Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

17 minutes ago, Valkyrie said:

kad god krenem da se čudim na podatke iz Crne Gore, setim se kako vikendom gore IG stories moje drugarice iz PG. clubbing na max, život punim plućima.

Crni humor.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, vememah said:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iz marta 2020:

 

 

 

 

Ma sjajno.. impresivni rekordi..

Ovo nikad neće stati

Jedni se vakcinišu, drugi ne pa obole, onda vakcinisanima izvetre vakcine pa se oni zaraze, i tako u krug

 

Baš super

 

Teraće do poslednjeg čoveka jbt...

Jedno vreme sam se nadao da će kraj doći ove godine ali ništa od toga, pa sam onda pomislio da možda ima nekih šansi da će se smiriti u prvoj četvrtini sledeće, ali kad vidim ovakve vesti jasno je da nema ništa od toga

 

Baš me upuca ovo.. ne vidim svetlo u ovom tunelu

Link to comment

Meni ovo nije toliko čudno, samo je kod nas ovaj talas krenuo 2 meseca pre nego što mu je vreme. Očekivano je da druga polovina novembra bude udarni period za virus i tako sada do februara. Bitno je ono šta dolazi na proleće i leto. 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Kod nas mere ne postoje, nedovoljno vakcinisanih, previše starih pelcovani sinofarmom, jasno mi je otkud ovolike brojke kod nas.

Nije mi jasno kako su brojke toliko skočile u zapadnim zemljama? Kapiram da je zima i sezona virusa, ali brojke su previsoke. Bojim se nekog novog soja i da vakcine više neće pružati dovoljnu zaštitu.

Link to comment

evo porastao broj vakcinacija u nemackoj.

2G radi posao posto sumnjam da je doslo iz dupeta u glavu.

samo da covek pita te sto sad primaju prvu vakcinu gde su bili pre dva-tri meseca. stoka

Link to comment
18 minutes ago, Ros said:

evo porastao broj vakcinacija u nemackoj.

2G radi posao posto sumnjam da je doslo iz dupeta u glavu.

samo da covek pita te sto sad primaju prvu vakcinu gde su bili pre dva-tri meseca. stoka


apsolutno, lokalni autobus za vakcinaciju je zvrjio skoro prazan na jednoj seoskoj fešti prošlog leta. Juče prošao biciklom pored, red od 150m. 

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Meni ovo nije toliko čudno, samo je kod nas ovaj talas krenuo 2 meseca pre nego što mu je vreme. Očekivano je da druga polovina novembra bude udarni period za virus i tako sada do februara. Bitno je ono šta dolazi na proleće i leto. 

 

 

Imali smo turiste iz Indije dok je u Indiji bio haos 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

Kod nas mere ne postoje, nedovoljno vakcinisanih, previše starih pelcovani sinofarmom, jasno mi je otkud ovolike brojke kod nas.

Nije mi jasno kako su brojke toliko skočile u zapadnim zemljama? Kapiram da je zima i sezona virusa, ali brojke su previsoke. Bojim se nekog novog soja i da vakcine više neće pružati dovoljnu zaštitu.

Zakasnili sa buster dozom, potcenili delta soj i njegove karakteristike.

I ima jos nesto sto je sigurno predmet ispitivanja nego ne dolazi do medija ili ne dolazi jos uvek. Procenat vakcinisanih npr 75% u ukupnoj populaciji nije ravnomerno rasporedjen. Deca <12 godina nisu vakcinisana uopste. Preko njih stize virus do svih clanova porodice

 

Link to comment

Kako ce svet da najebe zbog ogromne upotrebe antibiotika za vreme ove pandemije. Posle 2030-te ce zbog sve vece rezistencije bakterija na antibiotike i najmanja posekotina biti kobna. Na vodenicu ide i to sto je celokupna farmaceutska industrija mahom orijentisana na istrazivanje i proizvodnju onkoloskih preparata, naravno zbog enormnih zarada.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Lancia said:

 Na vodenicu ide i to sto je celokupna farmaceutska industrija mahom orijentisana na istrazivanje i proizvodnju onkoloskih preparata, naravno zbog enormnih zarada.

Ok, bar nije ovo:

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...