Jump to content
IGNORED

Ne idi ka svetlu, vraćaj se u naš mrak!


April

Recommended Posts

13 hours ago, wayfaring stranger said:

Cudi me da im je to odobrio. Ako jeste. Cuo iz bliskih krugova da ne zeli koncerte organizovane za njega, ali i da nikada vise nece moci da svira, sto je tuzno.

 

Pa dobro ovo je izložba slika, ne piše da je za njega.

  • +1 3
Link to comment
On 6. 4. 2023. at 11:56, vladavsnarod said:

 

Pa dobro ovo je izložba slika, ne piše da je za njega.

 

U svakom slučaju, ima veze sa njim, pa mi se cini da bi trebalo da odobri. Pogotovo što Dule itekako štiti svoj lik i delo. Da ne širim priču. Drago mi je da će se izložba održati. Zao mi je sto ne mogu da posetim. Lepo ako im je odobrio jer bi to bila naznaka da menja svoj poprilično rigidni stav od kako u ozbiljnom problemu. Nadam se da će koncerti P.I.L.-a koji posecuje u Londonu pozitivno delovati na njega.

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, wayfaring stranger said:

Nadam se da će koncerti P.I.L.-a koji posecuje u Londonu pozitivno delovati na njega.

 

Meni je Koja otkrio PIL

 

Pisao je u časopisu Rock  o njihovim albumima - ni danas se ne slažem sa tom recenzijom, napljuvao je This is not a love song, moj omiljeni disko, ali me i naterao da preslušam sve prethodne Lydon-ove albume, da čujem šta se to NJEMU sviđa.

 

Serem se u internet...

Nedostaje mi ta žeđ

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 23.4.2023. at 1:00, Ian Mancunian said:

U "Vremenu" osvrt na 40 godina od izlaska "Sviđa mi se da ti ne bude prijatno" albuma.

 

Obožavam Ambrozičeve tekstove, jedini dostojni naslednik Dragana Kremera kod nas.

 

Evo da poređam omiljene na ploči:

 

1. Nemoj

2. Javno veselje

3. Ti znaš da tvoja soba ima 4 ugla

4. Mladost

 

 

Jedino što mi uvek bode oči je Kojina potreba da pokaže ko je šta radio u Šarlu - postoje i neke njegove izjave na tu temu. Sve je još uvek bilo sveže. Umeo je da bude i duhovit: 'Disciplina je pravi srpski, a Katarina pravi hrvatski bend'.

 

Zato mi je Zeleni zub na planeti dosade za nijansu zreliji  album, ali ovo je bila njihova najbolja svirka.

 

Kad kažem Beograd, mislim Disciplina.

  • +1 2
Link to comment
24 minutes ago, klimt said:

Jedva čekam knjigu koju piše o Šarlu.

 

Ja bih najviše voleo da neko zvanično objavi sirove verzije pesama sa Bistriji ili tuplji. Mislim da postoji nešto na internetu, a ja sam ih slušao na Yammat FM i to zvuči jedno deset puta bolje nego na vinilu. Koga zanima ima na:

 

 

  • +1 4
Link to comment

Da, odličan je Ambrozić sa prikazom albuma, ono je obavezno za čitanje...

Lično, prve 3 pesme idu u paketu, to se ne sme razdvajat. I Javno veselje, naravno, sa hendriksovsko rušilačkim rifom i obrušavajućim bubnjevima. Pošto sam kasnija generacija bilo mi je super kada je prva londonska postava svirala Javno veselje u bašti SKCa, valjda 1997. Savremenici tog albuma će bolje znati koliki užas je taj album izazvao kada se pojavio:rolf:, ja sam to donekle skapirao kroz razgovore sa nekim muzičarima i producentima mnogo godina kasnije.

 

Nije pomenuta trivia vezana za taj album - prvih 20 sekundi sa originalne ploče zvuči drugačije u odnosu na reizdanje. To potpuno liči na Kojin potez.:D

Link to comment

 

Ono na diskovima sto je izlazilo?

 

1 hour ago, ragasto said:

Nije pomenuta trivia vezana za taj album - prvih 20 sekundi sa originalne ploče zvuči drugačije u odnosu na reizdanje. To potpuno liči na Kojin potez.:D

Link to comment

@vladavsnarod Da, mislim na reizdanje Ove ruke nisu male 1. Sećam se i da je negde sredinom '90ih Helidon uradio reizdanje Svi za mnom ali se njihovog reizdanja prvog albuma ne sećam.

 

Drugačije se čuju bubnjevi, nisam napisao da su drugačije odsvirani pošto ne verujem da se naknadno sviralo. Evo krš snimka od malopre sa kasete, snimljeno najobičnijim voice recorderom sa telefona:

https://streamable.com/su7m44

 

Mislim na osmu sekundu. Ako se uporedi sa snimkom sa reizdanja, čuje se razlika. Mogao bi da uporedi neko ko ima ploču, čisto da i to razjasnimo.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...