Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Više je Žalgiris izgubio utakmicu nego što smo je mi dobili, ali juče smo baš grizli, borili se, a čini mi se i da su se igrači bolje kretali bez lopte nego inače, mada i dalje trokiramo. Ima ovaj tim i srca i kvaliteta, šteta samo što su mu stavljeni klipovi u točkove.

Btw sada na rsb vidim najavu organizovane reakcije u ponedeljak protiv Mornara, spram gnoma. Ajde da vidimo i to čudo. 

Edited by Nikodije
Link to comment
1 hour ago, Apollo Creed said:

Zapravo, da nije bilo poraza od Asvela- ova EL sezona bi bila sasvim pristojna.:fantom:

 

Po nekim utakmicama shvatis sta bi ova ekipa mogla da igra da nije selektirana tako da mali bankarski sluzbenik nema konkurenciju na svojoj poziciji i moze da djuska ono sto ne moze - kosarku u Evroligi. Za Lorenza se znalo jos pre nego sto je dosao da je igrac koji nikada nije igrao u Evropi i da ce igrati toplo-hladno dok se ne prilagodi, u takvoj situaciji je zdrav razum nalagao da se njegova pozicija podeblja nekim old-school plejmejkerom koji nece biti minus u odbrani a u napadu ce da ima u glavi kompletan playbook i biti sposoban da normalno postavi pozvanu akciju. Umesto toga mi smo zatvorili tu poziciju tatinim rekreativcem koji je upravo suprotno od toga, debeli minus u odbrani i covek nesposoban da dovuce loptu do napada za manje od deset sekundi bez pomoci pola tima. Kad je ta odluka dosla na naplatu prvi je zapalio trener i od jedne rupe na poziciji napravio sistemski problem, za koji ce sada morati da se traze dugorocna i kompleksnija resenja. Koja se, opet, nece desiti jer razlog zbog kojeg smo u sezonu usli s hendikepom na poziciji jedan nije kosarkaski vec iskljucivo vezan za sumanuti porodicni projekat gazde kluba da nesposobnog sina promovise u legitimnog kosarkasa.

 

Da bi Trio Fantastikus (Vesna, Nebojsa i Filip) priznao da se zajebao morao bi da ima introspekciju koju nema jer, da je ima, nikada ne bismo ni dosli u ovu situaciju. Sve sto je Filip ikada uradio u svojoj karijeri jasno je govorilo svima da on ne moze da igra kosarku na ovom nivou, to je bilo jasno svima koji su odgledali vise od dve utakmice u zivotu. Kosarka jednostavno nije sport niskih, sporih i neatleticnih ljudi, tih par igraca koji i pored takvog hendikepa mogu da je igraju obavezno imaju neku superiornu karakteristiku (sportsku inteligenciju, izvanredan sut, specificnu kosarkasku viziju) kojom nadoknadjuju te svoje nedostatke u fizici. Filip Covic je nema, nikad je nije imao i nikada je nece imati, koliko god to zeleli u Zelezniku.

 

Na sve to su se nadovezale povrede i nezadovoljstvo pojedinih igraca zbog protekcionizma za koji se od njih ocekuje da ispeglaju dodatnim trosenjem. Tu onda dolazi do izrazaja problem da smo se ove godine oslonili na nekoliko iskusnih evroligaskih igraca koji su napravili velike stvari u karijeri i jednostavno ih zabole da se u ovoj fazi karijere lome po terenu jer su gazda i njegova zena bas zapeli za taj svoj sumanti porodicni projekat. Cela ova situacija je ugusila Gista koji je u svojim prvim utakmicama leteo po terenu i bio nas ubedljivo najbolji igrac a onda se iskljucio kad je video koliko je sati. Covek takve reputacije nece da glumi budalu da bi se mali cirkuzant zajebavao na terenu, zaglavljivao u blokovima i mahnito mlatio rukama drugim igracima koga sve treba da preuzmu jer on cuva vazduh dok preostala cetiri igraca moraju da brane pet protivnickih.

 

Ono sto mora da se desi je da se dovede normalan trener i bankarski sluzbenik izbaci iz tima. Ono sto ce se desiti je da ce bankarski sluzbenik ostati u timu, bice otpusteno par ovih iskusnijih koji imaju problem s Filipom i dovesce se trener koji ce pristati na to da vuce ekipu s hendikepom koji mu je ugradjen u tim. Naravno, jedino sto bi mozda moglo da promeni stvari je da cela hala u ponedeljak izvizdi Filipa i poruci i njemu i njegovim briznim roditeljima da Zvezda nije njhov privatni klub i da je bilo dosta zajebavanja. Na zalost, samo mozda. Sve ovo sto je do sada radjeno s Filipom ukazuje na to da su Covici potpuno izgubili kontakt s realnoscu a onda je tesko ocekivati da ce se dozvati pameti, sta god da se desi na tribinama.

Edited by harper
Link to comment

Ako već dovode trenera voleo bih nekog mladjeg, ali generalno mislim da nam je veći problem Filip u rosteru nego trener, pa makar bio ovaj naš Halid Bešlić... 

 

Ako navijači najavljuju neku vrstu protesta protiv Mornara postoji šansa da opet sklone Filipa za dve tri utakmice... 

Link to comment
15 minutes ago, fandorin said:

      Pa valjda Dragan. Misliš i da je Dušan postao trener?

 

mislio sam da igra, otkud znam, i to bi mi bilo logičnije nego da se vraća stari za trenera

Link to comment

zar nije matori sakota zavrsio trenersku karijeru, i sada je  tehniko™  u aeku? nisam za penzionere, a ni ovi 50+ pocetnici koji se redjaju kao na traci nisu mi mili & dragi.  sa cokijem ne moze nesto normalno. ali dok je njegov sin u timu potpuno je nebitno ko je trener, isti problemi vuci ce se kroz celu sezonu.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...