Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

5 minutes ago, Ros said:

toga se i bojim.

 

kao da gledam, bus stigao iz svajcarske stigao, putnici u taksije ili buseve do kuce pa do samoizolacije


a neki putnici će i u kafić, jer “nije toliko opasno kao sto se priča”.

Link to comment
1 hour ago, bags said:

Austrija uvela dosta novih mera. Ne znam koliko ce stvarno pomoci.

 

Interesantno je da je Kurc spomenuo da imaju spreman sledeci stepen mera koji cekaju da aktiviraju (totalni shutdown sa zatavaranjem skola, prebacivanjem na minimalno radno vreme i sl.)

 

Danas mi je pricao Italijan iz Rima da je glavni problem gore na severu ogromna razlika izmedju privatnog i drzavnog health care sistema. Drzavni se raspada a privatni je prilicno dobar. Naravno u ovakvim sitaucijama vidi se koliko je truo drzavni sisitem u stvari.

 

 

Taj lupeta strašno. Javno zdravstvo je dosta oslabljeno jer je u poslednjih 10 godina odsečeno 37 milijardi eura od javnih para koje su trebale da idu u zdravstvo. Inače, nije tačno da je privatni sistem u Italiji prilično dobar. Stvari su obrnute, javni sektor je na severu dobar, negde i odličan(zavisi od regiona u kojem živiš), a privatni je onako............

To dole na jugu, gde je divljina, tamo su privatni bolji jer su pokrali sve pare od javnog sistema i njima napravili privatne klinike.

Link to comment
7 hours ago, Redoran said:

 

Rukavice nisu dovoljne. Problem je u ventilisanom vazduhu kojeg ćeš se nadisati u aerodromskim terminalima i tokom leta. Batali to, neka organizuju teleconference ili nešto. Ja sam otkazao svako letenje do kraja aprila, nevezano za destinaciju. Apsolutno ne postoji rizičnija aktivnost u ovakvoj situaciji.

Otkazali mi Rumuni danas...

 

Sutra ceo dan na confcallovima, tako izgleda do kraja aprila, ako ne krene smirivanje...

 

Rumuni od sutra zatvaraju škole i fakultete, ko ne mora da dolazi na posao, neće raditi... Ozbiljna zemlja, rekao bih...

Link to comment
Just now, radisa said:

Otkazali mi Rumuni danas...

 

Sutra ceo dan na confcallovima, tako izgleda do kraja aprila, ako ne krene smirivanje...

 

Rumuni od sutra zatvaraju škole i fakultete, ko ne mora da dolazi na posao, neće raditi... Ozbiljna zemlja, rekao bih...

 

sve je dobro sto se dobro svrsi

 

nek je tebe korona vratila na forum :)

Link to comment

da ne nabrajam beogradske IT firme, ali bukvalno mi iz minuta u minut javljaju kolege ko sve prelazi na full work-from-home režim.

sretna okolnost da možemo tako da funkcionišemo, za razliku od nekih drugih sektora.

 

ja pregovaram oko ovog sa mojim poslodavcima iz inostranstva.

naravno brige proizvodne, "kako mi da budemo sigurni da ljudi rade" i slično.

al verovatno i mi od sutra, ili ponedeljka, krećemo ovako.

Link to comment
Just now, cedo said:

nek je tebe korona vratila na forum :)

nije korona nego moj laptop :fantom:

 

ali super @radisa što su ti to otkazali

ja u tu priču o efikasnim hepa filterima ne verujem, a znam i zašto, ne pričam napamet

 

još jednom. ljudi, dalje od prostora sa prinudnom ventilacijom

Link to comment

pa dobro kada ce doci taj trenutak da se kod nas to preduzme? uz sve kalkulacije psihu nije u interesu da brzinom munje suocimo sa katastrofom. jel moguce da nece otkazati sajam automobila niti stranacke mitinge. ima valjda neki savetnik da mu kaze da to nije dobro za njegov rejting. ionako moze uzeti 65% i bez ijednog mitinga. nek montiraju stare mitinge tj publiku i umiksusju sa njegovim govorom i prikazuju na pinku svaki dan, evo nek radi sta hoce,al nek krene ozbiljna preventiva dok nije kasno

Link to comment

ovo moze i na fudbal 

 

Евангелос Маринакис ги искористи социјални мрежи и потврди дека е „нападнат“ од новиот вирус кој сее страв меѓу сите луѓе, но неговата ситуација е навистина специфична бидејќи во изминатите неколку дена имал контакт со огромен број на луѓе, меѓу кои и фановите.

Грчкиот газда постојано е на релација Нотингем-Грција поради тоа што ги поседува Нотингем Форест и Олимпијакос, а навистина лоша е информацијата која вели дека Маринакис бил присутен на трибините на последниот меч на англискиот тим кој се одигра во петокот вечерта.

Link to comment
5 minutes ago, InvisibleLight said:

pa dobro kada ce doci taj trenutak da se kod nas to preduzme? uz sve kalkulacije psihu nije u interesu da brzinom munje suocimo sa katastrofom. jel moguce da nece otkazati sajam automobila niti stranacke mitinge. ima valjda neki savetnik da mu kaze da to nije dobro za njegov rejting. ionako moze uzeti 65% i bez ijednog mitinga. nek montiraju stare mitinge tj publiku i umiksusju sa njegovim govorom i prikazuju na pinku svaki dan, evo nek radi sta hoce,al nek krene ozbiljna preventiva dok nije kasno

 

Evo preduzimanja...

 

POLOVINA ZARAŽENIH KORONAVIRUSOM SE OPORAVILA! Rapidno opada broj zaraženih, virus u Kini jenjava!

 

:fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...