Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Egzodus u francuskim staračkim domovima

U Francuskoj su juče potvrđena 22.882 nova slučaja koronavirusa, što je blagi porast u odnosu na prethodni dan kada ih je bilo 21.140, saopštilo je Ministarstvo zdravlja.

Od poslednjeg preseka preminulo je 1.138 ljudi, od kojiih dve trećine u staračkim domovima.

Od početka epidemije u Francuskoj je zarazeno 2,11 miliona osoba, od kojih je 48.265 preminulo.

Link to comment
42 minutes ago, Niveamen said:

Samo da mi jos neko kaze kako je zdrav.sistem u zapadnim zemljama jak..Oni su napravili pomor mrtvih po starackim domovima.Za svaku osudu!

Ako možeš da elaboriraš kako se izvodi ovo boldovano.

Link to comment
On 19.11.2020. at 14:41, Zis said:

... I eto, 4 tjedna kasnije :

U POSLJEDNJA 24 sata zabilježena su 3164 nova slučaja zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 17.814.

 

Među njima su 1944 pacijenta na bolničkom liječenju, od toga su na respiratoru 204 pacijenata.

Preminulo je 49 osoba

Sad pogledaj gde smo mi bili tad, pogledaj gde smo sad i pokušaj da zaključiš gde ćemo biti za mesec dana.

Pre dva meseca smo imali prilično dobre brojke. Zahvaljujući neodgovornim majmunima smo ovde gde smo sad.

Link to comment

Kratko je bio haos jer je pozitivan bio jedan od radnika. Brzo su testirali sve tako da ec danas putnicki saobracaj funkcionise normalno. Poznanik je pre par sati sleteo iz Qingdao i izasao za 15 minuta sa terminala, samo su status preko qr koda proverili.

Link to comment

Iskreno se nadam da će i Berlin da produži, mada kakvi ludaci rade u Senatu, ne bi me čudilo da skrate.

Inače sad čitam statistiku za škole i oboljevanja. Do sredine Novembra testirano je 116000 dece i adolescenata (pretpostavljam osnovne i gimnazije, tipa od 7-14 godina) pozitivno 0.53% (s time da je poslednjih nedelja ovaj broj, kao i u ostatku populacije skočio na 1.3%). 8 od 600 dece zaraženo u školi, sve ostalo van škole, ako je verovati

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment

Komšija sa gornjeg sprata se zarazio u teretani (zatvorenog tipa i sa limitom od pet korisnika odjednom, ali se zarazio).

 

Malopre izlazim da prošetam, kad eto ga komšija sa mog sprata u sportskoj opremi.

 

- Selam abi. Ideš da vežbaš?

- Idem abi vallah, mora malo.

- Super. Vežbaš na teniskom terenu ili u parku? (ja i moja očekivanja)

- Jok abi, u teretani.

- Abi, Fatih se zarazio u teretani. Eno ga gore, zaražen.

- ...

- Mojne to, imaš suprugu i bebu. Imaš opcije napolju.

- ...

- Ja vežbam samo napolju, može bez prob...

- Abi, mojne kažeš hanumi molim te (otrčava u teretanu)

 

:mellow:

 

  • +1 1
Link to comment

Neće valjda™   nikada ne potcenjivati moć poricanja.

 

ja prolazio pored dvoje mladih koji bez maske na pola metra jedno od drugog pljuju i glasno iscudjavaju "GDE JE JEBOTE ZAKACILA (neka njihova poznanica) VIRUS, PAZILA SE JEBOTE"

 

:isuse:   kada oni budu zakacili, cudjenju nece biti kraja, "PA GDE JEBOTE KAD SAM SE PAZIO/LA"

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...