Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

2 minutes ago, Sandradjer said:

Austrija ide u zatvaranje na 10+10 dana za sve. Nevakcinisanima ce se produziti mere i nakon isteka tih 10+10 dana. 

Uveli obaveznu vakcinaciju od 1.feb

 

 

 

moralo je od austrije da krene :D

 

Link to comment

Posao u home office ko moze.

 

Inace raspad je bas veliki pogotovo u Gornjoj Austriji i Salcburgu.

 

Ovde u Becu i okolo masovni otkazi svih termina. Npr. komsija cekao 9 meseci na termin i juce ga vratili. (dali mu uputnicu za Opatiju !?!?)

 

Vakcinisani ljudi su bas besni na ove druge. Dosta ljudi misli da nevakcinisanima ne treba pruziti medicinsku negu.

 

 

 

 

Edited by bags
  • Hvala 1
Link to comment

66%.

 

Odluka je zbog raspada zdravstvenog sistema.

Za vakcinisane je 20 dana za nevakcinisane ce biti verovatno duze.

 

 

 

Zena i ja smo imali inace ove nedelje oboje tradicionalne vecere sa kolegama sa posla. Kod mene su svi bili vakcinsani a kod nje oko 80%. Ovi sto nisu bili nisu mogli doci. Cak i najveci introverti su ostali u oba slucaja do kraja i bilo je bas sjano druzenje. Ljudi su tako zeljni normaliteta ali ne vredi  ...

 

Najgore je sto se prekida nastava ali su morali to uraditi jer su tu brojevi bas poludeli.

Dosta ljudi je u karantinu zbog dece koja su K1.

 

Ono sto me nervira je sto je mirisalo da ce biti a ja nisam otisao kupiti deci jos zimskih stvari. Sad ce za vikend biti fino ludilo po prodavnicama. A deci nema sanse bez probavanja uzimati stvari. Bas sam ljut na sebe i na svoju  opustenost i pored toga sto sve pratim.

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Sandradjer said:

Da ima narod materijala za teorije zavere do obavezne vakcinacije 

 

ihhhh...vec kruze teorije po fejsu.

koliko god je obavezna vakcinacija nuzna, toliko je problem austrije sto je tranzitna zemlja i ne moze da zatvori granice. obavezna vakcinacija bi bila mnogo delotvornija kad bi se uvela u svim zemljama evrope. mnogo je lakse portugalu, islandu, skandinavskim zemljama da imaju solidnu situaciju kad mogu lakse da kontrolisu granicu. srednja evropa nema taj luksuz. ali dobro, mozda za austrijom krenu i ostali. u nemackoj je prosle nedelje radjena anketu u kojoj je na kraju izaslo da je 57% ljudi za obaveznu vakcinaciju. i ovde je ponovo krenula vakcinacija. 

Link to comment
10 minutes ago, Ros said:

 

ihhhh...vec kruze teorije po fejsu.

koliko god je obavezna vakcinacija nuzna, toliko je problem austrije sto je tranzitna zemlja i ne moze da zatvori granice. obavezna vakcinacija bi bila mnogo delotvornija kad bi se uvela u svim zemljama evrope. mnogo je lakse portugalu, islandu, skandinavskim zemljama da imaju solidnu situaciju kad mogu lakse da kontrolisu granicu. srednja evropa nema taj luksuz. ali dobro, mozda za austrijom krenu i ostali. u nemackoj je prosle nedelje radjena anketu u kojoj je na kraju izaslo da je 57% ljudi za obaveznu vakcinaciju. i ovde je ponovo krenula vakcinacija. 

Nadam se da ce i ostale zemlje, ovo se pretvorilo u haos. Sve koji smeju da prime vakcinu vakcinisati i gotovo. 

Ovako iz talasa u talas ne moze vise i to je to 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Inace Bec je uradio cool stvar i poslao svim koji nisu vakcinisani fiksni termin koji se mora otkazati telefonom. :)

 

Znam dosta ljudi kojima je dosadilo testiranje i samo zbog toga su se vakcinisali u prethodne dve nedelje. Sto samo pokazuje da su na nivou dvogodisnjaka koji su kontrirali bez potrebe. (posebno zelim da se pokenjam po ledjima svima koji su cekali tzv. Totimpfstoff => Novavax)

 

Ovako em sto su opet nevini nastradali jer ima i dosta vakcinisanih u bolnicama, em sto ce biti ekonomski katastrofa za bozic. Ali nekad lideri trebaju imati i muda a to OVP sigurno nema.

 

Edited by bags
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...