Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 minute ago, Niveamen said:

Da li se neko zapita koliko ljudi godisnje oboli od sezonskog virusa? Moja mama se prosle god.jedva izvukla od gripcine jer joj je imunitet slab a ima 60 god.Zasto niko tada nije uvodio mere nego se sada dize tolika histerija?! 

pa vrati se nekoliko strana unazad i pročitaj šta onaj američki epidemiolog priča

 

žao mi je zbog tvoje mame, to su otprilike i moje godine

 

ali, ali

ovaj virus prouzrokuje mnogo veću smrtnost, a virulentnost mu je blizu virusa gripa. i da, ovo nije grip, to bi do sada valjda trebalo da bude jasno

ni obični ni neobični

 

elem, dotični doca, a prema potencijalu za moguće posledice, ovo poredi sa ''španskom groznicom'' 

dakle, ovako nešto je nije viđeno već 100 godina. ta kombinacija srtmosti i virulentnosti. u tom je kvaka

Link to comment

 

2 minutes ago, Niveamen said:

Da li se neko zapita koliko ljudi godisnje oboli od sezonskog virusa? Moja mama se prosle god.jedva izvukla od gripcine jer joj je imunitet slab a ima 60 god.Zasto niko tada nije uvodio mere nego se sada dize tolika histerija?! 

 

Zato što je smrtnost od sezonskog gripa 0.1%, od ovog jedno 30 do 60x veća (3% procena Who, po sajtu worldmeters prema slučajevima sa poznatim ishodom 6%). A i to sa primenom respiratora i bolničkim lečenjem od 3 nedelje za 40% slučajeva. Kojih neće biti slobodnih ako se napune bolnice. Ili ako se, kao u Kini, ne sagrade cele nove za par dana.

Link to comment
9 minutes ago, Niveamen said:

Da li se neko zapita koliko ljudi godisnje oboli od sezonskog virusa? Moja mama se prosle god.jedva izvukla od gripcine jer joj je imunitet slab a ima 60 god.Zasto niko tada nije uvodio mere nego se sada dize tolika histerija?! 

   evo npr u italiji je od iznimno jakog sezonskog gripa od oktobra do januara umrolo 240 ljudi, a od korone tacno duplo za sada, i to u toku manje od  jednog meseca od prvog urmlog do sad

 

 

da ne pricamo o % smrtnosti

 

 

Quote

Since the start of flu season in October 2019, 2,768,000 cases across the country have been confirmed by laboratory tests, according to data from InfluNet published on January 19.

240 deaths have so far been reported, slightly lower than the expected 258. Most of the fatal cases are elderly patients who suffered complications after contracting the virus.

 

Edited by InvisibleLight
Link to comment

https://www.fox2detroit.com/news/detroit-to-restore-water-service-to-unpaid-homes-to-allow-people-to-wash-their-hands-to-avoid-coronavirus

 

The City of Detroit announced on Monday that it will restore water to residents in the city who have had their service cut off due to unpaid bills so those people have the ability to wash their hands.
Mayor Mike Duggan and the Detroit Water and Sewerage Department (DWSD) spoke during a press conference Monday afternoon to announce the plan to restore water for Detroiters. The city announced the plan would allow residents with unpaid bills to restore water for a $25 fee and then keep their water on during the crisis for $25 per month. 

 

:lolol:

 


Edit: Pogrešna tema, 'teo sam na opštu. :isuse:

Edited by napadaj
Link to comment
19 minutes ago, LeBron said:

Ovaj Kinez radi za Huawei, i bio je na sastancima u Telekomu danima 

 

to sam video da je twitno Predrag Popović Tabloid

 

ili je u međuvremenu potvrđeno?

 

 

Edited by levi
Link to comment

ministarstvo prosvete, as we speak, izdalo shkolama proglas o dezinfekciji, pranju klupa i zidova, te da se deca podstichu da peru ruke preko chasova razrednog stareshine i akcijama uchenichkog parlamenta. i da se ne pipaju po licima. to ukoliko je danas 10.03.2020. i ukoliko nije nedobronamerni falisifikat.

 

najjachi smo.

Link to comment

Šalio se, niste shvatili kontekst :covid19:

 

Quote

„Ja sam samo rekao da je naša genetska struktura potpuno drugačija pa je ispao taj naslov da imamo lavovske gene“, kaže Nestorović.

Na pitanje šta znači da je naša genetska struktura „potpuno drugačija“, on objašnjava:

„Koronavirus pokazuje afinitet za jedan specifični protein ACE2. Svi imaju taj protein u plućima, ali oni koji imaju specifičan oblik tog proteina lakše vezuju virus i razvijaju pneumoniju. Ostali imaju blage oblike. Taj takozvani polimorfizam je naročito izražen kod naroda istočne Azije, a izgleda da i Italijani imaju visoku učestalost tog proteina. Tako se objašnjava zašto je kod njih velika stopa smrtnosti“, kaže on.

Ipak, Nestorović kaže da je i to za Italijane na nivou spekulacije, jer dokaza nema. Izvor za ovo su mu, kako navodi, skora istraživanja kineskih naučnika.

Quote

Za svoju raniju izjavu- da žene mogu slobodno u šoping - Nestorović tvrdi da je šala, te da su njegove reči stavljene u pogrešan kontekst.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...