Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

Opet netačno. 

Zvanična dokumenta pokazuju da je transfer Neymara uračunat u finansije PSG-a (44M€ po godini, potpisao na 5 godina).  

 

PSG je bio okrivljen da je svoje sponzorski ugovore sa Katarom precijenio, na 200M€. UEFA je to prepolovila. Kasnije je UEFA htjela da opet smanji te ugovore ali se PSG žalio i dobio je na sudu. Od ove godine se ionako taj sponzorski ugovor sa Katarom ne  računa vise. 

Link to comment
13 minutes ago, borris_ said:

Opet netačno. 

Zvanična dokumenta pokazuju da je transfer Neymara uračunat u finansije PSG-a (44M€ po godini, potpisao na 5 godina).  

 

PSG je bio okrivljen da je svoje sponzorski ugovore sa Katarom precijenio, na 200M€. UEFA je to prepolovila. Kasnije je UEFA htjela da opet smanji te ugovore ali se PSG žalio i dobio je na sudu. Od ove godine se ionako taj sponzorski ugovor sa Katarom ne  računa vise. 

 

Daj link.

Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

 

Ja sam lud što stoički strpljivo objašnjavam budali koja se cereka, a ti po običaju nemaš pojma o čemu pričaš.

 

To što im računaš kupovine iz austrijskih i američkih filijala iste firme (Keita, Haidara, Wolf, Adams, itd, itd) kako bi pokazao kako su ludi rasipnici oterali klub do masivnih -25 miliona u tekućoj sezoni bi trebalo da bude dovoljno da završi svako dalje objašnjavanje, ali nema veze, zaludan sam...

 

2 hours ago, omiljeni said:

u sezoni 14/15 kupili za 23 miliona, prodali za 0

Siti kupio za 102, prodao za 30.

 

2 hours ago, omiljeni said:

u sezoni 15/16 kupili za 26 miliona, prodali za 1.9 m

Siti kupio za 208, prodao za 67.

 

2 hours ago, omiljeni said:

sezona 16/17...kupili za 78 miliona, prodali za 100 hiljada

Siti kupio za 213, prodao za 35.

 

2 hours ago, omiljeni said:

17/18...kupili za 63 miliona, prodali za 25 miliona

Siti kupio za 317, prodao za 91.

 

2 hours ago, omiljeni said:

istina, u 19/20 18/19 su imali profit u transferima jer su kupili za 65m a prodali za 72m.

Siti kupio za 72, prodao za 64.

 

FFP dozvoljava minus od 45 miliona na periodu od tri godine, a Siti beleži minus od ~125 miliona godišnje. Negde toliko i Lajpcig upiše ali za pet godina. 

 

Dakle kao što ti kažeš, realno razlika ne postoji osim u visini cifara :isuse: :isuse: :isuse: To što jedan klub svoje minuse bez problema pokrije od TV prava (iz Bundesa prošle godine ~60 miliona) dok drugom nije dosta ni ~150 miliona iz Premijer  lige nego mora da budži veštačke sponzorske ugovore o kojima se retardirano dopisuje u internim mejlovima... ni tu verovatno razlika ne postoji. Sve je to isto, dva puta ništa je ništa, most na Blackwateru se morao sagraditi a crva nije ni bilo.

 

Link to comment

od "feedera koji dovodi jeftinu radnu snagu pa ih prodaju po dvadesetak puta većoj ceni" do "ipak troše manje od najvećeg trošadžije na svetu" u samo 2 pousta.

sviđa mi se kako forumašiš, uini.

 

ono, ja do zimus kad je bio žreb za playoff lige šampiona nisam imao pojma ni da taj klub uopšte i postoji. da si mi napričao nešto onako uopšteno tipa ma brate za 4. mesto u bundes ligi ti ne treba nešto mnogo skup tim, a oni imaju stadiončić od SP2006 i solidno je popunjen uprkos tome što je klub tek formiran bla bla bla...sve bi bilo super, ali jok, nije ti đavo dao mira, moro si da crtašTM  :laugh:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...