Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

4 minutes ago, Ćenta said:

Harper,

Slažem se da postoji taj administrativni sukob interesa jedan menadžer dva kluba, ali mislim da administrativni nije i sportski niti se finansira iz istog proračuna budžeta. Moramo priznati da je ABA takmičenje dosta liberalizovano tako da će samo sebe jednom dovesti u pitanje opstanka. Međutim ono što treba da zabrine sav košarkaški sektor ovog regiona, a nema odgovora, već meni djeluje da se svi prave gluvi i slijepi kao bivša država Jugoslavija pred svoj totalni raspad, ne ide ovo ovako ali mi i dalje ne znamo kako. Bogati evropski timovi će kroz EL iskopirati evropski model NBA i to će tako odmaći od naših dometa, da se neće moći ni ubaciti preko štele u kombinaciju a kamoli uzeti učešće u takmičarskom dijelu kao ozbiljan faktor. Sinoć su na areni baš o tome pričali u emisiji "u obruču", kad stvarno pogledamo ovo što nam može ponuditi balkansko tržište kvalitetnih igrača prospekata to je skroz skromno. Zato treba podržati to što se radi u FMP jer nam je to kakva takva zaliha domaćih talenata ili razvojna baza mladih igrača na ABA nivou, ali još nedovoljno spremni za evroligaški stepen takmičenja.

naravno da fmp i czv imaju zajednicki budzet.

Link to comment
45 minutes ago, BWA said:

naravno da fmp i czv imaju zajednicki budzet.

 

Dobro, ako ti tako kažeš, samo što logika kaže ako se FMP finansira Zvezdinim budžetom, a ne državnim parama, kome onda stvaraju reprezentativce?

Link to comment

nije sija nego vrat...pa zvezdin budzet je drzavni budzet...ali to uopste nije tema...ono o cemu se prica jeste da li je prostor za nase mlade talente u aba ligi dovoljan da se tolerise neregularnost takmicenja

Link to comment

Ali pominjanje evroligaške utakmice protiv Makabija da bi se dokazala neka poenta spram utakmice protiv filijale sa kojom je skor 27-0... prajsles.

Edited by Nikodije
Link to comment
16 minutes ago, 1n54jd3r said:

nije sija nego vrat...pa zvezdin budzet je drzavni budzet...ali to uopste nije tema...ono o cemu se prica jeste da li je prostor za nase mlade talente u aba ligi dovoljan da se tolerise neregularnost takmicenja

 

Onda Partizanov nije državni, nego vrat, s tim da Partizan nema trošak na neki FMP, već pojačanja navlači iz druge italijanske lige itd itd...mislim da je tema promašaj, ako se neregularnost ABA svodi samo na relaciju Zvezda-FMP, da li bi koristilo ( i kome) da se FMP ugasi?

Link to comment
48 minutes ago, 1n54jd3r said:

nije sija nego vrat...pa zvezdin budzet je drzavni budzet...ali to uopste nije tema...ono o cemu se prica jeste da li je prostor za nase mlade talente u aba ligi dovoljan da se tolerise neregularnost takmicenja

To o tolerisanju neregularnosti radi razvoja mladih igrača je čisto teorijska rasprava, kondicional. Možda bi trebalo, možda i ne bi, ali razvoj igrača za uglavnom srpsku reprezentaciju, Zvezdu i Miškov procenat sigurno nisu razlozi zbog kojih klubovi koji upravljaju ligom tolerišu Megu i FMP u ABA1. Ta dva kluba su tu gde jesu zato što ne postoje dovoljno jaki akteri koji bi osporili njihovo učešće tj. uopšte postojanje u slučaju Mege. Druga priča bi bila da postoji 20 ozbiljnih, stabilnih, privatnih profesionalnih košarkaških klubova na ovim prostorima.

Edited by Heaviside
Link to comment
1 hour ago, Ćenta said:

 

Onda Partizanov nije državni, nego vrat, s tim da Partizan nema trošak na neki FMP, već pojačanja navlači iz druge italijanske lige itd itd...mislim da je tema promašaj, ako se neregularnost ABA svodi samo na relaciju Zvezda-FMP, da li bi koristilo ( i kome) da se FMP ugasi?

nema potrebe da ulazimo u drzavometriju...oba brata blizanca su kancer koji dobrano oslikava nase drustvo, kao i bilo koje drzavno preduzece koje je politicki plen za uhlebljenje i pranje para...da je srece bili bi privatizovani i skinuti sa drzavne sise ali kako ne zivimo u uredjenoj drzavi to se verovatno nece desiti do polovine ovog veka

Link to comment
2 hours ago, Ćenta said:

 

Onda Partizanov nije državni, nego vrat, s tim da Partizan nema trošak na neki FMP, već pojačanja navlači iz druge italijanske lige itd itd...mislim da je tema promašaj, ako se neregularnost ABA svodi samo na relaciju Zvezda-FMP, da li bi koristilo ( i kome) da se FMP ugasi?

fmp ne treba da se ugasi, nego da igra aba2 ligu. ja licno nemam nista protiv da igra aba1, ali zamisli situaciju da buducnost, kkp i jos poneki klub ima svoj razvojni klub u istom rangu takmicenja. na sta bi licila takva liga?

ako moze czv imati filijalu u ligi, onda mogu i drugi.

inace, ovo bi trebalo prebaciti na aba temu da ne zakuvavamo ovdje.

Link to comment
1 hour ago, BWA said:

fmp ne treba da se ugasi, nego da igra aba2 ligu. ja licno nemam nista protiv da igra aba1, ali zamisli situaciju da buducnost, kkp i jos poneki klub ima svoj razvojni klub u istom rangu takmicenja. na sta bi licila takva liga?

ako moze czv imati filijalu u ligi, onda mogu i drugi.

inace, ovo bi trebalo prebaciti na aba temu da ne zakuvavamo ovdje.

 

Ja sam već naglasio ako Zvezda izbori neku A licencu EL, automatski će se smanjiti interes za postojanje FMP-a u ABA1 ligi, sav potencionalni talenat bi u redovima Zvezde peglao ABA ligu, a glavni roster EL, kao što sad Oly ne želi uopšte igrati grčku ligu, dovoljna im EL.

 

Link to comment
3 minutes ago, Azdaja said:

+1

 

Svaka čast FMPu I njihovim igrama ali.. 

 

Smanjiti igrački potencijal FMP sa ovog nivoa ABA1 lige na nivo ABA2 znači isto kao ugasiti ga

Link to comment
3 minutes ago, 1n54jd3r said:

salis se?!? A licenci niko iz Aba lige nece ni prismrdeti...ono kao nikad

 

Za Zvezdu je ovo mogla biti ključna sezona, zato je budžet udvostručen, dio avansa od sledeće sezone, ali kako stvari stoje, biće teško, teško...otprilike ostaje sve preko EC, a ko zna kako i ko prekuca igricu EC

 

Link to comment
7 minutes ago, Ćenta said:

 

Za Zvezdu je ovo mogla biti ključna sezona, zato je budžet udvostručen, dio avansa od sledeće sezone, ali kako stvari stoje, biće teško, teško...otprilike ostaje sve preko EC, a ko zna kako i ko prekuca igricu EC

 

koliko naivan neko mora da bude da bi poverovao u pricu o A licenci...pre ce raspali akosarkaski London da je dobije nego iko sa nasih prostora...pa makar se ugurao i na final four

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...