Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

13 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

koliko ja znam liverpul matematički nije osvojio ni taj jedan trofej za koji najbolja ekipa u istoriji ostala u igri, tako da...plejof za sve, sounds fair

 

+1

 

Ili poništavanje ili plejof za sve u svim ligama, ako sezona ne bude mogla da se nastavi.

Link to comment

Ja mislim da je red da se odigra plej-of za plasman od prvog do dvadesetog mesta, ali nije pošteno da se timovi ukrštaju na osnovu pozicije na ovoj aktualnoj, krnjoj tabeli. Zašto Watford da ide baš na Čelsi, a Arsenal na Everon?

 

Nego lepo, nasumično se izvuku parovi, odigra svako sa svakim po jednu utakmicu kod kuće i jednu u gostima, pa izračunamo. Tri boda za svaku pobedu, po jedan ako je nerešeno.

 

Trebaće dosta vremena, ali šta sad. Odvojimo period od recimo avgusta ove godine do maja sledeće (ipak treba ostaviti termine za razna kup takmičenja i repstativne pauze).

Link to comment

ja sam mislio na plejof za sve koje je dragan nabrojao + za liverpul, pošto je po njegovom metodu matematika bitna a ovo mu nekako promaklo. meni to zvuči ok.

 

ali sviđa mi se ovaj vinijev metod, moglo bi zaživeti i dugoročno čak kad prođe ovo sranje

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

Postoji i problem da je nemoguće menjati pravila takmičenja usred sezone, jer kako god okreneš, neko će biti nezadovoljan ili najebati. Nisam navijač Poola, naprotiv, ali bila bi nepravda da ne osvoje.

 

Ali, ako se ne odigra sve, nema ništa od titule. Osim možda ako uspeju da odigraju 2 kola i do tada se sve reši na vrhu, ali ni to neće pomoći onima što se bore za opstanak. Tako da, mislim da će biti poništeno.

Link to comment

Poništavanje sezone bi bila ogromna legalna komplikacija, svi bi sve ukrug tužili za damages. Neki nivo osiguranja tu postoji ali sigurno ne dovoljan da sve nadoknadi.

 

Neuporedivo je verovatnije da će skarabudžiti nešto da bi dali kakav-takav legitimitet već odigranom. Tu postoji nekoliko varijanti koje zavise od daljeg razvoja situacije sa virusom, ali je bukvalno svaka bolja od "puj pike ne važi" opcije. 

 

Sva navijačka™ zajebancija na stranu, čak i najdrastičnija moguća mera (prinudno skraćenje sezone sa 38 na 28 utakmica) je verovatniji ishod nego poništavanje.

Link to comment

@Weenie Pooh

 

ne vidim kako bi poslednje tri ekipe na tabeli mogle pristati na to...ako i uzmemo da je norič već ispao, makar 5 ekipa se u trenutku prekidanja borilo da izbegnu preostala 2 mesta.

 

zezanciju na stranu, iskreno nem pojma. ja ne očekujem da će ovo sranje skoro da prođe, tako da bi moje rešenje verovatno bilo da zaboravimo na fudbal do daljneg, završimo ovu sezonu kad god da se za to stvore uslovi, da prelazni rok do tad ne postoji, kome istekne ugovor automatski ide privremeni po istim uslovima dok se sezona ne završi....a od 20/21 šta ostane, ostane. nek je prepolove ako ništa drugo,

 

ako misle da se ova sezona mora završiti do određenog datuma (a čini mi se da se to spominjalo), nemam pojma kako to misle da izvedu osim poništavanjem.

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment
4 minutes ago, Delija67 said:

Najbolje bi bilo da se sezona nastavi i odigra do kraja, pa da sledeca pocne kasnije i bude planski skracena.

 

1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

završimo ovu sezonu kad god da se za to stvore uslovi, da prelazni rok do tad ne postoji....a od 20/21 šta ostane, ostane. nek je prepolove ako ništa drugo,

 

To jeste jedna od onih stvari koje su možda izvodljive, ali niko ne zna kad će COVID situacija da se dovede u normalu. Ako potraje, a sve je izvesnije da će potrajati, onda će nešto morati da se otkazuje skroz - samo što bi bilo lakše i smislenije otkazati onu sledeću, neodigranu sezonu, nego ovu koja je dve trećine gotova.

 

Da li bi vam bilo OK da se na primer tek na zimu odigra preostalih deset kola, sezona se završi, a onda kažu "vidimo se u avgustu 2021" i svi odu na produženi raspust?

 

Link to comment

Plejof da se odigra samo za gornji dio tabele a niko da ne ispada. Najbrze a prihvatljivo svima osim Lpoolu. Ali ako je FA i Uefa bas toliko vazan novac, zasto ne ispljunu pare da se par stadiona i svi igraci stave u apsolutni karantin u aprilu, pa od maja odigraju sve bez bojazni.

Link to comment

pa nije prihvatljivo ovima što treba da uđu iz čempionšipa + koji se đavo igrala sezona do sad ako ćemo da poništimo bodove i igramo plejof od nule. ništa mi tu ne zvući pošteno.

 

mislim da bi ovo što sam gore napisao ili potpuno poništavanje bilo verovatno najmanji cirkus, ne znam kako bi se bilo šta drugo izvelo bez odlaska u tešku pizdariju. a ja definitivno nisam za poništavanje, jer bi previše ekipa koje nisu liverpul najebalo. :sleep:

Edited by Pokojni Ruxin
Link to comment

uefa mafiozi su dali rok da se prvenstva završe do 30 juna ili da se ponište, tako da džaba predlažete modalitete :happy: kako bi moglo da se završi ovog leta/jeseni

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...