Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

54 minutes ago, kipo said:

Ne brate, sporije cu. Naravno da ce da trose, WHU i Fulam trose, zasto arapi ne bi smjeli. Ali to je i dalje trosenje a ne skromno ulaganje i racionalno trosenje, a prvih 5 god je bilo siskljucivo preplacivanje, vjerujem svih igraca koji su dosli

Tebi je samo grožđe prekiselo. Žulja te novi premijerligaški poredak. Junajted ne zna za titulu sedam godina. Nije bio blizu titule u tih sedam godina. Prešišali su vas dobrano u ovoj deceniji. Od odlaska Fergusona su liga iznad vas. Crveni deo Mančestera takođe preplaćivanjem dolazi do igrača. Pitanje je da li možete da uhvatite korak u narednim godinama sa njima. Sa skromnim tzv. "racionalnim" ulaganjima taman su mogli da dodirnu visine Njukasla, Vest Hema ili Kristal Palasa. Naravno da su sipali kao nezdravi u početku da bi bili konkurentni Junajtedu, Čelziju i Arsenalu. Valjda se fudbal igra i za trofeje, a ne samo za izbalansirane prihode i rashode. Nažalost, ova druga grupa klubova je sve veća. Stara aristokratija bi taman još malo ograničavala skorojeviće da manje smetaju. Ogroma ulaganja Sitija su se isplatila u PL, u LŠ je već druga priča. Tamo je Siti do ovog trenutka  po mom skromnom mišljenju izuzetno slabo prolazio, ako uzmemo u obzir ulaganja. 

  • +1 3
Link to comment

Pa naravno da mi je grozdje prekiselo! Koji bi drugi razlog ja mogao imati da ne simpatisem shity zaboga :D Ti si se zapravo slazes sa svim ali imas potrebu da zapisas Junajted. OK. Ali de, kako sam nekoliko puta pominjao, koliko novca neko ulupa mi je apsolutno nebitno - njihov novac, vratice im se 3x. Odgovarao sam Ruksinu na racionalno trosenje koji arapi uspjesno tjeraju, a trosenje niti je bilo racionalno, niti uspjeh imaju da zahvale bilo cemu do trosenja.

 

PS Koliko ce i CL odolijevati instant klubovima je upitno. Bez uspjeha su tamo jer i drugi ulazu (ili su vec bijesno veliki klub). Medjutim, prije ili kasnije ce da se slozi da imaju najbolje igrace, trenera koji zna i klub koji dobro radi. Siti je na najboljem putu za to, dok PSG dosad samo kupuje

 

 

Edited by kipo
Link to comment
9 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Jedna od mojih neprekidnih borbi u zadnjih par sezona je pokušaj da nađem bilo kakav kvalitet kod ovog igrača. Čak i kod Džake sam uspeo, ali kod ovog njet. Čovek je sporiji od Džake. Good luck with this one, Spurs!

Viking. Retko se povređuje i može da pliva u ladnoj vodi.

Link to comment
14 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

Wilian, Auba, Pepe, Martineli, Nketiah i još jedan koji će nadam se doći umesto Lakazeta bi trebalo da se bore za 3 pozicije u navali. Nelson je beznadežan.

 

Gde će to Lacazette, kad mu ističe ugovor?

 

A Ozil, šta ćete sa njim? 

Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

Gde će to Lacazette, kad mu ističe ugovor?

 

A Ozil, šta ćete sa njim? 

 

2022. Neka bira gde će, al negde mora da ide.

 

Ozil će da odradi poslednju godinu ugovora primajući 350k nedeljno i igrajući igrice. Čari modernog fudbala i neograničenih prava igrača.

Link to comment
53 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Gde će to Lacazette, kad mu ističe ugovor?

 

A Ozil, šta ćete sa njim? 

 

Lacazette ima ugovor do, čini mi se, 2023, a Turčin do juna 2021.

 

Kako sam već rekao, Arsenal je najgore balansiran tim u svijet.

 

Za golmanske pozicije imamo Martineza i Lena, Macey je tu da popuni kvotu.

 

Na desnom beku imamo Bellerina, Soaresa i, eventualno, AMN-a.

 

Na lijevom beku imamo Tierneya, Kolašinca i, eventualno, Saku.

 

Stoperske pozicije su k'o autootpad - puno krša, ništa funkcionalno. Salibu kao konkurencija dočekuju: Chambers (ozlijeđen), Holding (van forme nakon ozljede), Luiz (klaun), Mustafi (ozlijeđen, ugovor do juna 2021), Sokratis (Arteta ga ne šmeka), Mari (ozlijeđen) i Mavropanos (OK, on je već na pozajmici).

 

Sredina terena je užas. Torreira je na izlaznim vratima (spominje se Fiorentina :isuse:), Xhaka je cijenjeni debil, Ceballos će valjda ostati kod nas, Elnenyja svi pokušavaju da zaborave... Obzirom na te sve probleme sa veznim redom, Arteta koristi Saku tu kao nekakvog LCM-a, a AMN je po vokaciji upravo veznjak. Willock je oličenje prosječnosti, nekakav down-to-Earth Lingard.

 

Napadački dio tima je naizgled nakrcan kvalitetom, ali tu se možda najbolje i vidi taj disbalans tima. Pepe je na desnom krilu sigurica, na lijevom krilu uglavnom radi Aubameyang koji je fokusiran na zabijanje golova, a Lacazette u sredini ne zna da li mu je zadatak da bude Firmino, Suarez ili Jeffers. Nketiah je poglup, a Martinelli ozlijeđen. Nelson je bio underwhelming prošle sezone. Willian bi tu donio iskustvo, ali stvarno ne znam gdje ga Arteta misli koristiti.

 

U Artetinim vizijama, 4-3-3 je navodno omiljena opcija. Tu ne znam gdje bi mogao uklopiti Erdogana, a da ovaj funkcioniše. Ako bude išao sa 3-4-3, manje-više ista priča. Na 4-2-3-1 bi to još moglo da funkcioniše no za to su potrebna dva vrhunska veznjaka koji bi i radili prljavi posao i dostavljali lopte u tranziciji.

  • Hvala 1
Link to comment

Wolverhampton, Bayer Leverkusen, Basel i Copenhagen mogu kroz LE u LŠ. Verovatno se niko od njih neće plasirati.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

@ArleKino

 

Jel vredi taj Torreira icemu? Vidim da je i Milan sad u igri, bili su opasno zagrizli proslog leta, ali je bio skup.

 

Torreira je bio najbolji igrač Arsenala u prvoj polusezoni 2018-19, igrač utakmice protiv Liverpoola, zabio gol Spursima u pobjedi 4-2 i generalno djelovao da je ono što nam je godinama falilo u veznom redu. Onda je Emeryjev Arsenal postao baš Emeryjev, a ove sezone je retos pokušao da Torreiru stavlja na desetku i slično. 

Link to comment

tbh ja čekam mesecima kaće nego da primeti neprijatnu istinu da je džaka ispred precenjenog urugvajca kod artete 

 

pokušao sam već jednom da to izvučem od arleta, ali se vadio na povrede :sleep:

Link to comment

Ledli King dosao da pomogne Murinju. Prva asocijacija na njega je kad je Fergi uzeo VIdaru, a na forumima navijači tipa: Ko je taj lik uopste, za te pare smo mogli uzeti jednog Ledli Kinga :) Doduse, imao je bijesnu sezonu iza sebe, kakvu nije ponovio reklo bi se.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...