Jump to content
IGNORED

Ne idi ka svetlu, vraćaj se u naš mrak!


April

Recommended Posts

Ambrozić ume sa rečima svakako, ali malo mi smeta što budžet Doma Omladine dodeljuje sam sebi i svojoj devojci. Plus mi pre neki dan čovek priča daje morao da plati da bi imao izložbu u Galeriji DOB-a.

Dođe mi da pitam jesmo li se za to borili. Ali opet, koga da pitam?

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, aram said:

Ambrozić ume sa rečima svakako, ali malo mi smeta što budžet Doma Omladine dodeljuje sam sebi i svojoj devojci. Plus mi pre neki dan čovek priča daje morao da plati da bi imao izložbu u Galeriji DOB-a.

Dođe mi da pitam jesmo li se za to borili. Ali opet, koga da pitam?

 

Ne bih bio tako strog.

 

Umesto da RTS 2 da jednom Ambroziću autorsku emisiju, čovek se snalazi koliko se snađe, plus je jako dobar izbor za urednika Doma omladine. Neki su se snašli bolje ili manje dobro - poneko u Fondu za otvoreno društvo, poneko je profesor u gimnaziji, većina u penziji, a bilo je bogami i ohoho ljudi koji su prestali da pišu. 

 

Mi nemamo sledeću generaciju, mi više nemamo ni Džuboks, ni Ritam, ni Rock da se neki novi talentovani izraze i iskale, zato hvala slučaju koji je Ambrozića ostavio na mestu urednika DOB. Uzgred, možda su Velike priče mala šansica za to, ja ću se svakako pretplatiti da pomognem projekat.

  • +1 2
Link to comment
  • 1 month later...
  • 8 months later...

Iz intervjua Kostinog sina slikara Andreja Bunuševca:

Kao Kostin sin upoznao si mnogo umetnika. Ko ti je najviše imponovao od njegovih prijatelja?

– Ćaletovi bliski ortaci su bili “ludilo” – Saša Brusilovski, slikar, Ljubomir Šimunić Šime, legendarni beogradski fotograf i filmadžija… To su ljudi koji su na mene ostavili jak uticaj. Najviše od svih njegovih prijatelja mi je imponovao Dušan Kojić Koja, imali su zajedno bend “Beogradska prevara uličnog i nadzemaljskog sjaja” pa me matori vodio na koncerte. Koja je bio legenda, bio sam sa ćaletom u bekstejdžu na jednom koncertu Discipline kičme na “Mašincu”, to je sve grmelo kako su svirali, bio sam zgranut koliko je bilo dobro. Ja sam tada sa mojim prijateljem Nemanjom Kojićom Kojotom imao bend, slušao se hard core i death metal, bili smo “naloženi” klinci. Koja i ta njegova ekipa su bili vrh za mene u tom klinačkom dobu. Nažalost, posle moždanog udara ostao je u Londonu. Naš zajednički prijatelj mu je preko Vibera nedavno poslao poruku da imam izložbu, a on je odgovorio: “Kaži mu da ga volim, da mu je ćale bio genije i da je mnogo uticao na mene.” Baš me potreslo.

https://nova.rs/kultura/andrej-bunusevac-gade-mi-se-narodnjaci-pa-neka-me-kritikuju-mladi-levicari-koji-se-loze-na-narod/

 

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...