Jump to content
IGNORED

Ekonomija i Corona virus pandemija


Frank Pembleton

Recommended Posts

pa možda planiraju da budže neke plastike ili zavese u sredini... mada džaba im sve, svi dišu isti reciklirani vazduh
 
+1 na vrtenje vazduha. Sve i da to reše neko će da krene u wc, proći će stjuardesa i ode distanca u propast. Na stranu gužve pre boarding koje će da budu barem jednake zbog skidanja i navlačenja maski i merenja temperature

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
pa možda planiraju da budže neke plastike ili zavese u sredini... mada džaba im sve, svi dišu isti reciklirani vazduh
 
+1 na vrtenje vazduha. Sve i da to reše neko će da krene u wc, proći će stjuardesa i ode distanca u propast. Na stranu gužve pre boarding koje će da budu barem jednake zbog skidanja i navlačenja maski i merenja temperature

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
9 hours ago, mlatko said:

+ bi bio veoma čudan osećaj prilikom poletanja

 

Ima vise kompanija sedista unatraske u biz klasi, i jeste malo nebicno za prvo poletanje (ali se posle nekoliko naviknes).

Link to comment

ranije sam radio za Ticketmaster, najvećeg svetskog operatera karata za dešavanja (koncerti, utakmice, pozorišta...).

pratio sam i na berzi kako su pukli kad je ovo sve krenulo (https://www.nasdaq.com/market-activity/stocks/lyv), vrednost im je sad na oko trećinu od onog pre.

prosto, nema nikakvih dešavanja i samim tim nema njihovog biznisa.

čuo sam se danas sa kolegama iz Londona. naravno, masovna otpuštanja krenula, smanjenje opsega rada (radno vreme i plata smanjeni).

njih će ovo da pogodi još i gore nego većinu drugih bizisa. jer kada države i budu krenule da se otvaraju veća okupljanja još dugo neće biti dozvoljena.

kakav strmopizd za njih.

Link to comment
18 hours ago, extragluv said:

krenulo rezanje plata i po IT firmama.

 

Koje IT firme ako nije tajna? Ove za koje ja znam jos uvek niko nit smanjuje plate nit otpusta (cak moja i dalje zaposljava). Jedino je jedan start up puko ko zvecka, al to je i za ocekivati.

Link to comment

Citi estimates for how long the major European airline groups can last assuming that they continue to pay their bills, refund tickets and pay interest and debt as they become due:

Air France-KLM – 3 months
easyJet – 15 months
IAG (British Airways) – 8 months
Lufthansa – already technically insolvent
Ryanair – 18 months
Wizz Air – 22 months


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Link to comment

Globalni IT da, ali Srbija je jos uvek destinacija u koju se IT seli tako da nisam ocekivao da mi budemo udareni koliko ostatak sveta. Vidim da i dalje ima puno oglasa. 

Link to comment
10 minutes ago, Shan Jan said:

Globalni IT da, ali Srbija je jos uvek destinacija u koju se IT seli tako da nisam ocekivao da mi budemo udareni koliko ostatak sveta. Vidim da i dalje ima puno oglasa. 

Zavisi koji deo IT-ja. Oni vezani za "pucajuce" industrije su najebali, dok se za ASIC jure ljudi.

Link to comment

Ova kriza lepo pokazuje npr. nalicje nasih "giga mega biznismena" u jednoj gradjevinsko/investitorskoj firmi koja gradi po BG gazda se prijavio za pomoc vlade, ali po firmi krenuo da sece i "ovim arhitektama sto su sedeli kuci -20% nece oni mene da prave budalom"...

Kakvo govno jbte...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...