Jump to content
IGNORED

LIga šampiona 19/20


renne

Recommended Posts

1 hour ago, 189- said:

+1

 

jedna ozbiljna ekipa manje u ls. i ovako nije toliko zanimljivo. gledacemo neki shakhtar umesto njih u osmini finala.

 

Bas tako. Taman je krenulo da bude zanimljivo.

Link to comment
8 minutes ago, omiljeni said:

A cek, zasto sponzor pristane da potpisuje fiktivne ugovore?
Verovatno ih je podmazao vlasnik. A kako to dokazu i ko odredjuje da li je sponzorski ugovor prevelik?

 

To jeste bit svega, kako neko moze nekome da odredi "limit" za sponzorstvo/ulaganje?

Link to comment
5 minutes ago, Meazza said:

 

Bas tako. Taman je krenulo da bude zanimljivo.

Pa, ne, mesto citya, bice suštinski Lester... Iz Engleske ce ostala tri biti liverpool i dva od tri iz ManU, Totenhem i chelsea...

 

Svi su već tu, u Cl, godinama...

 

 

Link to comment
4 minutes ago, John Coltrane said:

 

To jeste bit svega, kako neko moze nekome da odredi "limit" za sponzorstvo/ulaganje?

Ulaganje moze, to je definisano fpp-om, ne može  se sponzorstvo ograničiti, ali ne smes da budeš glup pa da te uhvate da upumpavaš svoje pare preko toga, i sjebavas početno ograničenje...

 

Jbg, fpp je vrsta salary capa, ali ne za plate, nego za transfere... Ja to tako vidim...

Link to comment

Ne može da bude salary cap ni u kom smislu, klubovi koji najviše zarađuju mogu najviše i da troše, nikakvog gornjeg limita nema.

 

City i PSG imaju poentu kad se žale da FFP samo sjebava "new money" klubove, odnosno ne pušta ih da preko noći uskoče u društvo najbogatijih.

 

Ali realno ko ih jebe, zašto bi morali preko noći? Neka ulažu u klub postepeno, kako u transfere tako i u marketing, razvoj će doći ali sporije. LŠ 2028 je njihova.

Link to comment
6 hours ago, John Coltrane said:

 

Nije bio kažnjen neigranjem. Tj. valjda je bio kažnjen samo novčano, ispravi me ako grešim.

 

 

@189-

 

Ti si beše kačio one linkove sa Špigla o muljanju sa arapskim novcima, na kom topiku je to?!

Pa i City je bio kaznjen novcano. Ovo im je druga kazna.

 

PSG je od te kazne popravio svoju sponzorsku situaciju, glavni sponzori su Nike i Accor (140-150M€) + su prodali dosta igrača.

 

Neymarov transfer se naravno računa na PSG i na nikog drugog ali ove vaše priče romantičnije zvuče za neke uši.

Edited by borris_
Link to comment
50 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne može da bude salary cap ni u kom smislu, klubovi koji najviše zarađuju mogu najviše i da troše, nikakvog gornjeg limita nema.

Klubovi ne mogu da potroše mnogo više nego što su zaradili... Dakle, nema veštačkog upumpavanja u klub... Ako to nije ograničenje, onda ne znam šta je...

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Klubovi ne mogu da potroše mnogo više nego što su zaradili... Dakle, nema veštačkog upumpavanja u klub... Ako to nije ograničenje, onda ne znam šta je...

 

Pa ne mogu svi da zarade isto, pobogu :D Real ili Barsa ili Man Utd su mašine za štampanje novca, prevashodno zbog svojih odavno uspostavljenih komercijalnih uspeha. Dakle, oni mogu neometano da ulažu stotine miliona iz prodaje majica, dok šeički klubovi ne smeju iz prodaje nafte nego moraju da čekaju dok počnu da im se malo bolje prodaju majice.

 

 

 

 

Link to comment

Ovi iz Sitija su stvarno teški moroni, pošto su sve priznali u mejlovima. Prvobitno sam mislio da će im sportski sud u Lozani ukinuti kaznu, odnosno preinačiti u uslovnu, sada nisam uveren u to. Sve u svemu, FFP mi od početka deluje kao pokušaj da se ove dve arapske plastike nekako zaustave. U LŠ je to do sada uspelo, imaju jedno polufinale ukupno, i to kada su se u četvrtfinalu sreli. Sitiju je baš dugo trebalo da se prvo probije do LŠ, pa su onda muku mučili da prođu grupe, pa osminu finala. Može ih ovo dobrano razvaliti. Pretpostavljam da će im kazna ipak biti prepolovljena. Parižani su sa druge strane odmah počeli dominaciju u prvenstvu, što naravno nije iznenađenje, ali ih užasno zeza nokaut faza u LŠ. Gomila glupih ispadanja, četvrtfinale još nisu preskočili, a Katarani su već desetu godinu u klubu. 

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
57 minutes ago, Facundo Orellana said:

Ovi iz Sitija su stvarno teški moroni, pošto su sve priznali u mejlovima. Prvobitno sam mislio da će im sportski sud u Lozani ukinuti kaznu, odnosno preinačiti u uslovnu, sada nisam uveren u to.

 

Pa čuj, krunski argument im je "sve što smo pisali u mejlovima se ne važi jer su nam mejlovi bili ukradeni". Ono kao, haker nije imao nalog za pretres inboksa.

 

Imaju i rezervni argument koji je možda i jači, a glasi "presuda vam je ništavna jer je glavni istražitelj još 2018 najavio da će nas najstrožije kazniti, znači sve je bilo unapred dogovoreno, ua montiran proces, dole vlada".

 

(A sve što je čovek u stvari rekao za neke belgijske novine: “If it is true what has been written, there might be a serious problem. This can lead to the heaviest punishment: exclusion from the Uefa competitions. If the information is correct, this possibly goes against truthful reporting.”)

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...