u regionu, jer zavidi nam pola EU...

 

i šta sad DKT ima protiv klubova? Ovo nije onaj virus iz marta, šta ima veze ako se neko zarazi

Link to comment
Quote

David Donald Pokrajac

Hvala Vam na ovome. Na zalost, ne znam slucajne procese tako dobro, ali ovo deluje veoma zanimljivo. Dakle, ako sam dobro shvatio, Vi ste poredili histograme broja mrtvih u 24 sata sa onim sto bi dala Puasonova raspodela i pokazali da je verovatnoca da su stvarni podaci Puasonovski veoma mala. Pri tome, estimirali ste parametar lambda na bazi objavljenih podataka...
 
  • Da, upravo tako. Ovo nije priča o stvarnom broju umrlih u datom periodu, već o tome da distribucija zvaničnih brojeva o preminulima tokom 24 časa ne odgovara očekivanoj distribuciji za procese ovog tipa.
    Npr. K-S test daje verovatnoću od 1:1000 da zvanična distribucija ovako slučajno odstupa od Poasonove.

https://www.facebook.com/smoig/posts/10158341280623290?comment_id=10158343258828290&reply_comment_id=10158343322823290&__cft__[0]=AZUATMFtOAfKiGW9Ud1YgiVeiTXEf6YVolswLo6YhL-Te6PvBW4Jf7y2dlm0RbIn8f2yl6sLvYkNK3QXlekMoZj8K-Qqw3Vgdi6BlJkm_AbrzRvQXkJkc5dfvQ7GS_OSlUM&__tn__=R]-R

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Nestorović čeka pogodan trenutak, pa će da iskoči u stilu
"Ha, ha, šta sam vam rekao, vidite da nema umrlih, ovo je slabije od gripa, svi to lako preleže, evo većina bez simptoma, raziđite se i ne paničite bez veze"

my 2 cents

 

Link to comment
15 minutes ago, omiljeni said:

BIRN objavi da je broj zaraženih bio 300-340 u danima kada su zvanično objavljivali da ih ima 91-96, niko to nije ni pokušao da demantuje, a sad mi treba da vodimo polemiku šta im znači aktivan slučaj, a šta hospitalizovan, šta kaže Poason i koji je podatak najbitniji?

Umre čovek u covid bolnici, oni ga ne pišu u statse jer izbori, jer lider u regionu, jer zavidi nam pola EU...

 

i šta sad DKT ima protiv klubova? Ovo nije onaj virus iz marta, šta ima veze ako se neko zarazi

 

 

Nije samo BIRN objavljivao, pisali ljudi i na PPP o tome jos onomad :fantom:

 

Ovde ne postoji pojam opsteg, javnog dobra, bukvalno ne postoji zelja da se neki problem (bilo koji - od poplava do virusa) zaista resi, ovde je samo pitanje koliko od svakog jebenog problema koji naidje mozes licno da zaradis. Da li kroz maske 3X skuplje nego ranije ili kroz milione za fantomske respiratore, ili koliko ces da maznes od pomoci EU za poplave, sta god, dakle samo svoje dupe jer niko jebeno nece da ti razbije glavu zbog toga, naprotiv, izglasace te na izborima.

 

Lajf kouchevi govna da jedu, ako neko u nesreci ume da vidi priliku i bude open majnded, to su govna iz SNSa. Ukljucijuci razne Konove, Darije i ostale gmizavce.

  • +1 3
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...