Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Šta ga znam, ja bih u toj situaciji prespavao jednu noć na kauču i sutradan se testirao ukoliko je moguće. A onom retardu bih na sledećoj večeri začinio salatu kočionim uljem.

  • Haha 1
Link to comment
24 minutes ago, urkozamanje said:

pre 4 nedelje testiran pozitivno

 

Minimalne su šanse da te zarazio, ali predostrožnosti nikad dosta, tako da, ako možeš, uradi ovo što ti Redoran preporučuje.

 

Quote

Available data indicate that persons with mild to moderate COVID-19 remain infectious no longer than 10 days after symptom onset. Persons with more severe to critical illness or severe immunocompromise likely remain infectious no longer than 20 days after symptom onset.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/duration-isolation.html

 

Link to comment
6 hours ago, Sammael said:

Apsolutno je nemoguće da se infekcija iz Vuhana onako proširila na Italiju a da u Pekingu gotovo da nije ni bilo zaraženih u tom istom momentu. A to su tvrdili. Brat Si je sve, samo ne transparentan.

 

Čak ni transparentne države Evrope nisu sve objavljivale i menjana je metodologija više puta, verujem da su samo u Švedskoj, SAD i Australiji/NZ cifre bile preciznije. 

Zapravo ne znamo odakle, kada i gde se virus prosirio. U Italiji je testiranjem otpadnih voda virus potvrdjen i prisutan vec (bar) od novembra. I u Brazilu, novembra 2019. Francuska, takodje demcembar, PCR potvrda, a i nekoliko bolnica je pregledom CT snimaka iz novembra potvrdila da je virus skoro sigurno vec tada bio u Evropi.

 

Svakako da je i u Pekingu moralo biti zarzenih, ali vec smo videli da postoje razlike u smrtnosti i broju zarazenih pp regijama i u drugim zemljama. Sever Italije u odnosu na jug, Novi Pazar kao crna tacka kod nas; Guayaquil u Ekvadoru itd.

Link to comment

 

Quote

 

"Remdesvir i hidroksihlorokin nisu efikasni u lečenju"

Svetska zdravstvena organizacija saopštila je danas da lekovi remdesivir, hidroksihlorokin, lopinavir/ritonavir i proizvodi interferona daju male ili nikakve rezultate u borbi protiv virusa kovid-19.

Izvor: Tanjug petak, 16.10.2020. | 08:12

 

Studija o lekovima sprovedena je u više od 30 zemalja, a na osnovu proučavanja efekata terapije na ukupni mortalitet, pokretanje ventilacije i trajanje boravka u bolnici kod hospitalizovanih pacijenata, prenosi Tas s.

 

Mnoge zemlje, uključujući i SAD, Japan, Južnu Koreju, Indiju, Izrael i Veliku Britaniju koriste u lečenju korona virusa.

 

Taj lek prvenstveno je namenjen lečenju hepatitisa C i respiratornog sincicijskog virusa, a proučavalo se i njegovo dejstvo pri lečenju ebole, ali u tom slučaju nije pokazao efikasnost.

 

 

 

Link to comment
14 hours ago, steins said:

Dobro, ajdmo ovako, Kinezi lažu u granicama normalnog za ovakve situacije. Nadam se da je bolje? :unsure:
Kakogod bilo oni su napravili vrhunski posao i sebi i ostatku sveta u borbi protiv korone.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 

e jbg kaki si, tebi furunas velkim slovima napise KINEZI LAZU i oma popustas:D 

 

za peking opste misljenje vecine stranaca ovde je da nema virusa i samo iz inostranstva moze da se uveze. hodao sam po bolnicama ovih nedelja, jos uvek sam u jednoj i ne vidim nikoga u skafanderima. iako sam imao temp, korona se nije uzimala kao opcija jer sam bio u pekingu svo vreme i bez drugih simptoma . prilikom hospitalizacije dodje coek u skafandru, uze mi uzorak posle rucka, pre ponoci su mi rekli da je rez negativan i da mogu skinuti masku. 

 

nije ni meni kako nema u ovolikom gradu, ali nema sigurno. sistem radi poso

Link to comment
1 hour ago, banecare1 said:

e jbg kaki si, tebi furunas velkim slovima napise KINEZI LAZU i oma popustas:D 

 

za peking opste misljenje vecine stranaca ovde je da nema virusa i samo iz inostranstva moze da se uveze. hodao sam po bolnicama ovih nedelja, jos uvek sam u jednoj i ne vidim nikoga u skafanderima. iako sam imao temp, korona se nije uzimala kao opcija jer sam bio u pekingu svo vreme i bez drugih simptoma . prilikom hospitalizacije dodje coek u skafandru, uze mi uzorak posle rucka, pre ponoci su mi rekli da je rez negativan i da mogu skinuti masku. 

 

nije ni meni kako nema u ovolikom gradu, ali nema sigurno. sistem radi poso

 

Ma shta ti znash iz Pekinga. Ljudi umiru masovno i sve se krije. Ko bolje zna od prosecnog forumasha.

  • Haha 2
Link to comment
2 hours ago, Malkmus said:

 

 

 


Dr. John Campbell se ne bi složio u vezi hidroksihlorokina. U Britanskoj Recovery studiji su koristili skoro smrtne doze leka, i ta studija se citira kao dokaz da HCQ ne fercera.
 

 

Link to comment

Nove mere u PL:
 

Cracow & Warsaw in the red zone starting from tmw. It means:
 
  • Special hours for elderly people from 10-12, from Monday to Friday, only people over 60 years of age can visit the stores
  • The limit of people in stores, churches, public transport
  • The gastronomic activity will be possible from 6 am to 9 pm, then only take-outs possible
  • Ban on the organization of special events such as weddings
  • Public gatherings allowed up to 10 people
  • Universities and secondary schools are switching to remote learning (apart from practical classes)
  • Water parks, swimming pools and gyms are closed

    nosenje maski ostaje pod MUST, osim u parkovima, sumama, na planinama...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...