Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

Moze li komentar ovih sto se razumeju malo vise u medicinu i farmaciju...

 

- Kada govorimo o vitaminu C, postoji njegova primena u preventive i terapijske svrhe. Preventivno, to su oralni preparati i u normalnim uslovima, nama je potrebno oko 80 miligrama vitamina C. U slučaju epidemija, mi znamo da treba povećati na 300-500 miligrama i to sve prevencija. Sve preko 500 miligrama, nrp. 1 ili 2 grama, nije dobro jer ono što mi zovemo bioraspoloživost, tj procenat koji dospe u našu cirkulaciju se drastično smanjuje, do 500 mg dospeva u cirkulaciju, i to je ta doza koju uzmete, ona deluje, dakle što više uzimate manje deluje - objasnio je docent doktor Janko Samardžić, specijalista kliničke farmakologije.

Link to comment

verovatnije apoteka, poshto kazu da je i benu blok 30 imao jutros. naravno, nisam lichno proverila, da znash.

 

 

eo kazu majke apoteka merkator! (i ovo cu da ti knjizim u pretrpljeni strah shto sam izashla na roditeljsku grupu, rekla neshto i bila kamenovana informacijama :rolf: )

Edited by gospa buba
Link to comment

ideja  hirurške maske je pre svega da se otvorena rana pacijenta zaštiti od doktorovog disanja

 

znači kako god da se nosi, treba da štiti druge od širenja zaraze. a usput i onog ko je nosi, to je bonus 

 

 

 

Edited by levi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...