Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

25 minutes ago, Redoran said:

Komšija sa gornjeg sprata se zarazio u teretani (zatvorenog tipa i sa limitom od pet korisnika odjednom, ali se zarazio).

 

Malopre izlazim da prošetam, kad eto ga komšija sa mog sprata u sportskoj opremi.

 

- Selam abi. Ideš da vežbaš?

- Idem abi vallah, mora malo.

- Super. Vežbaš na teniskom terenu ili u parku? (ja i moja očekivanja)

- Jok abi, u teretani.

- Abi, Fatih se zarazio u teretani. Eno ga gore, zaražen.

- ...

- Mojne to, imaš suprugu i bebu. Imaš opcije napolju.

- ...

- Ja vežbam samo napolju, može bez prob...

- Abi, mojne kažeš hanumi molim te (otrčava u teretanu)

 

:mellow:

 

dovoljno..ako se ti znojis u zatvorenoj prostoriji, neka je sveukupno jos jedna tu, virus se moze preneti ocas posla..

Link to comment

Millions of Americans are already travelling home to celebrate Thanksgiving, despite warnings from health officials amid a significant wave of coronavirus cases and deaths.

Thanksgiving, traditionally a large family get-together that rivals Christmas in size, is on Thursday.

Three million people are reported to have already travelled through US airports from Friday to Sunday.

 

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-55057878 

 

Ne razlikuje se ovo mnogo od ljubljenja kovčega. Čuo sam neku teoriju (ne znam jel istina) da se mere u Evropi ubrzano sprovode da bi se olakšala situacija za Božić. Moje zaista skromno mišljenje je da smo najebali ako ne sad onda u nekoj sledećoj rundi, ako ljudi moraju da putuju za praznike baš usred pandemije.

 

Pritom, nije da nemam i razumevanja. Ja svoje iz Nemačku nikad nisam nevideo ovoliko dugo, beskrajno mi nedostaju, imaju stare roditelje koje isto nisu videli... Voleo bih da dođu, a oni bi sigurno voleli još više. Znam neke druge gastose koji užasno ozbiljno shvataju sve ovo, ali moraju doći da obiđu matorce. Možda ih nikad neće videti ako budu čekali da se završi. Nisam pametan...

Link to comment
7 minutes ago, Hermetico said:

 

Ne razlikuje se ovo mnogo od ljubljenja kovčega. Čuo sam neku teoriju (ne znam jel istina) da se mere u Evropi ubrzano sprovode da bi se olakšala situacija za Božić. Moje zaista skromno mišljenje je da smo najebali ako ne sad onda u nekoj sledećoj rundi, ako ljudi moraju da putuju za praznike baš usred pandemije.

 

Nemci su najavili da sad dodatno zaoštravaju mere, da bi onda za Božić popustili.

  • +1 1
Link to comment

Ma nema, zaostravaju Njemci sve nam se gace tresu :lolol: Sve ostaje otvoreno/zatvoreno kao i do sada. Jedina je promena broja razlicitih pokuctva koje mogu da se sretnu a to je kao i do sada a ne vazi za decu mladju od 14 godina (5 osoba iza dve porodice - do sad aje bilo 10). Za Bozic ce samo da povecaju broj pokucstva koje mogu da se sretnu i to je to. Neograniceni broj porodica ali maksimalni broj 10, ne ukljucujuci decu. Od 23 XII do 1. 01.2021. I raspust pocinje 19 decembra svuda po Nemackoj. Eto, to su mere. Naravno da je zbog Bozica, ali nista posebno od mera. I dalje plivamo na oko 12-17 hiljada dnevno, mada se broj ne duplira kao Oktobra ali je opet prilicno.

Link to comment

srbija 51 umrlih, hrvatska 51, bih 51

 

pa sad neka neko kaže da nismo braća rođena :fantom:

 

ed.

slovenci 46, pih, vazda su oni nešto posebno :dry:

 

i da, rekla bih da su hrvati izbili na prvo mesto po broju zaraženih 

Edited by dùda
Link to comment
6 minutes ago, dùda said:

 

i da, rekla bih da su hrvati izbili na prvo mesto po broju zaraženih 

sta pogresno radimo? :dry:

 

izgleda hrvati stvarrno daju 110%... bez sale, u cemu je tamo fazon? nema mera?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...