Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

On 31.12.2022. at 9:48, SNARC said:

U nameri da tasta nagovorimo da pazari jedan caomi hepek za preciscavanje, poneli smo nas u Krusevac. Nije hteo ni da cuje, govoreci da je sve to prevara.

 

Jedne veceri sma ga izneo ispred kuce, pokazao je cifru 430  na displeju.

Ostavili smo mu nas, mi cemo pazariti drugi..ali ostaje nejasnica sta uzrokuje zagadjenje od 430 ? Kod Pantelije u krematorijumu je bilo cistije verovatno.

ih, pa lozi se po krusevcu masovno. tamo vec oko 4 ljudi krecu da loze - nema izlaska ako bas ne moras. 

 

elem, treba da nam stigne zaomi pjurifajer 4 EU. kacam video da je ulozak preko 6k slog me strefio. valjda dodje sa jednim. ortak ima 3 EU i zadovoljan je kako mu radi, kaze kod kuce ugl cisti do 30

 

na ponizenju je na shopsteru 22k, inace skoro 30k

Edited by extragluv
Link to comment
5 minutes ago, extragluv said:

ih, pa lozi se po krusevcu masovno. tamo vec oko 4 ljudi krecu da loze - nema izlaska ako bas ne moras. 

 

elem, treba da nam stigne zaomi pjurifajer 4 EU. kacam video da je ulozak preko 6k slog me strefio. valjda dodje sa jednim. ortak ima 3 EU i zadovoljan je kako mu radi, kaze kod kuce ugl cisti do 30

 

na ponizenju je na shopsteru 22k, inace skoro 30k

 

Taj sam i ja uzeo, 4EU pre mesec i po dana na ananasu za 14 somica. Nema vise nigde ni blizu po toj ceni.

  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

niz kosavu je a o njoj se najvise pisalo u tom clanku kao najveci faktor u vazduhu Beograda...kosava u Bg dolazi npr iz pravca Smedereva/Pozarevca 

a Plandiste i Kovacica tri dana jahanja od Beograda

 

cak ne smetaju ni za severozapadni vetar a to su dva najcesca pravca

 

clanak je bas besmislan u smislu ,,oduzimanja,, vetra Beogradu

Link to comment
1 hour ago, ivy said:

niz kosavu je a o njoj se najvise pisalo u tom clanku kao najveci faktor u vazduhu Beograda...kosava u Bg dolazi npr iz pravca Smedereva/Pozarevca 

a Plandiste i Kovacica tri dana jahanja od Beograda

 

cak ne smetaju ni za severozapadni vetar a to su dva najcesca pravca

 

clanak je bas besmislan u smislu ,,oduzimanja,, vetra Beogradu

 

Kovačica je na 45 min od centra Beograda (50km vazdušnom linijom), kakvih sad tri dana jahanja?

 

Ali ovo za "oduzimanje" je interesantna tema, ako neko zna vise oko toga, bilo bi super da napise ili uputi na neke tekstove?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

50km ,,iza,, Beograda...kosava nema veze sa Beogradom i Kovacicom u istoj recenici..nisu ni na liniji

 

nijedan taj naveden vetro park nema veze sa kretanjima vetra oko Beograda

 

 

evo ja kazem da je  to sa ,,douzimanjem,, vetra besmisleno .. ovo malo dinamike fluida koje znam mi to kazu...da su vetro turbine planine imalo bi smisla ovako nema...

 

uostalom jadni smo mi ako se oslanjamo na kosavu da nam ocisti vazduh i ako nam u tome smeta nekoliko vetro-turbina..to je pogresno na toliko nivoa.

Edited by ivy
  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...