Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

2 hours ago, Ravanelli said:

Cena gasa ne zavisi od bajata, vec od cene nafte sa svetskom trzistu. Bajatovic ti ga cesto prodaje sa gubitkom

ne zavisi od bajatovica?

jel to neka sala?

taj covek je medju najboljim primerima svega loseg u ovom drustvu

 

Link to comment
14 minutes ago, pbg12345 said:

ne zavisi od bajatovica?

jel to neka sala?

taj covek je medju najboljim primerima svega loseg u ovom drustvu

 

Znas zasto je Srbijagas imao onolike gubitke kada je cena nafte bila visoka? Jer je prodavao gas po nizoj ceni nego sto je kupovao od Rusa da bi se kupovao socijalni mir. 

Cena gasa koji dobijamo zavisi od cene nafte (mazut, laki mazut, gasno ulje cini mi se) kolicina koje uzimas, kojom dinamikom ga uzimas (da sezonalnost nije velika) i onda se jos mali drndas u pregovorima oko p-nula koeficijenta u vezi sa time i to je to.

Edited by Ravanelli
Link to comment
Just now, Ravanelli said:

Znas zasto je Srbijagas imao onolike gubitke kada je cena nafte bila visoka? Jer je prodavao gas po nizoj ceni nego sto je kupovao od Rusa da bi se kupovao socijalni mir. 

Cena gasa zavisi od cene nafte (mazut, laki mazut, gasno ulje cini mi se) kolicina koje uzimas, kojom dinamikom ga uzimas (da sezonalnost nije velika) i onda se jos mali drndas u pregovorima oko p-nula koeficijenta u vezi sa time i to je to.

znaci nista prodaja rusima par meseci kako je ovaj dosao na celo srbijagasa?

nista juzni tok?

nista cela zajebacija sa skladistem u banatskom dvoru?

 

nema veze sto je on evo vec preko 11 godina direktor srbijagasa i istovremeno u upravnom odboru firme koja je posrednik izmedju rusa i srbijagasa za uvoz?samo postojanje te firme je vec kriminal, a to sto je direktor srbijagasa u vrhu iste samo dodaje na snazi

 

nebitno sto je svojevremeno pored te dve plate bio rekorder sa valjda 5,6 primanja direkto ili indirektno iz budzeta?

 

sve ono insajderovo oko energetskog sporazuma je laz?

a bajatovic je tu jbg cetralna figura

 

ne znam jbg, nekako nisam sklon poverovati da bajatovic nema nista sa cenom gasa u srbiji

Link to comment
5 minutes ago, gospa buba said:

bilo je kul. procena mi je bila pogreshna, nije nas bilo 8, bilo nas je 14!

beograde crkni, jedi govna.
pa opet crkni od necheg drugog.

sent from bubamoto
 

 

Ja se iznenadio koliko je ljudi bilo :D

 

Mislio sam da cemo biti NDMBG, 7 novinara, debeovci i ja

 

Za sriću mi malo triba

Edited by Ravanelli
Link to comment

gubaš kaže da je ovo bilo 1000 ljudi.

stvarno žalosno. u čemu je stvar? jel ljudi misle da je to propaganda da je vazduh zagađen? ili se plaše da izađu da ne bi udisali? ili je od jutros sinulo sunce i dunuo vetar pa su zaboravili kako je bilo sinoć?

ništa mi nije jasno.

Link to comment
14 minutes ago, slepa živana said:

gubaš kaže da je ovo bilo 1000 ljudi.

stvarno žalosno. u čemu je stvar? jel ljudi misle da je to propaganda da je vazduh zagađen? ili se plaše da izađu da ne bi udisali? ili je od jutros sinulo sunce i dunuo vetar pa su zaboravili kako je bilo sinoć?

ništa mi nije jasno.

pun im je kufer svega, a punio se 30 godina. mnogo je to vremena

ja bio nisam, a ne verujem da je to propaganda, to o zagađenju. udišem taj isti vazduh, nisam ni zaboravio kako je bilo sinoć, a sećam se da ne smrdi i ne vidi se vazduh prvi put od ove zime od kada se meri zagađenje, a podaci su dostupni svima.

  

pljuvaću ih gde god stignem, nazivati ih lažljivim ludacima i pacijentima. ali me ulica više neće videti. jebe mi se tačno da vinča™ ode u vazduh

 

ne kažem da neću izaći nikad više, izaćiću, al bolje da ne napišem šta će me motivisati za taj čin

 

Link to comment
9 hours ago, Kenjeee said:

U individualnim kotlarnicama se loži ugalj, drvo, pelet, mazut.. a ne guma, tačnije ako spališ jednu gumu pozdraviš se i sa kotlom i sa dimnjakom. Nemojmo napamet..

Gas je jedino rešenje za prelazak ali je gas preskup i užasnog kvaliteta zbog... pa Rusa.. i njihovih podgojenih miniona Dačić, Bajatović etc

 

Pa rekoh da karikiram malo. Problem valjeva je sto on lezi u kotlini, bar centar, a kad krenu individualne kotlarnice s mojih brdjana, pa s petog puka, klicevca, radinog brda, popara da opletu po gumi drvetu, citav grad se gusi u pepelu. Uostalom, gusio se on i jos i gore, ali su se zgrade u Kolubari 2, blokovima, naseljima, u centru oko sreske Skupstine u Karadjordjevoj prikljucile na toplanu (to je vec skoro pola grada), pa nema vise TAMova koji istovaruju Kreku usred grada za lozenje kotlarnica. A gle, gospoda iz Brdjana ne mogu da se prikljuce na toplanu, njima je skupa? Ajde.

 

A da je sve to tacno, i da se grad sam gusi u svojim govnima, upravo pokazuje i grafikon sa airqualityindexa

 

 

Link to comment
13 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

 

ne kažem da neću izaći nikad više, izaćiću, al bolje da ne napišem šta će me motivisati za taj čin

 

 

+100000000

Kad budu pozvali na nasilno i krvavo skidanje bagre, eto mene

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...