Jump to content
IGNORED

Srbin jahao dinosaurusa po Staroj Planini


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pre 7000 godina ljudi sebe nisu nazivali ni srbima ni hrvatima i nisu postojale nacije, nego ce  kasnije od tih starosedelaca i drugih ljudi nastati srbi hrvati bugari i ostali..

logicno zar ne

Edited by mareeee
Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    14

  • Meazza

    10

  • mareeee

    10

  • radisa

    9



 
On ne pokusava da dokazuje da su bilo srbi ili hrvati ili bugari bili tu pre 7000 godina nego da kaze da je ta teorija ili bolje reci hipoteza o doseljavanju slovena u 7 veku izmisljotina bez cvrstih dokaza, koju je plasirala Austrougarska da bi pokazala da balkan ne pripada nama nego nemcima. Pa nemci su nas napali u oba svetska rata, to je dokaz da su hteli na balkan.. Prvi svetski rat je poceo NAPADOM NEMACA  NA SRBIJU..


Ono jes, nema čvrstih dokaza, postova na fb i Instagramu sa hashtagom seobaslovena. Austrougari smislili da su se Sloveni doselili na Balkan da bi tako pokazali da Balkan pripada Nemcima... a šta kaže ta zla istorija, koga su Sloveni zatekli na Balkanu? Da nisu možda Germane? Kako mali Perica zamišlja istoriju. Džaba bačenih para ako si se školovao dalje od osnovne škole a veruješ u ovakve gluposti. Pročitaj nešto od naših priznatih autora( i istoričara i arheologa) ako te već zanima istorija sopstvenog naroda i teritorije koju naseljava... samo nemoj da se vratiš sa "znanjem" da su Lepenski Vir naseljavali preci Srba.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
40 minutes ago, mareeee said:

 

On ne pokusava da dokazuje da su bilo srbi ili hrvati ili bugari bili tu pre 7000 godina nego da kaze da je ta teorija ili bolje reci hipoteza o doseljavanju slovena u 7 veku izmisljotina bez cvrstih dokaza, koju je plasirala Austrougarska da bi pokazala da balkan ne pripada nama nego nemcima. Pa nemci su nas napali u oba svetska rata, to je dokaz da su hteli na balkan.. Prvi svetski rat je poceo NAPADOM NEMACA  NA SRBIJU..

 

Doseljavanja Slovena nije izmisljotina a lokalno stanovnistvo koje je zateceno je delom asimilovano. Kao sto se dosta Slovena asimilovalno u Grke, narocito na severu danasnje Grcke ili u Madjare, Rumune, Bugare koji su slovenizirani.

Znas li gde zvie Luzicki Srbi ili Sorbi? Najzapadniji sloveni od svih slovena.

Po zvanicnoj istoriji Srbi su dosli na Balkan iz danasnje Saksonije. Cak postoje franacki spisi koji pominju Sorbe, u mislim VI veku, na podrucju danasnje Saksonije sa sve vodojom koji se zvao Dervan. Mislim da se spis zove Fredegarova hronika.

Ispada da su falsifikovali istoriju koja kaze da je srpska prapostojbina u danasnjoj Nemackoj.

 

Uostalom, zapadni Sloveni, Vendi kako su ih zvali germani, gde spadaju i protosrbi, po mnogim spisima i nisu bili poptuni sloveni vec kombinacija raznih uticaja. Ali to je druga tema. Uglavnom, franacki izvori kazu da su Dervan i njegovi Sorbi ucestvovali u stvaranje prve velike slovenske drzave Samove carevine

 

601px-S%C3%A1mova_%C5%99%C3%AD%C5%A1e.pn

 

 

 

 

Link to comment
49 minutes ago, mareeee said:

 

On ne pokusava da dokazuje da su bilo srbi ili hrvati ili bugari bili tu pre 7000 godina nego da kaze da je ta teorija ili bolje reci hipoteza o doseljavanju slovena u 7 veku izmisljotina bez cvrstih dokaza, koju je plasirala Austrougarska da bi pokazala da balkan ne pripada nama nego nemcima. 

 

Znaci toliko smo glupi i retardirani da drugi mogu da nas ubede da popusimo laznu istoriju i zaboravimo 7000 godina istorije? Pa to je bukvalno najgori scenario po nas. 

 

I uopste ne razumem, na koji nacin teza da su se Sloveni doselili u 7 veku pokazuje da Nemci polazu pravo na Balkan? Nidje jebene veze.

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

I uopste ne razumem, na koji nacin teza da su se Sloveni doselili u 7 veku pokazuje da Nemci polazu pravo na Balkan? Nidje jebene veze.

 

Slazem se,    ali je on rekao da su oni tako razmisljali. Znas sta jos nema jebene veze? To da su nemci visa rasa a sloveni niza rasa.   Pogodi ko je u to verovao i propagirao?

Link to comment

jedini nachin da se danas dokaze da je neshto tachno jeste da se ponudi relevantan istorijski izvor, u materijalnom obliku. tako funkcionishe nauka. chak i da se dokaze da nechega nije bilo, to nije dokaz da necheg drugog jeste. to moze da bude problem ovim brzim srbima, ali tako stoje stvari. sad, naravno, uvek mogu neka deca da sednu da nauche njemachki, turski, grchki, latinski, da zadju po arhivama i prochitaju ponovo i dokazu da su zli nemci tendenciozno tumachili izvore ili chak izmishljavali. samo treba vremena za to, i guzice da se sedi na njoj. a to teshko, lakshe drndati vunu po internetu...

sent from bubamoto

Link to comment
6 minutes ago, mareeee said:

 

Slazem se,    ali je on rekao da su oni tako razmisljali. Znas sta jos nema jebene veze? To da su nemci visa rasa a sloveni niza rasa.   Pogodi ko je u to verovao i propagirao?

 

Ako su u stanju da nam prodaju toliko laznu pricu o sopstvenoj slavnoj istoriji koja zapravo traje 7000 godina, a mi u stanju da je potpuno zaboravimo, popusimo nemacku laznu pricu i povrh svega predajemo svojoj deci u skolama, onda smo mi najgluplja rasa. Pa biraj sta ti vise odgovara.

Link to comment
57 minutes ago, mareeee said:

On navodi izvore u emisijama, poslusaj ga, ali  ja necu istrazivati te izvore  mozete vi..

 

Pa ne, ne pada mi na pamet. Potpuno si slobodan da ovde kažeš "Ko te jebe, ne moraš", ali ti si taj koji navodi Sarića kao neki relevantan i vredan pažnje izvor. Pre nego što se upustim da slušam nešto što ja smatram notornim glupostima, voleo bih da čujem tvoj sud reči "ima puno dokaza" i "on navodi izvore". Svakako si zapamtio neke od njih, šta te košta da ih navedeš? Ne mentalno igranje istorijom tipa "Nemci su uvek hteli Balkan tako da su nam podmetnuli kukavičje jaje od istorijske priče LOGIČNO ZAR NE, MAKES SENSE INNIT", nego želim da znam šta konkretno ima da navede. Voleo bih da kažeš šta si upamptio od njegovih izlaganja koja su na tebe ostavila neki utisak verodostojnosti, pa ću onda da razmotrim da li da mu podarim jedan klik, jer ga do sada smatram preispoljnim prevarantom. To mišljenje sam spreman promeniti odmah ako možeš da mi opišeš neke od tih brojnih dokaza i izvora koji mogu da prođu kao verodostojan istorijski fakat, a ne spajanje raznoraznih hipoteza jedne internet persone koja se izdaje za istoričara, a ovamo pravi emisije sa Dejanom Lučićem.

 

Dakako, potpuno si slobodan da kažeš "gledaj ti to, nemam ja tebi šta da objašnjavam", to je tvoje pravo, ali u tom slučaju, jer si ga ti pomenuo, i moje je pravo da kažem da bilo ko ko njega uzima zaozbiljno da je naivan, da ne upotrebim težu reč, do koštane srži, i ima ozbiljne probleme sa svojim internim procesom donošenja zaključaka.

 

 

1 hour ago, mareeee said:

On ne pokusava da dokazuje da su bilo srbi ili hrvati ili bugari bili tu pre 7000 godina nego da kaze da je ta teorija ili bolje reci hipoteza o doseljavanju slovena u 7 veku izmisljotina bez cvrstih dokaza, koju je plasirala Austrougarska da bi pokazala da balkan ne pripada nama nego nemcima. Pa nemci su nas napali u oba svetska rata, to je dokaz da su hteli na balkan.. Prvi svetski rat je poceo NAPADOM NEMACA  NA SRBIJU..

 

Blagi bože, da li ti uopšte primećuješ koliko je ovo napisano naučna fantastika? Dakle:

 

1. Austrougari su nekako celom svetu, a pogotovo nama i našim istoričarima, uspeli da fejkuju kompletnu istoriju našeg naroda, ubedivši ceo svet, pa i nas same, da smo došli sa Seobom Slovena negde oko šestog veka, umesto da smo tu od doba neolita

 

2. Perfidni Austrougari su ovo uspeli izvesti tako dobro da niko od naših samih istoričara ili sakupljača narodnih predanja nije imao ništa protiv

 

3. Perfidni Austrougari su ovo uradili (kada i kako?) da bi imali neko lažno bogomdano pravo da izvrše invaziju na Balkan? Zašto u tom slučaju taj razlog nigde nije citiran kao glavni razlog aneksije Bosne i Hercegovine? Ne postoji nijedan istorijski spis da su Austrougari rekli "mi sad ulazimo u Bosnu jer ona pripada nama, oni glupi Sloveni nisu starosedeoci" nego je to urađeno u dogovoru sa Rusijom a oko sukoba sa Turskom kao fait accompli, i otprilike "može nam se"

 

4. Prvi svetski rat je počeo nakon atentata na prestolonaslednika, i kao direktna posledica odbijanja ultimatuma Srbije, drugi je počeo zbog prekršenog potpisanog sporazuma između Kraljevine Jugoslavije i Sila Osovine, kako uopšte neko može da pokuša da dovede ove stvari u logičku povezanost sa hipotezom da su nam Austrougari tokom 16. ili 17. veka nekom telepatskom mađijom fejkovali našu sopstvenu istoriju

 

Majn got.

 

Link to comment
11 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Prvi svetski rat je počeo nakon atentata na prestolonaslednika, i kao direktna posledica odbijanja ultimatuma Srbije

 

Pa to je bio samo izgovor za malu decu, pa to i svetski istoricari kazu..

12 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

drugi je počeo zbog prekršenog potpisanog sporazuma između Kraljevine Jugoslavije i Sila Osovine

 

Oni se mnogo ljute kad neko krsi dogovor a kad su oni prekrsili sve moguce dogovore i tajni dogovor sa SSSR onda nista..

Link to comment
5 minutes ago, mareeee said:

 

Pa to je bio samo izgovor za malu decu, pa to i svetski istoricari kazu..

 

Oni se mnogo ljute kad neko krsi dogovor a kad su oni prekrsili sve moguce dogovore i tajni dogovor sa SSSR onda nista..

 

 

Mislim da sam upravo iscrpeo svo gorivo za ovaj razgovor koje sam imao.

 

Link to comment

Austrija i posle 1867 Austro-Ugarska jeste pokusavala da utice na odredjeno shvatanje istorije medju Srbima i u Srbiji kako bi se sto vise usmeravala prema istoku i jugu balkana a ne prema zapadu i severu, pre svega u BiH(gde su Srbi bili vecinski narod) i Vojvodina(isto Srbi vecina) a Srbija se gurala prema Makedoniji ili cak na Bugarsku 1885.

Pa je A-U pokusavala da utice na obrazovanje u knezevini i kraljevini Srbiji.

Cilj Beca je bio da se Srbija udalji od BiH zbog Dalmacije(iako je Srbija formlano dobila nezavisnost posle ustanka Srba u Hercegovini i nesto kasnije Bosni, gde su Srbi nekoliko puta proglasavali ujedinjenje sa Srbijom 1876-1878) i da ne izadje na Jadran juznije od Austrije, zato su nas naterali da se povucemo 1913 sa danasnjih obala Albanije.

 

Sloveni su dosli od Dnjepra do Laba(Elbe), Sorbi su ziveli bas u najzapadnim delovima na granici sa Franackom u danasnjoj Saksoniji,

 

587px-%D0%9F%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%

 

Tesko mi je verovati da su onda nesto falsifikovali oko Balkana.

Edited by pasha
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

jedini nachin da se danas dokaze da je neshto tachno jeste da se ponudi relevantan istorijski izvor, u materijalnom obliku. tako funkcionishe nauka. chak i da se dokaze da nechega nije bilo, to nije dokaz da necheg drugog jeste. to moze da bude problem ovim brzim srbima, ali tako stoje stvari. sad, naravno, uvek mogu neka deca da sednu da nauche njemachki, turski, grchki, latinski, da zadju po arhivama i prochitaju ponovo i dokazu da su zli nemci tendenciozno tumachili izvore ili chak izmishljavali. samo treba vremena za to, i guzice da se sedi na njoj. a to teshko, lakshe drndati vunu po internetu...

sent from bubamoto
 

Gospa Bubo, čitam ovo i razmišljam... U obrazovanju dece treba od prvog razreda insistirati na naučnom metodu... Ono, učiti decu šta je naučni metod dok im oči ne ispadnu... To je jedini način da ljudi shvate razliku između nauke i šarlatanstva... Posle preći na ozbiljnije filozofije u vezi nauke, tipa Okamova oštrica i slično, ali nastaviti sa naučnim metodom do kraja školovanja i života... Pa da nam se ne dešavaju Lučići, Šarići i slični Deretići...

 

Juče, dok sam ovu temu čitao, probam da vidim kako to da nema podataka o doseljavanju Slovena u 6 i 7 veku, kako Šarić i Deretić kažu... Kad ono, jbg, stvarno nema o doseljavanju, smao o nekim opsadama u kojima je učestvalo po 100K Slovena... E jebo te, 100K slovena opsedalo Carigrad, ali to nije dokaz o naseljavanju, jer, nigde ne piše da su se naseljavali, nego samo dolazili da pljačkaju... A posle su mirno, svi otišli natrag u Panoniju? Valjda, pošto nema dokaza da su ostali... To što se demografije promenila, i što su odjednom staari Rimljani u Srbiji počeli da pričaju Slovenski, a ne Grčki ili Latinski , to ništa... Ni to nije dokaz o nekom naseljavanju...

 

Tako, verovatno nema ni dokazao o naseljavanju Alabanaca na Kosovo... A oni, eno tamo... Kako su se naselili, jebem mu miša, kad nigde nema dokaza da su se naselili na Srbsku zemlju?

 

 

Link to comment

nauchni metod, sumnja i poznavanje ljudske prirode u prisustvu materijalnih resursa. ko je chuvao imovinu, a ko srpstvo :hihi:

i tako redom, dan po dan i vek po vek.

ko voli da se kaljuza u glupostima, to je vec druga pricha. sedim, elem, pored jedne eminentne ekspertkinjinje™ u profesiji i nauchnom metodu, istina i shesheljevke, do poslednje dlake na glavi potopljene u jevreje i bicikliste. i mislim da nije do nauchnog metoda, druge falinke se tu peglaju :dry:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...