Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

ima li makar naznaka o chemu se tachno radi, osim nacionalnog klasika da sirotinja lozi djubre? :unsure:

 

mogu da razumem da atmosferski parametri i doba dana mogu da imaju veliki uticaj na dinamiku pojave, ali mi odavno imamo i dan i noc i godishnja doba i lepo vreme i ruzno vreme, sve smo to vec proshli i potroshili i ja vishe ne vidim neku realnu razliku. jel imamo mi u drzavi neshto da ne znamo? (kao npr ona neka mini hemijska postrojenjca shto navodno postoje ka ostruznici, ali sigurno znamo da postoje svaki put kad puste neki aceton niz blokove i tako to) potpuno je jasno da ako negde u evropi moze nekontrolisano da se prosipa neko djubre u vazduh i vodu, to je ovde :dry:

  • +1 2
Link to comment
On 22.12.2022. at 22:25, extragluv said:

par dana bas sije koliko je zagadjeno. dajte neki predlog za preciscivac, posto nam je jedan prozor maltene uvek otvoren na kant :ph34r:

Javi šta si uradio, pošto sam i ja intenzivno počeo da razmišljam u tom pravcu kao hronični astmatičar.

 

Nisam ni izlazio napolje ovih dana, koliko realno pomaže kn95?

Ili da kupujem boce sa kiseonikom?

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, igoraki said:

Nisam ni izlazio napolje ovih dana, koliko realno pomaže kn95?

Ili da kupujem boce sa kiseonikom?

sa maskama cu da ponovim isto kao sa kovidom. sve pomaze donekle, pomaze i marama preko lica, pomaze i maska, pomaze i kn, ako dogadjaj posmatramo statistichki i fizichki kao difuziju raznih sitnih chestica kroz poroznu sredinu, gde su pore nejednakog preseka plus - izuvijane. neshto ce da prodje neshto nece, zavisi od chestica, zavisi od materijala, kod svih, pa i tih nesertifikovanih stvari. sve je bolje od prosto izaci napolje i nadisati se ko chovek. to je neko moje poluprofesionalno mishljenje.

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

Prečišćivač u stanu je must još od 2019.

Tehnika koju mi koristimo: posle svakog prozračivanja u svakoj prostoriji naizmjenično uključujemo prečišćivač na najveći broj obrtaja. U zavisnosti od nivoa zagađenja, očisti prostoriju za 5-10 minuta. 

Što se tiče izvora zagađenja, mislim da je jedina nada da se nešto uradi po tom pitanju u činjenici da nije koncentrisano samo u Srbiji, nrgo u regiji. Znači, neko iz EU mora da odvoji sredstva da bi se istražilo i dejstvovalo po tom pitanju, a da bismo došli dotle, trebalo bi neko odavde da se za to iscima.

Link to comment

Zato su Svabovi sebi udesili cist vazduh maksimalno, za ovih 40ak dana koliko sam bio sam se nadisao kao za 40 godina kod nas. AQI preko telefona skoro uvek excellent i nekad good, vrednosti nesto tipa 13, 16, 18... Majku im okupatorsku, sta nam rade. 

Link to comment

pre 6-7 godina, kada je bila katastrofalna situacija u pekingu, prijatelj je pokupio zenu, klincadiju i zapalio za bgd najvise zbog zagadjenja. ne smem ni da ga pitam sta misli po tom pitanju. ovde je situacija znacajno bolja posto su pozatvarali desetine hiljada fabrika, uveli stroziju eko kontrolu i regulative, prljavu proizvodnju dodatno taksiraju i izbacuju u druge zemlje. 

 

 

Link to comment

U nameri da tasta nagovorimo da pazari jedan caomi hepek za preciscavanje, poneli smo nas u Krusevac. Nije hteo ni da cuje, govoreci da je sve to prevara.

 

Jedne veceri sma ga izneo ispred kuce, pokazao je cifru 430  na displeju.

Ostavili smo mu nas, mi cemo pazariti drugi..ali ostaje nejasnica sta uzrokuje zagadjenje od 430 ? Kod Pantelije u krematorijumu je bilo cistije verovatno.

Link to comment

Jel to ovaj Air Quality Index sto ima na sajtovima za prognozu vremena?

 

Trenutno Mitrovica 66, moderate, ali cesto bude oko stotke. Pratim i ovaj grad u Njemackoj gde sam bio smesten je na ispod 20, trenutno 14. Njima kazu super dan za setnju a nama moze biti stetno za osetljive grupe ljudi, ne izlazite bez maske itd:cry:

Link to comment

Jbg, moram

 

To ce vjetrenjace da prociste

 

Edit: zavisi sta mjeris 

 

Edit2: naravno da sam za vjetrenjace

 

Edit3: imas aplikacija Atmotube gdje mozes da vidis nivo zagadjenja svugdje u evropi (tamo gdje imaju davace)

Edited by borris_
Link to comment
12 minutes ago, borris_ said:

Jbg, moram

 

To ce vjetrenjace da prociste

 

Edit: zavisi sta mjeris 

 

Edit2: naravno da sam za vjetrenjace

 

Edit3: imas aplikacija Atmotube gdje mozes da vidis nivo zagadjenja svugdje u evropi (tamo gdje imaju davace)

vetrenjače?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...