Jump to content
IGNORED

Srbin jahao dinosaurusa po Staroj Planini


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

2 minutes ago, radisa said:

U stvari, možemo reći i da je Internet sjebao sve... :D Ponudio je laka rešenja za sve, na samo jedan klik od tebe, imaš odgovor koji ti treba i duši prija... Ljudi više nemaju strpljenja i koncentracije ni da saslušahju šta neko priča, a kamoli da razumeju...

 

 

 

Tako je. Eh kada kada bi ljudi imali strpljenja da slusaju visesatna predavanja Deretica ili onog Davida Ickea shvatili bi koliko ne znaju.. :D

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    14

  • Meazza

    10

  • mareeee

    10

  • radisa

    9

Just now, Jimmy Kowalski said:

 

Tako je. Eh kada kada bi ljudi imali strpljenja da slusaju visesatna predavanja Deretica ili onog Davida Ickea shvatili bi koliko ne znaju.. :D

Ja Ickea slušam sa pažnjom, a i pročitao sam dosta toga... ALi, ja to fenomenološki, jer mi je zanimljivo da tražim rupe u lupetanju... Ja bih mogao svakog da slušam, meni je sve to interesantno...

 

Jednom sam celu noć slušao Michaela Tellingera... Nije da mu reč verujem, ali je prijatno uhu slušati šta sve ljudi mogu da zamisle...

 

Znaš ti šta ja mislim, na predavanja ide mali broj, većina pristupa tome kroz internet i medje u digest verzji... Na predavanja idu ludaci koji u to zaista veruju, i onda misionare, za ove sa jeftinijim ulaznicama...

 

2 minutes ago, Time Crisis said:

Da to, ni ja nisam mogao tačno da se setim...

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ja Ickea slušam sa pažnjom, a i pročitao sam dosta toga... ALi, ja to fenomenološki, jer mi je zanimljivo da tražim rupe u lupetanju... Ja bih mogao svakog da slušam, meni je sve to interesantno...

 

Jednom sam celu noć slušao Michaela Tellingera... Nije da mu reč verujem, ali je prijatno uhu slušati šta sve ljudi mogu da zamisle...

 

Znaš ti šta ja mislim, na predavanja ide mali broj, većina pristupa tome kroz internet i medje u digest verzji... Na predavanja idu ludaci koji u to zaista veruju, i onda misionare, za ove sa jeftinijim ulaznicama...

 

 

 

I meni je bilo zanimljivo da citam i slusam Ickea, bas kao sto ti kazes fenomenoloski, jer me kopkalo zasto se masa ljudi lozi na te konspirativne teorije. I kada vidis kako covek objasnjava, bude ti jasno. To je ta zavodljivost o kojoj pricam..

Link to comment

Nisam istoricar, ali zar ovde ne treba da se napravi razlika izmedju nacije i populacije? Jasno je da nikakvi Srbi, Hrvati i ini nisu postojali pre dolaska Slovena, ali to ne mora da znaci da dobar deo, uprosceno receno, genetskog materijala stanovnistva Balkana ne potice iz preslovenskog vremena. 

Link to comment
6 minutes ago, Kampokei said:

Nisam istoricar, ali zar ovde ne treba da se napravi razlika izmedju nacije i populacije? Jasno je da nikakvi Srbi, Hrvati i ini nisu postojali pre dolaska Slovena, ali to ne mora da znaci da dobar deo, uprosceno receno, genetskog materijala stanovnistva Balkana ne potice iz preslovenskog vremena. 

 

Naravno da treba, mene je i zaintrigirala na samom početku ova luckastost da se propagira da je Vinčanska kultura - kultura Srba (po naciji), tj da se pravi velika kontradiktornost između dve teorije nacionalnog ponosa koje se sudaraju, tipa, da je najveći deo našeg genetskog nacionalnog bića slovenski, sa braćom Rusima, i da smo došli negde od Crnog Mora pa sve do srednje Evrope, a onda se spustili na Balkan, i onaj drugi, gde se cela Seoba Slovena apriori odbacuje kao nešto izmišljeno, netačno, ili podmetnuto zaverenički, i da smo autohtoni naslednici ljudi koji su ovde živeli pre 6000 godina uz neko dakako mešanje koje je došlo vremenom.

Link to comment

Problem sa genetskim materijalom je u tome što se, d' izviniš, meša 

 

g2CVvpx.png

 

... i zato ga je teško ispratiti unazad sa željenim nivoom preciznosti. Kad čovek uzme da gleda sve one haplogrupe, kako da se ne zapita

 

Human_migrations_and_mitochondrial_haplo

 

... gde sam tu ja? Gde su Naši™? Za koga da navijam ako ne za Naše™?

 

Link to comment

Njujork tajms: Misteriozna priroda kulture Lepenskog vira
 

Spoiler


Quote

ti jedan od mnogih koji su kao i ja učili lažnu istoriju koju su na Nemci pisali /isti ti Nemci koje smo mi tako krstili, jer su samo ćutali i radili ili ti bili nemi za komunikaciju/. Zašto Nemci ne priznaju javno da jeFridrih Barbarosa po babi i majci srpskog porekla. Nihe li kada je prolazio kroz Srbiju na putu za Jerusalim sa Stefanom Nemanjom govorio na tečnom srpskom jeziku, ali da se vratimo Vinči. Niko ne pominje nikada VINČANSKO pismo koje sadrzi 26 ćirličnih slova koje i danas pišemo. Nismo mi niodkuda došli i dosta više sa tim lažima i izmišljotinama. Zašto niko iz državnog vrha ne zatraži uvid u vatikansku arhivu da saznamo istinu??Zašto i kod nas i dan danas ima istorijskih dokumenata koje mogu da vide samo odabrani?

 

Quote

Paleolingvisticka istrazivanja pokazuju da imamo mnogo slicnih pa i istih reci sa jezikom koji se ovde pa i u celoj Evropi govorio u antici. Ne kazem da se radi o danasnjim Srbima, ali postoje teorije da je zapravo cela Evropa nekada bila slovenska, a to se koji pati je pacijent, cedo, celjade je child i mnogo drugih primera. Znamo da je rec prvo bila nasa jer u nasem jeziku postoje i varijacije sa slicnim znacenjem dok se kod njih pojavljuje samo jednom....

 

Quote

Eeee, kada bismo mi znali (smeli) da propagiramo i svetu objavimo, ali kako treba, sve ovo ! Gde bi nam bio kraj ? Ovako, ostajemo i dalje divlje pleme (domoroci !) koje je doslo u ove krajeve tokom VII veka.

 

Quote

Nije bilo tako. Nego je narod odavde koji je prvi ovladao tehnologijom bronze osvijio delove Bliskog istoka sve do Egipta (planina na Sinaju gde je Mojsije primio 10 Bozijih zapovesti se zove srbska planina - jebel Serbal). Bliskoistonjaci (Jevreji I Grci) su bili saveznici Srba, I po porazu Srba, prvi su pobegli u Izrael, a drugima su Srbi dozvolili da se nasele na jugu Balkana, malom delu danasnje Grcke. Odatle oni idu u juznu Italiju itd. Znaci najveci deo tih Bliskoistocnjaka E1b1b haplogrupe je tada dosao, a taman posla da su oni na nizem stupnju razvoja mogli nesto nas uciti poput poljoprivrede. Pa sa Balkana se mnogo pre toga, I kolonizovala Evropa posle zadnjeg ledenog doba jer je bilo poljoprivrede, hrane, da nije tako, ljudi su mogli ziveti bez biljaka I ostatku zaledjene Evrope I loviti ribe.

 

Quote

А што нико не каже да су ти домородци данашњи Срби? Е па не може зато што смо окупирани управо од оних који то хоће да сакрију и униште...

 

Quote

Opet neka prevara u Rimskoj režiji.Pa zdrava logika nam govori da su Srbi starosedeoci Balkana.Dakle, pre 8000 godina na prostoru Lepenskog Vira živeli su naši preci.Nisu se Srbi doselili u VII veku,to su bajke vatikanske bratije .

 


 

 

 

Šta nam rade, majku im jebem.

 

 

Link to comment

Znaš kako, ta Milica19 i ostali naravno da jesu neuki debili, ali problem je u tome što se njena teorija o evropskoj Vinči™ kao praizvorištu tzv. indoveropskih jezika već decenijama nudi u milion varijanti.

 

Konsenzus među lingvistima postoji, ali nije baš foolproof. O migracijama raznih arijanskih Kurgana™ jednostavno se ne zna dovoljno da bi se sigurnošću reklo odakle su ujahali u Mohendžo Daro, kojim su jezikom govorili, i kako su dalje jezici evoluirali na kojoj teritoriji.

 

Hoću da kažem, ako neko pokušava da iz drevne prošlosti izvuče neki jasan narativ radi dokazivanja autohtonosti... mesto mu verovatno i jeste na Tviteru.

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

jedini nachin da se danas dokaze da je neshto tachno jeste da se ponudi relevantan istorijski izvor, u materijalnom obliku. tako funkcionishe nauka. 
 

Bubo, nemoj... pusti. Došao Mile™ na forum, daj da saznamo kako razmišlja, antropologije radi.

Link to comment
Njujork tajms: Misteriozna priroda kulture Lepenskog vira
 
Spoiler



 
Paleolingvisticka istrazivanja pokazuju da imamo mnogo slicnih pa i istih reci sa jezikom koji se ovde pa i u celoj Evropi govorio u antici. Ne kazem da se radi o danasnjim Srbima, ali postoje teorije da je zapravo cela Evropa nekada bila slovenska, a to se koji pati je pacijent, cedo, celjade je child i mnogo drugih primera. Znamo da je rec prvo bila nasa jer u nasem jeziku postoje i varijacije sa slicnim znacenjem dok se kod njih pojavljuje samo jednom....
 
Eeee, kada bismo mi znali (smeli) da propagiramo i svetu objavimo, ali kako treba, sve ovo ! Gde bi nam bio kraj ? Ovako, ostajemo i dalje divlje pleme (domoroci !) koje je doslo u ove krajeve tokom VII veka.
 
Nije bilo tako. Nego je narod odavde koji je prvi ovladao tehnologijom bronze osvijio delove Bliskog istoka sve do Egipta (planina na Sinaju gde je Mojsije primio 10 Bozijih zapovesti se zove srbska planina - jebel Serbal). Bliskoistonjaci (Jevreji I Grci) su bili saveznici Srba, I po porazu Srba, prvi su pobegli u Izrael, a drugima su Srbi dozvolili da se nasele na jugu Balkana, malom delu danasnje Grcke. Odatle oni idu u juznu Italiju itd. Znaci najveci deo tih Bliskoistocnjaka E1b1b haplogrupe je tada dosao, a taman posla da su oni na nizem stupnju razvoja mogli nesto nas uciti poput poljoprivrede. Pa sa Balkana se mnogo pre toga, I kolonizovala Evropa posle zadnjeg ledenog doba jer je bilo poljoprivrede, hrane, da nije tako, ljudi su mogli ziveti bez biljaka I ostatku zaledjene Evrope I loviti ribe.
 
А што нико не каже да су ти домородци данашњи Срби? Е па не може зато што смо окупирани управо од оних који то хоће да сакрију и униште...
 
Opet neka prevara u Rimskoj režiji.Pa zdrava logika nam govori da su Srbi starosedeoci Balkana.Dakle, pre 8000 godina na prostoru Lepenskog Vira živeli su naši preci.Nisu se Srbi doselili u VII veku,to su bajke vatikanske bratije .
 


 
 
 
Šta nam rade, majku im jebem.
 
 
Kakvi su to magovi da se malo podsetim :D Oni ne kontaju ni najosnovniju stvar a to je da je Srpski, isto kao Engleski, Grčki, Hetitski... indo-evropski jezik i normalno da se mogu naći hiljade reči koje su vrlo slične jer imaju isti koren. A oni polaze da je srpski jezik taj od koga sve vodi... hit. Da ne pričamo o Jebel Serbal, svaka reč koja nesrećnim sticajem okolnosti ima ser ili serb je dokaz o srpskom boravku na tim prostorima. Jednog takvog "istoričara" sam slušao u teretani pre nekoliko godina(završio čovek istoriju u NS)... bio je u stanju da pola sata navodi toponime u Švedskoj i Britaniji koji ukazuju da su Srbi tamo vladali :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
5 minutes ago, arheolog1981 said:

 
 
 
 


 
 
 
Šta nam rade, majku im jebem.
 
 
Kakvi su to magovi da se malo podsetim :D Oni ne kontaju ni najosnovniju stvar a to je da je Srpski, isto kao Engleski, Grčki, Hetitski... indo-evropski jezik i normalno da se mogu naći hiljade reči koje su vrlo slične jer imaju isti koren. A oni polaze da je srpski jezik taj od koga sve vodi... hit. Da ne pričamo o Jebel Serbal, svaka reč koja nesrećnim sticajem okolnosti ima ser ili serb je dokaz o srpskom boravku na tim prostorima. Jednog takvog "istoričara" sam slušao u teretani pre nekoliko godina(završio čovek istoriju u NS)... bio je u stanju da pola sata navodi toponime u Švedskoj i Britaniji koji ukazuju da su Srbi tamo vladali :D

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

Kolko guraš iz bendža?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...