Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

ljudi koji su potpuno vakcinisani i deca mlađa od 12 godina se samoizoluju 5 dana nakon pojave simptoma, ako se simptomi povuku do 5 dana oni mogu prekinuti izolaciju


 

tako nekako piše

Edited by kud u maglu Simoviću
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

ljudi koji su potpuno vakcinisani i deca mlađa od 12 godina se samoizoluju 5 dana nakon pojave simptoma, ako se simptomi povuku do 5 dana oni mogu prekinuti izolaciju


 

tako nekako piše

 

Da, to su novi guidelines ovde. Pre svega zbog ogromnog broja medicinskog osoblja sa respiratornim simptomima trenutno, koji kad bi se svi samoizolovali na 10 dana doslo bi do potpunog kolapsa zdravstvenog sistema. Trenutno nije problem nedostatak bolnickih kreveta vec osoblja, pa su ponovo ukinuli sve intervencije koje se ne smatraju hitnima i kompletno se presaltali na Covid kao u pocetku pandemije dok jos nije bilo vakcina i svega toga.

Inace je nedostatak testova, pa se svima koji imaju simptome respiratornih infekcija preporucuje da se ponasaju kao da su Covid + i samoizoluju bez da se javljaju lekarima, jedino ako se simptomi pogorsaju i/ili ne prestanu nakon 5 dana onda da idu kod lekara, rade test itd. Ako simptomi prestanu do 5 dana, onda je kao sve OK. I ja sam trenutno pod tim rezimom, od srede imam glavobolju, curi mi nos i kasljem mada je vec od juce pocelo da popusta i danas sam vec sasvim OK. Svakako radim od kuce pa nisam ni prestajao s poslom. (Ironija je da sam se ja koji silom prilika retko idem medju ljude razboleo, a ne supruga koja je pri medicini i svakodnevno izlozena; njih redovno testiraju, nikakvi simptomi, uvek negativna.)

 

E sad, koliko je to sve pametno ne znam, jer poznajem bas dosta ljudi iz mog okruzenja kojima su deca pokupila Covid u skoli, testirana su pozitivno iako nemaju simptome dok roditelji imaju simptome ali su testirani negativno pa se sad svi samoizoluju. Da li to znaci da Omikron zaobilazi testove (barem delimicno, tj. cini ih nepouzdanima), ili da kruze i nekakvi drugi respiratorni virusi, ono svakako im je sezona? Pojmanemam.


EDIP: da samo napomenem da sam 3x Pfizer vaxxed + jos primio i za grip...

 

 

 

 

Edited by Radoye
  • +1 3
Link to comment

samo da prijavim da su meni stavili senzore na vrata kako bi pratili da ne izlazimo. nije problem otvoriti vrata da se preuzme klopa ili baci smece, sve dok ne izlazimo na ulicu. 

 

sutra na testiranje, prekosutra sloboda

 

edit: prilazem i korespondenciju sa community worker iz kraja. imaju prilicno ljubaznu birokratiju, to je moje iskustvo

 

Screen%20Shot%202022-01-11%20at%2011.55.

 

Screen%20Shot%202022-01-11%20at%2011.56.

 

 

 

 

fATccXj.jpg

 

fXIrR6c.jpg

 

 

 

Edited by banecare1
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

E jebiga, upravo videh brojeve u PL :/

Vec je pisano ovde o katastrofalnom broju dnevno stradalih od kovida, po cemu je Poljska duze vreme bila 3. u svetu, dan za danom, odmah iza USA i Rusije.
Zatim je taj br pao, cak je poslednjih par dana bio oko 20.. da bi danas opet taj broj otisao na gotovo 500 preminulih :/

Link to comment
8 hours ago, banecare1 said:

samo da prijavim da su meni stavili senzore na vrata kako bi pratili da ne izlazimo. nije problem otvoriti vrata da se preuzme klopa ili baci smece, sve dok ne izlazimo na ulicu. 

 

sutra na testiranje, prekosutra sloboda

 

edit: prilazem i korespondenciju sa community worker iz kraja. imaju prilicno ljubaznu birokratiju, to je moje iskustvo

 

Screen%20Shot%202022-01-11%20at%2011.55.

 

Screen%20Shot%202022-01-11%20at%2011.56.

 

 

 

 

fATccXj.jpg

 

fXIrR6c.jpg

 

 

 

Kina.

Ovo sto radi kina izazvalo bi revoluciju u bilo kojoj zemlji EU. Da budem jasan, i ja bih izasao da protestujem protiv ovakvih mjera.

  • +1 1
Link to comment
ljudi koji su potpuno vakcinisani i deca mlađa od 12 godina se samoizoluju 5 dana nakon pojave simptoma, ako se simptomi povuku do 5 dana oni mogu prekinuti izolaciju

 
tako nekako piše
Italija slične povlastice od NG...

Pozitivni umesto 10 dana izolacije pa test može 7 dana pa test, ako si primio buster ili vakcinisan/zaražen pre manje od 4 meseca.

Kontakti pozitivnih:
- nevakcinisani: 10 dana izolacije pa test
- vakcinisani pre više od 4 meseca: 5 dana pa test
- busterovani ili vakcinisani u poslednja 4 meseca: 5 dana samonadgledanja uz FFP2 Cene istih su skočile 3 puta jer su obavezne i u prevozu, setili se posle nedelju dana da ih ograniče u apotekama ali skoro svaka već ima šator za testiranje ispred i gomilu ljudi u redu...

Za fudbalere, primetio je ko je pratio zadnje kolo Serie A, ova pravila ne važe :fantom:




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

@borris_ nista licno, naravno... :)

Ali: pun mi je kufer revolucionisanja i branjenja sloboda :isuse: u sred pandemije koja je izmestila svet, Planetu...

Na sve to, najslobodnijitm su nepojamno glupo i idiotski hendlovali, spinovali, manipulisali koronom: u situaciji epidemija, u kojoj se vekovima bukvalno znalo sta se, kako i po koju cenu, sa sve ekstremnim ogranicavanjem sloboda radi, oni su gubili vreme (i zivote) na besmislene diskusije oko elementarnih mera poput nosenja maske, izolacije, evo sada i oko (ne)vakcinisanja.

Ja znam da je najlakse podrsku kineskim merama spinovati u podrski bratu Siju i diktaturama, ali - jedno drustvo, zajednica, Drzava se brani od epidemije: i to ne prepustajuci izbor (lazan u svakom slucaju) pojedincu, nego primoravajuci stokutm da se drzi mera, ili - na ljutu ranu-ljuta trava...

Jadno je racunati na savest pojedinaca, individua: u epidemijama je samo 1 nesavestan vise nego dovoljan, a za njegovu slobodu me 'ladno zabole.

Malopre sam utrcao u neki Shop&Go da kupim cigarete i pogled gospodje koju sam na kasi pitao zasto ne nosi masku dok opusteno placa, caska, pakuje provijant, naveo me je da joj 'ladno pozelim ne brata Sija, nego krizanca Hitlera i Dzingis Kana za vlast koja bi joj spakovala u guzicu ne pamet, nego je primorala da bude neslobodna...

Sve u svemu, mislim da ti je pogresna revolucija na pameti, ali 'ajde....

Jer slobode... :isuse: 

Edited by namenski
  • +1 7
Link to comment

Apsolutno podržavam ovo što Kina radi.

Pa šta ako stave senzore na vrata za neki ograničen broj dana, ako tako drže epidemiju pod kontrolom. Ne kapiram kako ljudi ne shvataju da to zapravo na kraju omogućava veću slobodu.

Ja sam danas isto odepila. U maloj samoposluzi, nas 4-5 sa maskom, kasirka isto, samo baba sa dvoje unučadi ladno bez maske i nikom ništa :isuse:

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...