Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

9 minutes ago, radnik said:

Nije mi jasno zasto su ponistili gol?

zato sto je glavni sudija iz manchestera. isto ovo govno nije dao crveni maguireu i ponistio gol zbog faula azpilicuete.

Link to comment
Just now, Strahan said:

kako mu je smetao? :D

 

 

Pa stavio sam pod navodnike. Doduse ne znam kako bi drugacije formulisao lezanje ispred gola?

Link to comment
17 minutes ago, John Coltrane said:

 

Pa stavio sam pod navodnike. Doduse ne znam kako bi drugacije formulisao lezanje ispred gola?

tek sada vidim situaciju, deluje da spanac ne bi mogao da brani sut cak ni da igrac nije lezao. zanimljivo

Link to comment
3 hours ago, Meazza said:

Za potrebe ove diskusije - a to je da li je bilo lakše Arsenalu da bude nepobediv ili sada Liverpulu i Sitiju - ne vidim na koji način je važno kako je izgledao fudbal 2004. Sve i da su tada igrali bosi sa improvizovanom loptom od goveđe kože to ne bi govorilo ništa o tome da li je tada bilo lakse osvojiti titulu bez poraza.  Da je to ikakav argument onda bi se idući sve dalje i dalje u prošlost povećavala šansa da naiđemo na takav slučaj, ali upravo je situacija suprotna jer tako nešto se nijednom nije desilo u XX veku.

 

Po mom mišljenju, ovo je jako bitan argument. Ti si izolovao ovu situaciju, i rekao da se nikad nije desila u dvadesetom veku. Ok, ali kad pogledaš statistike o rekordnim pobedama, ili rekordnim strelcima, ili o postignutim golovima, videćeš da većina tih rekorda datira iz prošlog, a neki i iz preprošlog veka! Recimo Birmingem je rekorder po broju pobeda (5) uz dvocifren broj postignutih golova, na prelazu iz 19. u 20. vek. Najbolji top flight strelac je Čelsijev Grivs sa skoro 350 golova, što je skoro 100 više od Širerovog PL rekorda. Imao si dvocifrene skorove na SP, (koliko smo beše nakantali Zair?), imao si ponižavanje Farskih Ostrva i Malte u kvalifikacijama, a sada svi, manje više, sem San Marina, su tvrđi orah. Hoću da kažem, što je neki sport razvijeniji, što se više ulaže para, što je kompetitivniji, manje su nijanse između timova, i manja šansa za neke rekorde i nabijanja statistike. Koliko puta sam bacio pogled na tabelu neke niže regionalne ili ženske lige, i vidim da vodeći ima skor tipa 15-0-0 uz 75 postignutih golova. 

 

4 hours ago, Meazza said:

Elem. Da, sada Fulam da 100 miliona na pojačanja što ranije nije bilo moguće, ali danas za razliku od tada 1 igrač (i to štoper) košta 100 miliona. Fulamovih sto miliona i Sitijevih sto miliona ne vrede isto jer ce za iste pare Siti dovesti boljeg igrača. Zašto? Jer taj igrač zna da će se boriti za titulu i da će igrati u LŠ - eto zašto ovima preostaju likovi koji se farbaju u roze.

 

Jeste jedan štoper 100 miliona danas i generalno se pre 15 godina moglo dosta više kupiti za te pare, ali i dalje je to sumanuto veliki budžet za novoligaša. Uzeo sam Fulamov primer, a mogao sam bilo čiji, jer svi novopridošli timovi dobijaju te paruljine od tv prava. @ArleKino je naveo Portsmouth, ali oni su anomalija u koju je onaj Mandarić upumpao silne pare, i svi znamo kako se to završilo. Nekakav Bradford, Koventri ili Čarlton nisu imali mogućnost da dovedu ono što je Portsmut mogao. A danas svaki tim može da odradi Fulamov scenario. Pa za 100 miliona možeš i dalje uzeti 5 odličnih igrača iz francuske i holandske lige, pa taman da je Siti pokupovao sve što valja, kao što tvrdiš. Da li je to Bradford mogao 2003.?

 

4 hours ago, Meazza said:

Zašto se stalno pominje finansijski jaz? Reklo bi se da je odgovor suvišan, ali evo, objasnio dilinger:

 

Quote

Dvadeseti igrac Sitija u rotaciji danas je bolji od svega sto igra u timovima ispod desetog mesta, to je problem

 

Da, odlični treneri su naravno izuzetno važan faktor, ali i oni valjda koštaju? Gvardiola i Klop koštaju boga oca. Tu takođe igra ulogu finansijski jaz.

 

Ovde si ustvari više poentirao za mene, nego za sebe. Upravo sam ranije spominjao koliko je nenormalno da manji i srednji timovi imaju na klupama bivše osvajače lige i višestruke osvajače LŠ, kao što je slučaj ovih dana. Dakle, manji i srednji timovi imaju pare da iskeširaju te trenere. U svoje vreme su i Fergi i Arsen bili masno plaćeni, ali se nisu krljali sa 16.plasiranom ekipom kojoj je trener Rafa, nego sa nekim random Englezom koga je zaboravila i uža rodbina. Pogledaj ko trenira davljenike i srednjake ovih godina, Quique Flores, Mazzari, Wagner, Hasenhutl, Farke, Puel, Ranieeri, Gracia, Jokanović, Bilić, de Boer, Marko Silva...itd, ima ih zaista more. Svako donosi sa sobom neku svoju verziju fudbala, za svakog se pripremaš drugačije, dok je 2003. to ipak bilo, dozvolićeš, malo jednoličnije i ostrvskije, lakše za pripremu.

 

4 hours ago, Meazza said:

Da sumiram, ja nemam formirano mišljenje da li je bilo lakše Arsenalu tada nego Liverpulu danas. Jedino što hoću da kažem je da odgovor nije tako jednostavan jer ima argumenata za obe tvrdnje

 

Ok, i ja sam možda uleteo malo samouvereno u priču, bazirano isključivo na osnovu ličnog osećaja. Nisam gledao nikakve tabele ni statistike, mislio sam da je toliko očigledno ovo što sam gore napisao, da neće biti potrebe za elaboracijom. Ali definitivno ima, dobri su argumenti i tvoji i Arlekinovi, malo sam preispitao svoja uverenja, ali i dalje mi se čini da ima smisla ovo što tvrdim.

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Po mom mišljenju, ovo je jako bitan argument. Ti si izolovao ovu situaciju, i rekao da se nikad nije desila u dvadesetom veku. Ok, ali kad pogledaš statistike o rekordnim pobedama, ili rekordnim strelcima, ili o postignutim golovima, videćeš da većina tih rekorda datira iz prošlog, a neki i iz preprošlog veka! Recimo Birmingem je rekorder po broju pobeda (5) uz dvocifren broj postignutih golova, na prelazu iz 19. u 20. vek. Najbolji top flight strelac je Čelsijev Grivs sa skoro 350 golova, što je skoro 100 više od Širerovog PL rekorda. Imao si dvocifrene skorove na SP, (koliko smo beše nakantali Zair?), imao si ponižavanje Farskih Ostrva i Malte u kvalifikacijama, a sada svi, manje više, sem San Marina, su tvrđi orah. Hoću da kažem, što je neki sport razvijeniji, što se više ulaže para, što je kompetitivniji, manje su nijanse između timova, i manja šansa za neke rekorde i nabijanja statistike. Koliko puta sam bacio pogled na tabelu neke niže regionalne ili ženske lige, i vidim da vodeći ima skor tipa 15-0-0 uz 75 postignutih golova. 

 

 

Mogao bih da odgovorim na ceo pasus ali mislim da ce biti dovoljno da se osvrnem samo na bold. Uzmi koju god hoces statistiku, ovo su nepobitni fakti:

 

Quote

The last decade alone, which represents the true rise of the super-clubs alongside the huge rise in money, has seen: 

 

a second Spanish treble

a first German treble

a first Italian treble

a first English domestic treble

three French domestic trebles in four years

a first Champions League three-in-a-row in 42 years

the first ever 100-point season in Spain, Italy and England

‘Invincible’ seasons in Italy, Portugal, Scotland and seven other European leagues

13 of Europe’s 54 leagues currently seeing their longest run of titles by a single club or longest period of domination.

 

Quote

This is not just the big clubs often winning, as has been the case since time immemorial. It is that a small group of super-wealthy clubs are now so financially insulated that they are winning more games than ever before, by more goals than ever before, to break more records than ever before.

 

Edited by Meazza
Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Jeste jedan štoper 100 miliona danas i generalno se pre 15 godina moglo dosta više kupiti za te pare, ali i dalje je to sumanuto veliki budžet za novoligaša. Uzeo sam Fulamov primer, a mogao sam bilo čiji, jer svi novopridošli timovi dobijaju te paruljine od tv prava. @ArleKino je naveo Portsmouth, ali oni su anomalija u koju je onaj Mandarić upumpao silne pare, i svi znamo kako se to završilo. Nekakav Bradford, Koventri ili Čarlton nisu imali mogućnost da dovedu ono što je Portsmut mogao. A danas svaki tim može da odradi Fulamov scenario. Pa za 100 miliona možeš i dalje uzeti 5 odličnih igrača iz francuske i holandske lige, pa taman da je Siti pokupovao sve što valja, kao što tvrdiš. Da li je to Bradford mogao 2003.?

 

Mislim da ovde bold potire sve ostalo. Da, imaju vise para nego ikad ali mogu da kupe manje za te pare nego pre.

Link to comment
1 hour ago, Mindaugas Žukauskas said:

Ovde si ustvari više poentirao za mene, nego za sebe. Upravo sam ranije spominjao koliko je nenormalno da manji i srednji timovi imaju na klupama bivše osvajače lige i višestruke osvajače LŠ, kao što je slučaj ovih dana. Dakle, manji i srednji timovi imaju pare da iskeširaju te trenere. U svoje vreme su i Fergi i Arsen bili masno plaćeni, ali se nisu krljali sa 16.plasiranom ekipom kojoj je trener Rafa, nego sa nekim random Englezom koga je zaboravila i uža rodbina. Pogledaj ko trenira davljenike i srednjake ovih godina, Quique Flores, Mazzari, Wagner, Hasenhutl, Farke, Puel, Ranieeri, Gracia, Jokanović, Bilić, de Boer, Marko Silva...itd, ima ih zaista more. Svako donosi sa sobom neku svoju verziju fudbala, za svakog se pripremaš drugačije, dok je 2003. to ipak bilo, dozvolićeš, malo jednoličnije i ostrvskije, lakše za pripremu.

 

Sve je to tacno, ali po mom skromnom misljenju (koje ne mora biti ispravno, prosto imam takav utisak) Klop i Gvardiola su isto onoliko ispred Jokanovica, Macarija, de Bura i Bilica koliko je onda bio Venger u odnosu na nekog Kigena. 

 

I za kraj: nije pitanje da li je engleska liga danas bolja nego pre jer ocigledno jeste. Pitanje je da li je jaz izmedju timova manji, isti ili veci. Jedno ne zavisi od drugog, recimo spanska liga je do skoro bila ubedljivo najbolja na svetu, a istovremeno jedna od onih sa najvecom razlikom izmedju superklubova i ostalih.

Link to comment
2 hours ago, Meazza said:

I za kraj: nije pitanje da li je engleska liga danas bolja nego pre jer ocigledno jeste. Pitanje je da li je jaz izmedju timova manji, isti ili veci. Jedno ne zavisi od drugog, recimo spanska liga je do skoro bila ubedljivo najbolja na svetu, a istovremeno jedna od onih sa najvecom razlikom izmedju

 

Pa eto da rezimiramo sa ovim, dosta je subjektivno sve i teško ćemo se ikad složiti. Krenuli smo od Arsenala i Mančestera, two horse race, pa je došla velika četvorka sa Benitezom i Murinjom, pa velika šestorka sa Mančinijem i Poketinom, pa sad imamo i ozbiljne Lečester i Everton sa Rodžersom i Karlitom. Meni to deluje kao smanjenje jaza među ekipama, da ne nabrajam ove niže od 8. mesta, a i oni prže dobar fudbal. Samim tim, i dalje verujem da je teže izgurati unbeaten sezonu u ovim uslovima, nego 2004.

Link to comment
1 hour ago, reginald said:

Pogledao hajlajtse. Matic je u dobroj formi. Fernandes sebičan.

Ne volim Novakovića,ali u pravu je bio kada je rekao da mu ta navika iz Sportinga može praviti problem u PL.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...