Jump to content
IGNORED

Srbin jahao dinosaurusa po Staroj Planini


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    14

  • Meazza

    10

  • mareeee

    10

  • radisa

    9

11 minutes ago, gospa buba said:

ko voli da se kaljuza u glupostima, to je vec druga pricha. sedim, elem, pored jedne eminentne ekspertkinjinje™ u profesiji i nauchnom metodu, istina i shesheljevke, do poslednje dlake na glavi potopljene u jevreje i bicikliste. i mislim da nije do nauchnog metoda, druge falinke se tu peglaju :dry:

 

Meni je dosta nejasno da inače obrazovanim i inteligentnim ljudima kao da nije preterano stalo do toga kakve rečenice izgovaraju. Neverovatno mi je da nisu svesni da ostali ljudi donose sud o njima da li su ovi budale ili ne samo na osnovu onoga što govore.

Link to comment
 

Meni je dosta nejasno da inače obrazovanim i inteligentnim ljudima kao da nije preterano stalo do toga kakve rečenice izgovaraju. Neverovatno mi je da nisu svesni da ostali ljudi donose sud o njima da li su ovi budale ili ne samo na osnovu onoga što govore.

ako su takve 'gradje' zaista nisu svesni nichega i lupetaju bez ogranichenja. takodje su ubedjeni da su 'nauchno' u pravu i u obavezi da shire dobru vest.

 

edip. shto su dublje u prirodnoj/tehnichkoj struci, to vece kompetencije sebi pripisuju. ali to je treca pricha.

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
9 minutes ago, Meazza said:

Na ovim prostorima bolje covek da ne zna apsolutno nista o istoriji. Manja steta.

Pa u stvari, kad bi se ljudi koje zanimaju samo rupe u istoriji, a ne celokupna slika, manuli istorije, to bi bilo super...

 

Problem je što je to laka stvar za patkometrisanje i svako ko pročita neka dva sažeta izdanja neke knjige ima ideju o istoriji...

 

Ono što meni nije jasno, zašto su ljudi skloniji da veruju u gluposti nego da pokušaju da shvate nauku? Odnosno, da nije svako ko napiše knjigu naučnik,...Nauka je vrlo člesto komplikovana i van domašaja običnog čoveka u modernom vremenu i da ne treba da se time zamlaćuje ako ne razume.. I ne samo nauka... Mislim, ja znam kako meni u mojoj profesiji predstavlja problem kad neko ko ovlaž razume materiju počne  da prosipa ideje i znanje koje veze sa stvarnošću nemaju... Verujem da je i istoričarima isto tako mučno kad razne budale kenjaju o njihovim stvarima..

 

E sad, recimo Bubino je običnom čoveku nedokučivo, i to mu je jasno u startu, jer ne razume ništa od toga što bi mu Buba opisala da radi, pa joj ni neće ulaziti u materiju... Zašto onda ljudi misli da je Istorija toliko lako dokučiva? Pa i za to treba dupe oderati, naučiti gomile jezika, provesti po arhivama mesece i godine da bi se nešto otkrilo...

Link to comment
14 minutes ago, radisa said:

 

 Verujem da je i istoričarima isto tako mučno kad razne budale kenjaju o njihovim stvarima..

 

 

Mucno im je i bez budala, ako su dobri u svom poslu, jer nikada ne mogu biti sigurni, oni samo imaju najbolju predstavu o necemu

Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Pa u stvari, kad bi se ljudi koje zanimaju samo rupe u istoriji, a ne celokupna slika, manuli istorije, to bi bilo super...

 

Problem je što je to laka stvar za patkometrisanje i svako ko pročita neka dva sažeta izdanja neke knjige ima ideju o istoriji...

 

Ono što meni nije jasno, zašto su ljudi skloniji da veruju u gluposti nego da pokušaju da shvate nauku? Odnosno, da nije svako ko napiše knjigu naučnik,...Nauka je vrlo člesto komplikovana i van domašaja običnog čoveka u modernom vremenu i da ne treba da se time zamlaćuje ako ne razume.. I ne samo nauka... Mislim, ja znam kako meni u mojoj profesiji predstavlja problem kad neko ko ovlaž razume materiju počne  da prosipa ideje i znanje koje veze sa stvarnošću nemaju... Verujem da je i istoričarima isto tako mučno kad razne budale kenjaju o njihovim stvarima..

 

E sad, recimo Bubino je običnom čoveku nedokučivo, i to mu je jasno u startu, jer ne razume ništa od toga što bi mu Buba opisala da radi, pa joj ni neće ulaziti u materiju... Zašto onda ljudi misli da je Istorija toliko lako dokučiva? Pa i za to treba dupe oderati, naučiti gomile jezika, provesti po arhivama mesece i godine da bi se nešto otkrilo...

 

Zato sto su teorije zavere jako zavodljive. Mi jesmo izlozeni lazima i propagandi 24 sata, tako da se lako lepi ono "sve sto vam zvanicno govore je laz". I onda se ne veruje ni u sta sto je zvanicno. Zvanicna istorija, zvanicna nauka, whatever. Svaka alternativa je prihvatljivija - Zemlja je ravna ploca, sletanje na Mesec rezirao Kubrick, vakcine ubijaju (ili bar izazivaju teske bolesti)...

 

 

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

Ono što meni nije jasno, zašto su ljudi skloniji da veruju u gluposti nego da pokušaju da shvate nauku?

 

Ljudi vole brza i laka objašnjenja, i jednostavne teorije, pogotovo ako se uklapaju u željeni emocionalni narativ. Svoditi užasno kompleksna pitanja i scenarije na lako objašnjiva "Zajebali su nas jer su uvek imali pik na nas" je em lako em zadovoljavajuće skopčati i prihvatiti.

 

Ne odnosi se samo na ovo, odnosi se na ceo današnji svet gde je običan Joe Schmoe sa ulice vrlo spreman da poveruje u nešto što mu se čini prosto i logično BECAUSE IT'S EASY, RIGHT, NEMA TU MNOGO ČEGA KOMPLIKOVANO, jer mu je tako i lakše u svojoj glavi da pomiri da su svi ti učenjaci i naučnici samo gomila nadobudnih štrebera koji žive lagodno jer celom svetu prodavaju muda za bubrege i žive od toga.

Link to comment

Da i ja dodam primer da visoko obrazovni ljudi mogu da zastrane, kao npr. moj oftalmolog, inace vrhunski strucnjak. Jednom kad sam isao na pregled, bila prava ona letnja oluja. A on komentarise, to Amerikanci poslali iz Bondstila. U prvi mah pomislio da se zajebava covek, ali ne, mrtav ozbiljan objasnjava svojoj pomocnici kako to Ameri i Rusi izvode te eksperimente, kako bi valjda jedni drugima poslali uragane i sta ti ja znam vec.

Link to comment
5 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ljudi vole brza i laka objašnjenja, i jednostavne teorije.

 

Pa nije bas tako. Teorije da su nam podmetnuli laznu istoriju, ili da su Ameri i Rusi u dogovoru lazirali sletanje na mesec, ili da je posredi zavera okrugle zemlje da bi profitirali masoni nisu bas jednostavne. 

 

Ima tu vise momenata. Npr. nacisti su plasirali kvazinaucne teorije iz skroz drugacijih razloga od onih zbog kojih ljudi veruju u lazno sletanje na mesec. Mnogi ne mogu da pojme da su ljudi to uspeli pre 60 godina a da niko ne moze da posalje jebenu kameru na taj isti mesec danas. Ovo za pecinske Srbe je jasno zasto: jer smo iskompleksiran narod koji je izgubio nesto sto je imao, pa sad zivi u banani. 

 

Ima tu i onaj sindrom da sto covek manje zna sve je sigurniji da je u pravu, ne znam kako se bese zove. Trista faktora tu ima.

Link to comment
7 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Da i ja dodam primer da visoko obrazovni ljudi mogu da zastrane, kao npr. moj oftalmolog, inace vrhunski strucnjak. Jednom kad sam isao na pregled, bila prava ona letnja oluja. A on komentarise, to Amerikanci poslali iz Bondstila. U prvi mah pomislio da se zajebava covek, ali ne, mrtav ozbiljan objasnjava svojoj pomocnici kako to Ameri i Rusi izvode te eksperimente, kako bi valjda jedni drugima poslali uragane i sta ti ja znam vec.

 

To je prosto. Cinjenica da je neko visoko obrazovan u medicini ili istoriji umetnosti ne znaci da ima blage veze o meteorologiji.

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

To je prosto. Cinjenica da je neko visoko obrazovan u medicini ili istoriji umetnosti ne znaci da ima blage veze o meteorologiji.

 

Pa bas zato sto se ne razume, ne treba da prica o tome kao da je strucnjak.

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

To je prosto. Cinjenica da je neko visoko obrazovan u medicini ili istoriji umetnosti ne znaci da ima blage veze o meteorologiji.

 

 Prosao je neki put na kom je morao ugraditi neke mehanizme , nemoguce da nije.Ipak, slazem se, kod nas je bas izrazeno to lupetanje o amerima, video sam to

Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

Pa nije bas tako. Teorije da su nam podmetnuli laznu istoriju, ili da su Ameri i Rusi u dogovoru lazirali sletanje na mesec, ili da je posredi zavera okrugle zemlje da bi profitirali masoni nisu bas jednostavne.

 

Dobro, zavisi o čemu konkretno pričamo. Više sam mislio na mentalni mehanizam da se sva nezgodna pitanja odmahuje rukom i da se ponudi jednostavno objašnjenje:

 

Teza: mi smo autohtoni narod koji je živeo na ovom istom prostoru još od neolita

 

Q: Pronađena Župska Venera, stara 4000 godina. Čija je?

A: Pa NAŠA, čija će biti?

 

Q: Dobro, ali zbog čega je naša? Znači li to da smo na ovom prostoru već 6000 godina?

A: Pa naravno, šta bi drugo značilo, sve drugo je nelogično lelemuđenje

 

Q: Ali zar nismo došli na Balkan nakon Seobe Slovena?

A: Ma to se uopšte nije desilo, to su Austrougari izmislili

 

Q: A zašto?

A: Jer nas mrze i uvek su hteli da nas sjebu, PA JEL VIDIŠ DA SU NAS DVAPUT PRVI NAPALI, QED, ŠTA OĆEŠ VIŠE?

 

Q: A kako su to uradili?

A: Eh kako, JESU! IMA DOKAZA!

 

 

Sve do jednog svođenje svakog pitanja na najprostiji mogući odgovor, i bunarenje najlogičnijeg objašnjenja za bilo koje pitanje koje se postavi.

 

 

 

 

Link to comment
17 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ljudi vole brza i laka objašnjenja, i jednostavne teorije, pogotovo ako se uklapaju u željeni emocionalni narativ. Svoditi užasno kompleksna pitanja i scenarije na lako objašnjiva "Zajebali su nas jer su uvek imali pik na nas" je em lako em zadovoljavajuće skopčati i prihvatiti.

 

Ne odnosi se samo na ovo, odnosi se na ceo današnji svet gde je običan Joe Schmoe sa ulice vrlo spreman da poveruje u nešto što mu se čini prosto i logično BECAUSE IT'S EASY, RIGHT, NEMA TU MNOGO ČEGA KOMPLIKOVANO, jer mu je tako i lakše u svojoj glavi da pomiri da su svi ti učenjaci i naučnici samo gomila nadobudnih štrebera koji žive lagodno jer celom svetu prodavaju muda za bubrege i žive od toga.

U stvari, možemo reći i da je Internet sjebao sve... :D Ponudio je laka rešenja za sve, na samo jedan klik od tebe, imaš odgovor koji ti treba i duši prija... Ljudi više nemaju strpljenja i koncentracije ni da saslušahju šta neko priča, a kamoli da razumeju...

6 minutes ago, Meazza said:

 

 

Ima tu i onaj sindrom da sto covek manje zna sve je sigurniji da je u pravu, ne znam kako se bese zove. Trista faktora tu ima.

Krug znanja...

 

Znanje predstavlja krug, neznanje je ivica kruga...

 

Što je krug manji to ti je i obod manji pa ti je i tvoje saznanje o sopstvenom neznanju manje, pa, što bi naš narod rekao, "ni neznaš gde si šupalj", pa to podiže samopuzdanje i ubeđenost da si u pravu...

 

Juče sam baš držao ćerki predavanje o tome, jer se izlupetala i sa 11 godina pobijala logopeda od 45... U metodologiji učenja dece od 2-3 godine da govore... :isuse: 

Link to comment
 
Mucno im je i bez budala, ako su dobri u svom poslu, jer nikada ne mogu biti sigurni, oni samo imaju najbolju predstavu o necemu
svi mi imamo samo najbolju predstavu o nechemu, samo neki imaju srecu da se oslone na ponovljivost kao dokaz. mozda to igra i sa narodima, ali chovek ne zivi dovoljno.

@radisha. i mene muchi to shto svi imajj pretke i drkaju se oko toga ko blesavi, dok su istovremeno puni elektrona a za to ih zabole :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...