Jump to content
IGNORED

Zagađenje vazduha


Ravanelli

Recommended Posts

Sta znaju sendvicari sta su 9000000 guma.

 

Dobro, malo sam karikirao, ali da i dalje su proble te kotlarnice koje loze i ugalj i drva i koznasta, i ne zele da se prikljuce na toplanu. Resenje znaci postoji, samo treba po usima. 

Link to comment

Idemo danas? 

Ja pravim parole

 

Zatvorite Kolubaru A

2GW vetroelektrana

Zabrana uvoza euro 2&3 vozila

Stroza kontrola otpadnog ulja

Pojacan nadzor termoelektrana

Zabrana mazuta i uglja

 

 

Revolucionarno! 

Edited by Ravanelli
Link to comment
18 minutes ago, Ravanelli said:

Idemo danas? 

Ja pravim parole

 

Zatvorite Kolubaru A

2GW vetroelektrana

Zabrana uvoza euro 2&3 vozila

Stroza kontrola otpadnog ulja

Pojacan nadzor termoelektrana

Zabrana mazuta i uglja

 

 

Revolucionarno! 

 

+ stari dobri par-nepar.

Link to comment
1 hour ago, Њујоркер said:

Sta znaju sendvicari sta su 9000000 guma.

 

Dobro, malo sam karikirao, ali da i dalje su proble te kotlarnice koje loze i ugalj i drva i koznasta, i ne zele da se prikljuce na toplanu. Resenje znaci postoji, samo treba po usima. 

U individualnim kotlarnicama se loži ugalj, drvo, pelet, mazut.. a ne guma, tačnije ako spališ jednu gumu pozdraviš se i sa kotlom i sa dimnjakom. Nemojmo napamet..

Gas je jedino rešenje za prelazak ali je gas preskup i užasnog kvaliteta zbog... pa Rusa.. i njihovih podgojenih miniona Dačić, Bajatović etc

Link to comment
3 minutes ago, Kenjeee said:

U individualnim kotlarnicama se loži ugalj, drvo, pelet, mazut.. a ne guma, tačnije ako spališ jednu gumu pozdraviš se i sa kotlom i sa dimnjakom. Nemojmo napamet..

Gas je jedino rešenje za prelazak ali je gas preskup i užasnog kvaliteta zbog... pa Rusa.. i njihovih podgojenih miniona Dačić, Bajatović etc

Cena gasa manje vise, ali priklkjucak (+kotao, radijatori, sta vec kome treba) je takodje ozbiljna stavka

Mi smo to pre 10ak godina platili skoro 2000e, sad je jeftinije, ali opet ozbiljna stavka za prosecno srpsko domacinstvo

Plus cena gasa varira ozbiljno iz godine u godinu

Jer bajatovic jebeni...

Link to comment

Mislio sam na prelazak sa kotla na čvrsto gorivo na gasni (sa već postojećim sistemom) mada je realno sve velika investicija. Samo gasni kotao je oko soma.. 

@Ravanelli

Evo na primer daj mi cenu koju rusima plaća Nemačka (1000 kubika) 

i mi.. braća. 

Link to comment
1 hour ago, Kenjeee said:

Mislio sam na prelazak sa kotla na čvrsto gorivo na gasni (sa već postojećim sistemom) mada je realno sve velika investicija. Samo gasni kotao je oko soma.. 

@Ravanelli

Evo na primer daj mi cenu koju rusima plaća Nemačka (1000 kubika) i mi.. braća. 

 

Eeeee Njemacka ima vecu i stabilniju potrosnju

Link to comment
1 hour ago, Ravanelli said:

Cena gasa ne zavisi od bajata, vec od cene nafte sa svetskom trzistu. Bajatovic ti ga cesto prodaje sa gubitkom

Ali po pitanju cene samog priključka bi moglo nešto da se uradi. Često je to najveća prepreka za uvodjenje gasa.

Edited by mraki
Link to comment

To je nazalost realnost trzista, jer zavisi od kolicine potrosnje i konstantnosti uzimanja gasa, na osnovu cega izmedju ostalog pregovaras. Ta informacija recimo nedostaje na mapi i zato tekst sranje, nazalost

 

==========================

 

Btw, govori na protestu bi mogli biti manje protiv NEKOGA, a malo vise za cist vazduh

 

Opet je us versus them

 

I opet  teraju aparat da od ovoga iz defanzive prave cirkus. Super! 

Edited by Ravanelli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...