Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

predsednik je naravno lagao:
https://nova.rs/drustvo/zujovic-nemamo-dovoljno-ni-respiratora-ni-lekarskog-kadra/
 
 
gledajuci ovu mapu https://coronavirus.app/map i uzevsi u obzir kako se kod nas testira, plasim se da je broj zarazenih kod nas daleko veci od zvanicnog
 
tacno se vidi odredjena "pravilna raspodela" u zapadnom delu evrope, prilicno ravnomerno rasporedjeno u odnosu na broj stanovnika, a onda od slovenije ka nama drastican pad
ili je do testiranja ili se siri sa zapada na istok
 
Naravno da laže, u KGu je trenutno slobodan jedan, (1) respirator......za sad

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

2009 su poslednji put kupljeni respiratori (120) i imali smo ukupno u Srbiji 480 komada.
Tolikovih imamo i danas pod uslovom da ni jedan nije vrisnuo poslednjih 11 godina

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

Link to comment

Dragi svi,

 

Situacija je očigledno alarmantna. Panika i lažne vesti će se raširiti duplo brže nego virus. Mod tim želi da održi kakav-takav kvalitet ove teme jer nam je to svima u interesu. Molimo vas da se u narednom periodu držite sledećih smernica:

 

- razmislite tri puta pre nego što linkujete neki tvit ili objavite da je neko umro.

- ako imate informacije iz prve ruke podelite ih ali naglasite da su u pitanju vaši privatni izvori.

- nemojte da se ljutite ako vaš post nastrada u brisanjima i čišćenjima koja će biti učestala i svakodnevna

 

Ako će onaj pomahnitali imbecil koji jaše državu sad da paniči i udara okolo kao obezglavljena kokoš, ne moramo i mi. PPP treba da nam pomogne i bude nam neka vrsta mentalne terapije a ne da nam dodatno diže pritisak. Budimo dobra virtuelna ekipa kao što smo uvek bili.

 

Hvala.

Link to comment
1 hour ago, salerokada said:

 

Taj kolega zna ljude i iz TradeCore-a (to su one dve žene od juče i još petoro od danas).

Njih je zarazila žena iz Švajcarske koja je bila ovde. Kaže da su celu firmu poslali u izolaciju i rekli im da ih sve smatraju zaraženima tj. da ih neće testirati već kako ko dobije simptome tako će ih tretirati.
Navodno test neće da rade jer je skup. Neko reče da košta 19.000 din.

 

Tako rade i u svajcarskoj kao i u francuskoj, za druge zemlje ne znam.

 

Cerka od kolege u Bremenu je tri dana radila u istom "open space-u" sa zarazenim kolegom. Poslije tri dana ustanovili su da ima virus. Sve su poslali u kucnu izolaciju (zovu ih svakodnevno i provjeravaju stanje) a testove rade samo onima koji imaju simptome.

Link to comment
1 minute ago, renne said:

Kon i Savić u Oku, sad na RTS, možda kažu koju pametnu

Bio kon na n1,hvalio nestorovica ,kaze treba nam sad bas jedan rakav pristup opustenog saljovdzije

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...