Jump to content
IGNORED

KK Partizan 19/20


garmonbozia

Recommended Posts

Neko mora i da mu asistira. Juče je gotovo polovinu asistencija celog tima imao Mozli i to iz onih situacija posle pika kada nisu stigli da ga fauliraju.

Ne znam, čini mi se da nam je potreban potpuno drugi tip igrača. Ne mora to da bude Gaudlok ili tako neki pure šuter. Možda pre neki prošlogodišnji Patrik Miler, igrač koji će da probije, iskreira šut, doda završni pas. Kod Bela kao da je Trinki više gledao odbrambene karakteristike pa ono kao, solidan je i šuter.

 

Iskoristio bih samo priliku da se još jednom poserem po najvernijima, kako sebe zovu, kao i Ostoji.

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • BWA

    434

  • Tresko

    312

  • ZokiAsov

    261

  • BlackGeorge

    254

Pa pazi, sinoc u onakvoj postavci gde su svi do jednog igrali kirminalno, tu tesko da bi pomogao i Kobi Brajant. Ali da su jedan-dva igraca bila na nivou, i da imas sutera zbog kog bi oni rasirili odbranu i izasli iz reketa, jbg, druga prica, imas osnov za jurenje pobede.

 

Takodje, Volden se meni jako svidja kao igrac, on je prosle sezone bio taj Patrik Miler u Hapoelu, sad igra drugacije, manje lopti trosi, ali imam utisak da zna kada je bitno i na koji nacin preseci seriju protivnika od 5/6:0. Gordic to isto zna, ali mu resenja variraju od Pridjonija do Stefana Pota u roku od 2 napada. 

Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Poraz u pravo vreme. Nismo mi imali skor 5-0 jer smo za klasu bolji od ostalih ekipa i prvi favoriti za osvajanje EC. Zna se recept za pobedu, kada je timska odbrana i energija na nivou, mi mozemo svakog da dobijemo. Kada nije, mozemo od svakog da izgubimo, jer nemamo toliki individualni kvalitet.

 

Nije Venecija na papiru nista slabija od nas, odigrali su takticki zrelo (ko i mi u prvom duelu), maksimalno eksploatisali nase nedostatke i jednostavno nas oducili od kosarke. Odlicna skola..

+1

 

Mnogo je vazno sto smo sada izgubili. 

Link to comment
6 minutes ago, goofs said:

Pa pazi, sinoc u onakvoj postavci gde su svi do jednog igrali kirminalno, tu tesko da bi pomogao i Kobi Brajant. Ali da su jedan-dva igraca bila na nivou, i da imas sutera zbog kog bi oni rasirili odbranu i izasli iz reketa, jbg, druga prica, imas osnov za jurenje pobede.

 

Takodje, Volden se meni jako svidja kao igrac, on je prosle sezone bio taj Patrik Miler u Hapoelu, sad igra drugacije, manje lopti trosi, ali imam utisak da zna kada je bitno i na koji nacin preseci seriju protivnika od 5/6:0. Gordic to isto zna, ali mu resenja variraju od Pridjonija do Stefana Pota u roku od 2 napada. 

 

Htedoh i sam da napisem nesto slicno. Nasa jucerasnja partija je ispodprosecna u svemu, pa i u asistencijama. Inace smo u gornjoj polovini EC timova sto se toga tice. Imamo mi ko ce da podeli pas. Za akcije i kretnje u napadu potrebno je mnogo treninga, mi smo ih od starta sezone imali jako malo..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Nešto mi pade na pamet - pa nama u stvari fali mali Trifa. Tačno to, klasičan bek napadač za situacije kad nešto treba da se nasiluje kao sinoć,kad treba da se iskoristi rani bonus i da se podigne ekipa nekim šutem iz daljine.

 

U suštini Pejdž, ali on prosto ne divlja dovoljno, previše je dobar dečko. Treba nam bezobrazluk van šeme na par minuta, posle stvari krenu.

Link to comment

Poslednje sto nam treba je jos silovanja, povremeno ga imamo i previse. A pogotovo ne treba to da radi balavac koji jos nije napunio ni 19 godina, a hteo bi zagarantovanu minutazu..

Link to comment
4 hours ago, Mark Rothko said:

Ne bih se složio da je ovo "jedna od onih utakmica kada ništa ne ide".

Oni su nas odlično skautirali, nisu dozvolili nikakav šut na koš ni asistencije po cenu faula i slobodnih, ubili ritam, na početku napada prvih desetak sekundi igrali zonu kojom su usporili protok lopte, a posle pređu na igrača. Igrali su slično što i Primorska onomad ili FMP pre neki dan, s tim što oni imaju kvalitet da to lagano privedu kraju. To su one utakmice koje traju preko dva sata sa stalnim prekidima.

 

Ovo sam i ja pomislio prije nekog vremena. Gordiću treba čitav napad da bi on iskreirao nešto i ako ga u startu ometeš i oduzmeš mu tih 10-ak sekundi, završio si pola posla. U takvoj konstelaciji možda bi i taj Gaudlok imao smisla, ali to nije Partizan kakav se meni dopada i ono što ga je krasilo godinama.

Jedino riješenje je svesti Gordića na desetak minuta po meču a kreaciju prepustiti Tomasu i Zagorcu, pa šta nam se zalomi.

Link to comment
6 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Poraz u pravo vreme. Nismo mi imali skor 5-0 jer smo za klasu bolji od ostalih ekipa i prvi favoriti za osvajanje EC. Zna se recept za pobedu, kada je timska odbrana i energija na nivou, mi mozemo svakog da dobijemo. Kada nije, mozemo od svakog da izgubimo, jer nemamo toliki individualni kvalitet.

 

Nije Venecija na papiru nista slabija od nas, odigrali su takticki zrelo (ko i mi u prvom duelu), maksimalno eksploatisali nase nedostatke i jednostavno nas oducili od kosarke. Odlicna skola..

tacno.

kvalitet i nije nista drugo do vjerovatnoca da ce igrac odigrati dobro. to otprilike znaci da sem mozda tomasa mi nemamo igraca koji ce u kontinuitetu igrati kvalitetno.

stoga se taj nedostatak mora kompenzovati timskom igrom i borbom.

kad to izostane desavaju nam se ovakvi porazi.

Link to comment
41 minutes ago, ZokiAsov said:

Milenko Tepic se rastao sa Varezeom, Ostoja reaguj

 

11 minutes ago, SNARC said:

Bel izduvao na lekarskom.

 

Sve se uklapa..

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...