Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Rekordan broj umrlih u jednom danu u Kini bio je 150, 23. februara. Italija danas 168. I to za samo dve nedelje od pocerka zaraze. 

edit: ispravio broj umrlih

Edited by Spirit
Link to comment
Just now, Spirit said:

Rekordan broj umrlih u jednom danu u Kini bio je 150, 23. februara. Italija danas 136. I to za samo dve nedelje od pocerka zaraze. 

Pa zar nije 168 i to bez lombardije, po lo zongaru

Lo?

Edited by InvisibleLight
Link to comment
 
  • Africa: Egypt (55), Algeria (20), South Africa (7), Senegal (4), Cameroon (2), Morocco (2), Nigeria (2), Tunisia (2) and Togo (1).
Lavlji geni, jbg
I Crnogorci, isto

(U stvari, Crnogorci nemaju testove, tražili reagense od Slovenaca)

Sent from fav toy

Link to comment

Meni ovo za Italiju smrdi na eksploziju zaraze koja je mnogo veca nego sto su uspeli da izbroje te zato i veci broj umrlih. Koje drugo objasnjenje moze biti? Nije im valjda zdravstvo u bas tolikom raspadu.

Link to comment

Više je da nisu uhvatili vektor na vreme... Taj prvi je bio bas virulentan i aktivan u rasejavanju... Videćemo kako će biti ovde. Ja očekujem da će za par dana da skoči neproporcionalno visoko broj zaraženih jer će biti više vektora ulaska. Nek nam je ____ (upišite sami) u pomoći 

Link to comment
7 minutes ago, Shan Jan said:

Meni ovo za Italiju smrdi na eksploziju zaraze koja je mnogo veca nego sto su uspeli da izbroje te zato i veci broj umrlih. Koje drugo objasnjenje moze biti? Nije im valjda zdravstvo u bas tolikom raspadu.

Vec nedelju dana rade tampon samo ko je bas u losem stanju.

Imam prijatelje u Alesandriji koji imaju temperaturu 38 vec vise od 7 dana (I roditelji takodje jednog od njih). Njihov doktor nece da ih obidje jer nisu uradili tampon. Iz bolnice nece da dodju da ga urade jer nemaju vise vremena I osoblja. U bolnice se ne moze uci, naoruzana straza ispred satora postavljenih desetine metara ispred ulaza. Alesandrija je u Piedmontu.

Link to comment
38 minutes ago, steins said:

Jel Italija ima neku medjunarnodnu pomoć? 

 

Pojma nemam. Danas ministar vanjskih poslova rece da stizu neki aparati i specijalizovano osoblje iz Kine sledecih dana. Od EU usmena podrska i drzanje figa. 

Link to comment

Procenat smrtnosti se bukvalno povecava kako se ide ka zemljama u kojima se "jednom zivi". Najebali smo samo tako.

 

Nego kako se boriti sa zarazom ako je dobijes ili neko u tvojoj familiji?
 

Link to comment

Realno, ako se proširi po Srbiji reakcija nadležnih će biti kao na "Neprijatelj prelazi reku!", tako da ne moramo mnogo da brinemo.

Edited by Goranz
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...