Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, cedo said:

 

Ajde da probam ovako.

 

taj graseli je bio intervjuisan od, koga, britanaca ... koji hoce da umire svoju populaciju i hvale se kako oni dobro hendluju situaciju (brnabic style)

covek nije rekao nista sto se ne dogadja tamo (pretpostavljam) ... lepo je upozorio da se ne dozvoli da eksplodira bomba kao sto je ocigledno u italiji slucaj

isto tako je rekao .. radimo trijazu tj. odlucujemo tko ima sansu za oporavak imajuci u vidu broj onih kojima je pomoc potrebna ... zato je verovatno i broj umrlih toliko velik na dnenoj bazi

imas grafike na worldometers za svaku od vech zemalja, vidi da kina nikada nije presla 150 umrlih po danu za sve vreme, a peak je dozivela posle 20+ dana ... italija je za 10 dana nadmasila kinu po dnevnom broju umrlih

ako ces reci da je to zato sto kina ima mladju populaciju, verovatno ces biti delimicno u pravu, no isto tako, japan ima jos stariju populaciju od italije a brojke tamo nisu ni do kolena italiji ... sto ce reci, mnogo je vaznije da li zdravstveni kapaciteti mogu da podnesu one kojima treba lekarska pomoc

 

zakljucak ... onaj prvi video ... nije nista nerealno ... imajuci u vidu intervju graselija na tv-u , a procitao sam juce uvece intervju neke doktorke (na hr indexu) koja prica slicne stvari

Ajde da probam i ja još jednom:

Grasselli-ja je intervjuisao britanac koji ima svoje potrebe. Prvo, dao je titulu Grasselliju da je ovaj high ranking official of Italian government(dakle da govori kao neko ko ima uvid u situaciju na celoj teritoriji Italije), što nije istina. Čovek je pričao o situaciji u svojoj regiji, koja jeste dramatična jer je broj obolelih ogroman kao i broj umrlih. 

A sve je predstavljeno kao da ovaj govori u ime Vlade Italije, što je netačno i uradjeno za njihove potrebe. Kad je već dobio mikrofon, tip je iskoristio priliku da bude strašno dramatičan da si prigrabi 5 minuta slave za sebe, što je jako loše.

Ja ništa nisam govorio o Kini, niti starosti populacije i drugim stvarima, to sve ti govoriš. Ja o Kini nemam verodostojne informacije kao ti, pa ne mogu o tome da diskutujem.

Ono o čemu ja govorim je da gomila ljudi van Italije protura informacije kao apsolutno verodostojne(a u suštini nemaju veze sa realnošću) i plus i odavde ljudi poturaju razne fake-ove za račun ličnog zadovoljstva, kao ova "konverzacija" na whatsappu.

Ili kao ono da je naredjen karantin na celoj teritoriji i još gomila gluposti koje je kao rekao predsednik Vlade, a uopšte nije.

Hendlovanje ove situacije sa stanovišta Vlade ima više fokusa, ne samo medicinski i hendlovanje virusa i zaraze.

Ako bolje pogledaš, videćeš da niko od zvaničnika ne poseže za rečima kao što su epidemija ili ne daj bože pandemija, i niti će ako baš ne budu morali.

To je zato što u bigger picture imaš i ekonomske interese koji su ogromni i koji bi bili ugroženi u slučaju da se u opticaj zvanično uključe reči kao epidemija ili pandemija. Neke ogromne investicije bi bile otkazane i kapital bi se povukao, a ima već onih koji samo to čekaju da izadju iz ugovora.

I otuda će biti još gomila fakeova, gomila ciljano uradjenih vesti od strane recimo britanaca ili nemaca.

No, svako odlučuje za sebe šta će da gleda, sluša i prenosi.

Link to comment

zapravo, sad gledam, nije mi jasna ova vest iz novosti

 

po ovome ovi ljudi cekaju test na korona virus

 

do jutros svega 130 testiranih, po onogo tviterasa sanitet dolazi, cekao ga 5 sati, a jutros na stotine ljudi u redovima ispred vma i to kao da su krenuli na stadion ili tako negde?

 

e: moja prva pretpostavka je bila da je ogranicen ulaz u vma usled epidemije i da im eventualno mere temperaturu na ulazu ili nesto slicno, da bi izdvojili potencijalno zarazene

ne uklapa mi se da rade "kompletan test" na koronu svakom ko je krenuo na vma

makar ne na ovaj nacin

Edited by pbg12345
Link to comment
1 minute ago, pt 2.0 said:

upravo pokušavam da ilustrujem da su i paranoja i neznanje, i širenje zaraze faktori koji utiču na to da se zaguši ionako urušen zdravstveni sistem. 

komedijaši i govna na vrhu države, narod sluđen, a kapaciteti nedostatni.

Da, ako nisu zarazeni, sad ce verovatno postati...

Koja smo mi "ameboidna" masa...

A inace, ako vec treba,  ti brisevi ne mogu da se uzimaju po domovima zdravlja i salju na Torlak...

Koliko smo mi neorganizovani...

Sto neko rece dr. Smrt nadimak mu sad sigurno lezi... Moda jos vise dr. Glup, dr. Sebican, you name it, sve negativno mu odgovara...

Link to comment
1 minute ago, Tresko said:

Ajde da probam i ja još jednom:

Grasselli-ja je intervjuisao britanac koji ima svoje potrebe. Prvo, dao je titulu Grasselliju da je ovaj high ranking official of Italian government(dakle da govori kao neko ko ima uvid u situaciju na celoj teritoriji Italije), što nije istina. Čovek je pričao o situaciji u svojoj regiji, koja jeste dramatična jer je broj obolelih ogroman kao i broj umrlih. 

A sve je predstavljeno kao da ovaj govori u ime Vlade Italije, što je netačno i uradjeno za njihove potrebe. Kad je već dobio mikrofon, tip je iskoristio priliku da bude strašno dramatičan da si prigrabi 5 minuta slave za sebe, što je jako loše.

Ja ništa nisam govorio o Kini, niti starosti populacije i drugim stvarima, to sve ti govoriš. Ja o Kini nemam verodostojne informacije kao ti, pa ne mogu o tome da diskutujem.

Ono o čemu ja govorim je da gomila ljudi van Italije protura informacije kao apsolutno verodostojne(a u suštini nemaju veze sa realnošću) i plus i odavde ljudi poturaju razne fake-ove za račun ličnog zadovoljstva, kao ova "konverzacija" na whatsappu.

Ili kao ono da je naredjen karantin na celoj teritoriji i još gomila gluposti koje je kao rekao predsednik Vlade, a uopšte nije.

Hendlovanje ove situacije sa stanovišta Vlade ima više fokusa, ne samo medicinski i hendlovanje virusa i zaraze.

Ako bolje pogledaš, videćeš da niko od zvaničnika ne poseže za rečima kao što su epidemija ili ne daj bože pandemija, i niti će ako baš ne budu morali.

To je zato što u bigger picture imaš i ekonomske interese koji su ogromni i koji bi bili ugroženi u slučaju da se u opticaj zvanično uključe reči kao epidemija ili pandemija. Neke ogromne investicije bi bile otkazane i kapital bi se povukao, a ima već onih koji samo to čekaju da izadju iz ugovora.

I otuda će biti još gomila fakeova, gomila ciljano uradjenih vesti od strane recimo britanaca ili nemaca.

No, svako odlučuje za sebe šta će da gleda, sluša i prenosi.

 

 

ja cu dozvoliti da si ti mometalno pravu ... 

 

danas je barem lako ... sve se vidi za koji dan

Edited by cedo
Link to comment
8 minutes ago, pbg12345 said:

zapravo, sad gledam, nije mi jasna ova vest iz novosti

 

po ovome ovi ljudi cekaju test na korona virus

 

do jutros svega 130 testiranih, po onogo tviterasa sanitet dolazi, cekao ga 5 sati, a jutros na stotine ljudi u redovima ispred vma i to kao da su krenuli na stadion ili tako negde?

nisam tako shvatila. piše da ljudi čekaju na pregled (svoje preglede zbog kojih su došli), a usput ih testiraju.

ono, ljudi su bolesni van korone.

Edited by pt 2.0
Link to comment
6 minutes ago, Tresko said:

Ajde da probam i ja još jednom:

Grasselli-ja je intervjuisao britanac koji ima svoje potrebe. Prvo, dao je titulu Grasselliju da je ovaj high ranking official of Italian government(dakle da govori kao neko ko ima uvid u situaciju na celoj teritoriji Italije), što nije istina. Čovek je pričao o situaciji u svojoj regiji, koja jeste dramatična jer je broj obolelih ogroman kao i broj umrlih. 

A sve je predstavljeno kao da ovaj govori u ime Vlade Italije, što je netačno i uradjeno za njihove potrebe. Kad je već dobio mikrofon, tip je iskoristio priliku da bude strašno dramatičan da si prigrabi 5 minuta slave za sebe, što je jako loše.

Ja ništa nisam govorio o Kini, niti starosti populacije i drugim stvarima, to sve ti govoriš. Ja o Kini nemam verodostojne informacije kao ti, pa ne mogu o tome da diskutujem.

Ono o čemu ja govorim je da gomila ljudi van Italije protura informacije kao apsolutno verodostojne(a u suštini nemaju veze sa realnošću) i plus i odavde ljudi poturaju razne fake-ove za račun ličnog zadovoljstva, kao ova "konverzacija" na whatsappu.

Ili kao ono da je naredjen karantin na celoj teritoriji i još gomila gluposti koje je kao rekao predsednik Vlade, a uopšte nije.

Hendlovanje ove situacije sa stanovišta Vlade ima više fokusa, ne samo medicinski i hendlovanje virusa i zaraze.

Ako bolje pogledaš, videćeš da niko od zvaničnika ne poseže za rečima kao što su epidemija ili ne daj bože pandemija, i niti će ako baš ne budu morali.

To je zato što u bigger picture imaš i ekonomske interese koji su ogromni i koji bi bili ugroženi u slučaju da se u opticaj zvanično uključe reči kao epidemija ili pandemija. Neke ogromne investicije bi bile otkazane i kapital bi se povukao, a ima već onih koji samo to čekaju da izadju iz ugovora.

I otuda će biti još gomila fakeova, gomila ciljano uradjenih vesti od strane recimo britanaca ili nemaca.

No, svako odlučuje za sebe šta će da gleda, sluša i prenosi.

Tresko, ponavljam ti da si neinformisan. Mere karantina su za celu teritoriju Italije. Evo ti link direktno sa vldinog sajta. Jbmg li ga, Trs' je nas ali ipak i u Italiji.

http://www.governo.it/it/articolo/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti-sulle-misure-adottate-dal-governo/14278

Link to comment

Moja sestra je u Trstu. Kretanje van kuće je dozvoljeno samo u 3 slučaja: do posla, neodložna poseta lekaru i kupovina hrane (u najbližoj prodavnici). Ako policija nahvata nekog daleko od trase kuća/posao, apsi (ili prijava, ne znam).

Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

Moja sestra je u Trstu. Kretanje van kuće je dozvoljeno samo u 3 slučaja: do posla, neodložna poseta lekaru i kupovina hrane (u najbližoj prodavnici). Ako policija nahvata nekog daleko od trase kuća/posao, apsi (ili prijava, ne znam).

Na celoj teritoriji Italije je tako. Danas ce verovatno Lombardiju staviti u jos rigidniji karantin sto ce ukljuciti i odlazak na posao osim u neophodim granama industrije.

Link to comment
3 minutes ago, Tihajeza said:

Moja sestra je u Trstu. Kretanje van kuće je dozvoljeno samo u 3 slučaja: do posla, neodložna poseta lekaru i kupovina hrane (u najbližoj prodavnici). Ako policija nahvata nekog daleko od trase kuća/posao, apsi (ili prijava, ne znam).

 

 

Šalju ga u zatvor?:covid19:

Mogu jedino da ga vrate kući...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...