Jump to content
IGNORED

PPP vs. Coronavirus - tema za praktične savete i korisne informacije


dùda

Recommended Posts

ako su dva sloja bez ikakvog filtrirajuceg materijala izmedju onda to nije dobro, jer dupliranje jako malo dodaje na zastiti. a ako sluzi da se izmedju drzi nesto, onda jbg, kapiram bar da solidno radi. 

Link to comment

Nešto ozbiljnije i prizemnije :)

Ne znam, razmišljam o sredstvu (sprej za nos i usta, recimo) koji bi mogli da koristimo svaki put kada se nađemo u potencijalno kontaminiranoj sredini.

Lupam: ako se ispostavi da sapun (sapunica, aktivni sastojci sapuna) deluju na virus tako što ga slabe, razgrađuju ili ubijaju u kratkom roku, možda treba testirati tu teoriju.

I tome slično.

Link to comment

  

18 minutes ago, Tale said:

Nešto ozbiljnije i prizemnije :)

Ne znam, razmišljam o sredstvu (sprej za nos i usta, recimo) koji bi mogli da koristimo svaki put kada se nađemo u potencijalno kontaminiranoj sredini.

Lupam: ako se ispostavi da sapun (sapunica, aktivni sastojci sapuna) deluju na virus tako što ga slabe, razgrađuju ili ubijaju u kratkom roku, možda treba testirati tu teoriju.

I tome slično.

 

 

Tako je. JEDIMO SAPUN. 

Sapun u vrlo maloj meri razgradjuje opnu od virusa, ono sto je osnovna funkcija sapuna je da odlepi virus od tvoje ruke i spere vodom. 

Edited by ZerrorR
Link to comment

@Meazza mislim da disanje kroz uske otvore smanjuje iskoriscenost filtera, da je to puno truda za nesto sto moze da se baci posle jedne upotrebe kao bilo koja jednokratna maska (ne vidim kako bi moglo da se dezinficira za ponovnu upotrebu) i da se mnogo useca u obraz i prekida cirkulaciju jer nema odgovarajuci oblik

Link to comment
8 hours ago, Tale said:

Nešto ozbiljnije i prizemnije :)

Ne znam, razmišljam o sredstvu (sprej za nos i usta, recimo) koji bi mogli da koristimo svaki put kada se nađemo u potencijalno kontaminiranoj sredini.

Lupam: ako se ispostavi da sapun (sapunica, aktivni sastojci sapuna) deluju na virus tako što ga slabe, razgrađuju ili ubijaju u kratkom roku, možda treba testirati tu teoriju.

I tome slično.

Znam kad je ranije bila neka opasnost, ne mogu da se setim koji virus, da su se preporucivali Marisol ili slicni sprejevi, koji virus proteraju iz nosa i sluznice u zeludac. Nemam pojma kakva je situacija sa ovim virusom, niko ne spominje tako da verovatno nema pomoci.

Link to comment

MocaVukotic pise o alkoholu koji ne sluzi oralnoj upotrebi, zadnje vreme doslo :(
mada ako zagusti moze I ovaj da se pije. otvoricemo temu za koktele na bazi etanola

Link to comment
4 minutes ago, MocaVukotic said:

Imaju alkohol u benu kod garden centra, cijena sitnica - 390 din

 

Imali su i asepsol u Uscu. Uzeh onaj od 5%..mozemo da se prscemo dok se ne useremo od togam

Link to comment
7 minutes ago, maheem said:

MocaVukotic pise o alkoholu koji ne sluzi oralnoj upotrebi, zadnje vreme doslo :(
mada ako zagusti moze I ovaj da se pije. otvoricemo temu za koktele na bazi etanola

Za dobru svilju nema loše pomie

Link to comment

Da li donesi.com funkcioniše i sada, za vreme policijskog sata, tj da li se vrši dostava po kućama? Vidim da se neke picerije reklamiraju da vrše dostavu i tada, pa cenim da su kuriri izuzeti?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...