Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

pričao je kon ili neko drugi od epideimologa, ne mogu više da se setim, da smo mi ove godine imali grip sa prilično gadnom kliničkom slikom

pa su pričali o nekoj sestri na respiratoru i slični neki slučajevi

ali covid svakako nije bio

 

i pričali su da je kod italijana taj grip malo zakasnio i da se onda ljudima na već iscrpljen organizam nakačio o covid, a mi smo eto kao imali sreću da nam taj grip prođe ranije

Link to comment
1 hour ago, cedo said:

 

taman i da nadjes ... sta to znaci ? da je kovid bio tada ? ili si ga imao u medjuvremenu (lako ga podneo) ?

 

sta uopste znaci da je virus bio tu i da nitko nije obracao paznju na njega? jel to znaci da je kao obican grip (a nije ako gledamo sta se desava u italiji, spaniji, francuskoj, uk, njujorku i dzersiju etc. ili to znaci da je prosao neki blazi oblik covida, a sada bije neki drugi tip ?

 

mogu ja ovako do sutra :) --

meni je jako cudno da su deca pretrpela jak udar neke infekcije u januaru/februaru, toliko jak da 80-90% dece je bilo odsutno zbog bolesti iz vrtica/skola, a sada deca nisu nimalo pogodjena.....ako i jesu to je na nivou statisticke greske

Link to comment

Турска је вечерас у 9 објавила да у 30 великих градова у поноћ почиње полицијски час и траје до недеље у поноћ.

 

Није да нисмо очекивали али да добијеш три сата форе да се спремиш и то у глуво доба ноћи, то су ипак неки нивои које ни Вучић за сада није достигао. Мени је кухиња спремна и напуњена али по махалама је хаос. Људи нагрнули у мале дућане, грабе шта стигну, пола их је без маске, таман да обезбеде себи заразу ако до сада нису.

 

Не знам шта их је погурало да ово одлуче овако у задњи час, вероватно неке катастрофичне пројекције. Данас смо се приближили цифри од пет хиљада новозаражених и нешто мање од сто умрлих. Ради се скоро 30 хиљада тестова на дан.

Link to comment

 

Quote

 

High prevalence of obesity in severe acute respiratory syndrome coronavirus‐2 (SARS‐CoV‐2) requiring invasive mechanical ventilation

In this retrospective cohort study we analyzed the relationship between clinical characteristics, including body mass index (BMI), and the requirement for invasive mechanical ventilation (IMV) in 124 consecutive patients admitted in intensive care for SARS‐CoV‐2, in a single French center.

...

Overall, 85 patients (68.6%) required invasive mechanical ventilation (IMV). The proportion of patients who required IMV increased with BMI categories, and it was greatest in patients with BMI >35 kg/m2 (85.7%). 

 

9TeXgmx.png

 

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/oby.22831

Edited by vememah
Link to comment
14 minutes ago, vememah said:

 

 

hm ... ovde kazu da covek sa visina - tezina = 100 ima bmi 24.7 (na moju visinu)

ja sam ucio da je idealna tezina za muskarca upravo jednacina gore (za  zene 110)

ako pretpostavimo da otprilike pola stanovnistava ima tezinu kao gore opisanu (barem muski), nekako mi ovi procenti ne idu pod ruku sa procentima o tome koliko ljudi zavrsi na respiratoru (5% ?)

 

ne znam da li su mi pretpostavke tacne, pa slobodno ispravljajte ...

Edited by cedo
Link to comment

Na grafikonu su udeli pacijenata primljenih na intenzivnu negu iz određene grupe BMI koji su završili na invazivnoj mehaničkoj ventilaciji. Jedino kod grupe sa BMI < 25 većina pacijenata nije završila na respiratorima.

 

Formula za BMI (body mass index = indeks telesne mase) je:

 

BMI = težina (kg) / (visina (m))2

Link to comment

Jedva čekam da sve ovo prođe pa da se testiram na Covid-19, čim pre je to moguće.

Ja sam u drugoj polovini januara umao sve somptome, osim visoke temperature, i stvarno mi je bilo loše petnaestak dana, kao ne pamtim kada.

Išao sam i kod doktora i nisu utvrdili ništa. Jedan strahovito suv, dosadan  jak kašalj sa užasnim bolovima u ždrelu. Budio se noću dok se gušim i davim, sa povraćanjem i bljuvanjem "vatre" na sve strane. Tri dana se lečio "narodnom medicinom, i bivalo je sve gore. Petog dana sam, bukvalno, ostao bez glasa i sa upalom trbušne maramice i trbušnih mišića jedva se kretao. Dobio sam neke 4 antibiotik inekcije u dva dana i gutao Panklav tablete deset dana. Bratio se u normalu tek za nekih mesec dana.

Radio sam prva tri dana i kretao sam se baš u gužvama, i niko pored mene nije imao slične simptome, ni tada ni posle.

 

Link to comment

Više primljenih na intenzivnu negu u Britaniji je umrlo nego što je iz nje otpušteno živo. 56,5% pacijenata primljenih na intenzivnu negu i dalje je tamo.

 

Quote

ICNARC report on COVID-19 in critical care


10 April 2020

To date, ICNARC have been notified of 4690 admissions by critical care units in England, Wales and Northern Ireland with confirmed COVID-19, either at or after admission to critical care. Of these, early data covering the first 24 hours in the critical care unit have been submitted to ICNARC for 4292 admissions for 3883 patients. Of the 3883 patients, 871 patients have died, 818 patients have been discharged alive from critical care and 2194 patients were last reported as still receiving critical care.

wuC6Vl8.png


https://www.icnarc.org/DataServices/Attachments/Download/41bbc4bb-2c7b-ea11-9124-00505601089b

Edited by vememah
Link to comment
Quote

 

As Italy struggles to pull its economy through the coronavirus crisis, the Mafia is gaining local support by distributing free food to poor families in quarantine who have run out of cash, authorities have warned.

In recent weeks, videos have surfaced of known Mafia gangs delivering essential goods to Italians hit hard by the coronavirus emergency across the poorest southern regions of Campania, Calabria, Sicily and Puglia, as tensions rise across the country.

 

https://www.theguardian.com/world/2020/apr/10/mafia-distributes-food-to-italys-struggling-residents

Link to comment
17 hours ago, mlatko said:



kako stoje sa praćenjem mobilnih? znači praktično su obavezni?

zaraženi ozdravljeni isto imaju te kodove? imaju neka ograničenja?

vidim google community reports ne radi Kinu, jel ima nešto slično?

https://www.google.com/covid19/mobility/

 

 

 

nisam dobar izvor informacija jer ne pratim lokalne vesti, mogu samo pretpostaviti da ti kodovi ne mogu funkcionisati bez podataka sa mobilne mreze, sto valjda i jeste pracenje mobilnih.

 

mislim da imaju tri boje: zelena (zdrav i bez problematicnih kontakata), zuta (potvrdjen kontakt sa zarazenim ili boravak van pekinga => izolacija), crveni (pozitivan - izolacija / hospitalizacija). 

 

ovde vecina ima neki app koji uzivo na karti pokazuje lokaciju zarazenih u pekingu, ali nisam hteo ni da pogledam

 

Edited by banecare1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...