Jump to content
IGNORED

Greta


morgana

Recommended Posts

 

Quote

moguće.

Itekako.

6 minutes ago, Gandalf said:

 

možda je problem što ja jesam profesionalno deformisani tehnokrata, pa me agrumentacija o moralnim i inim vrednostima ne dotiče? niti me se dotiču priče o ovim i onim predlozima koji bi možda i fercerali, ali uživaju podršku nekih 2-3% stanovništva. 

 

Ali em ne razumes, em tesko da kontas sta si napisao:

speer.jpg

 

Naime, i ovaj lik desno je bio itekako sposoban tehnokrata.

I takodje ga nije doticala 'argumentacija o moralnim i inim vrednostima'...

Obaska sto je moral i onako za u crkvu.

 

Nista licno, naravno, ali tako ti je to sa tehnokratama, tehnokratijom.

I moralom i inim vrednostima.

Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Nista licno, naravno, ali tako ti je to sa tehnokratama, tehnokratijom.

I moralom i inim vrednostima.

:rolf: ma... samo napred, zabavno je. 

 

pri tome, tehnokrata =\= pristalica tehnokratije. prosto se radi o tome da, kada nešto konkretno valja uraditi, svi mi radimo ono što ima najbolje šanse za uspeh. to može dovesti do nekakve profesionalne deformacije u načinu na koji se razmišlja o rešavanju konkretnih problema. npr. jednom prilikom je Branko Milanovic napisao da su neoliberali ljudi koji pričaju kao socijal-demokrate, ali su u praksi i postupcima tehnokrate.

Link to comment
49 minutes ago, Gandalf said:

 

pri tome, tehnokrata =\= pristalica tehnokratije. prosto se radi o tome da, kada nešto konkretno valja uraditi, svi mi radimo ono što ima najbolje šanse za uspeh. to može dovesti do nekakve profesionalne deformacije u načinu na koji se razmišlja o rešavanju konkretnih problema. npr. jednom prilikom je Branko Milanovic napisao da su neoliberali ljudi koji pričaju kao socijal-demokrate, ali su u praksi i postupcima tehnokrate.

:isuse:

Link to comment
1 hour ago, precog said:

nista da zajebemo sve ovo dok ne dodje dete iz konga, poluslepo, gluvo na jednoj nozi da promovise. sve ostalo je projekat zna se od koga, nemos ti srbina zajebati...

 

 

+1

 

Ne odnosi se kolege sa foruma, ali kad pogledas ko je javno udario na Gretu - pa to sve sam fash ovog sveta, od Trampovih alt right bezmozgasha preko Salvinijevaca i ostalih koji joj savetuju da bolje da prvo "ocisti svoju Svedsku od onih sto siluju pa da se onda obrati" 

:puke:

Link to comment
21 minutes ago, Tsai said:

Ne odnosi se kolege sa foruma, ali kad pogledas ko je javno udario na Gretu - pa to sve sam fash ovog sveta, od Trampovih alt right bezmozgasha preko Salvinijevaca i ostalih koji joj savetuju da bolje da prvo "ocisti svoju Svedsku od onih sto siluju pa da se onda obrati"

 

Ovo apsolutno stoji ali to nije jedini ugao gledanja. Danas sam kontemplirao par minuta na tu temu i konačno i definitivno, uz najdublje izvinjenje, ne mogu da prihvatim stav tinejdžerke koja dolazi iz faking Švedske da priča kako joj je detinjstvo upropašćeno. To je vrhunac izvrtanja stvarnosti, ne od strane nje nego onih koji su je ciljano ugurali na govornicu OUN a pre toga na onaj brod za čiju je vrednost je jedan autobus pun siromašne dece mogao da dobije školovanje pa da im detinjstvo ne bude upropašćeno. Neće me niko ubediti da našu decu treba drilovati da sklepaju splav u stilu Robinzona Krusoa kada požele da posete rodbinu preko bare i da treba da budu u bedaku zato što su seli u avion a ne zato što milioni njihovih vršnjaka od malih nogu rmbače kao roblje u najgorim mogućim uslovima a hiljade ginu svakog dana jal od bombi jal od izgladnjivanja.

Link to comment

Al zasto sukobljavas te dve strane? To su sve mladi ljudi. Zasto ih svadjati i deliti? 

 

Ja sam nekako prirodno skontao da ona u UN govori u ime svih mladih, kroz sebe. 

Edited by Tsai
Link to comment
53 minutes ago, Tsai said:

 

 

Ne odnosi se kolege sa foruma, ali kad pogledas ko je javno udario na Gretu - pa to sve sam fash ovog sveta, od Trampovih alt right bezmozgasha preko Salvinijevaca i ostalih koji joj savetuju da bolje da prvo "ocisti svoju Svedsku od onih sto siluju pa da se onda obrati" 

:puke:

+1000

Kada koalicija američkih konzervi raznih Bolsonaro fanova koji joj se podsmevaju, a sve bi razbucali za još malo profita.

Link to comment
15 minutes ago, Tsai said:

Al zasto sukobljavas te dve strane? To su sve mladi ljudi. Zasto ih svadjati i deliti? 

 

Ja sam nekako prirodno skontao da ona u UN govori u ime svih mladih, kroz sebe. 

 

Teško mi je da poverujem da drži govor u ime onog klinca koji se u Kongu zavlači u rupu u koju odrasli ne mogu, kako bi iz nje izvadio nikl bez kojeg ne može da se napravi smartfon sa kojeg će Greta da tvituje o klimatskim promenama i šeruje selfije sa likom koji je ubio boga oca njenih vršnjaka u Avganistanu, Jemenu i ko zna gde još. Prva stvar koje ona treba da se odrekne nije letenje avionom nego high-tech komunikacioni uređaj prepun konflitnih minerala. Ne očekujem od nje da toga bude svesna, dete je u pitanju, ali to dete se pred našim očima pretvara u živi štit za notorne decoubice, fensi mensi korporacije i vojnoindustrijske zagađivače koji svake godine doprinesu klimatskim promenama koliko i tri četvrtine svih država na svetu.

Link to comment
20 minutes ago, Redoran said:

...dete je u pitanju...

 

Degutantno totalno, ne mogu da verujem da je postalo normalno da današnji političari podmeću maloletnice da drže političke govore.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Teško mi je da poverujem da drži govor u ime onog klinca koji se u Kongu zavlači u rupu u koju odrasli ne mogu, kako bi iz nje izvadio nikl bez kojeg ne može da se napravi smartfon sa kojeg će Greta da tvituje o klimatskim promenama i šeruje selfije sa likom koji je ubio boga oca njenih vršnjaka u Avganistanu, Jemenu i ko zna gde još. Prva stvar koje ona treba da se odrekne nije letenje avionom nego high-tech komunikacioni uređaj prepun konflitnih minerala. Ne očekujem od nje da toga bude svesna, dete je u pitanju, ali to dete se pred našim očima pretvara u živi štit za notorne decoubice, fensi mensi korporacije i vojnoindustrijske zagađivače koji svake godine doprinesu klimatskim promenama koliko i tri četvrtine svih država na svetu.

 

Ma, jasno.

 

Evo, kod nas. Jedna od vodecih korporativnih televizija ce demonstracije u Kitu i Gvajakilu fino propratiti. Ali, avaj, proteklih sedmica su imali lepu kampanju pro biznis kampanju da Ustavni sud zabrani referendum u proviniciji Azuaj kojim  bi se zabranilla korporativno rudarstvo zbog pretnje za izvore vode na 4.000m. Jebi ga, izabrani prefekt Azuaja je indigena, naravno da je Ustavni sud presudio onako kako mu kazu sefovi biznis lobija. Greta tu ne smeta, odlicna je za virtue signalling, mozda  ce i pokoji biznismen da sponzorise ukidanje slamcica i svoju karbon neutralnu biznis zgradu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...