Jump to content
IGNORED

Premier League 2019-20


ArleKino

Recommended Posts

13 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Ovo jednostavno nije istina, ma koliko puta ti i @John Coltrane to napisali. :)

 

Bukvalno vam je Ruxin okačio pravila FA od ove godine pre par strana, ne znam da li ne znate da čitate, ili ne želite. Dakle, itekako i dalje ima varijacija na temu, i nije svaka ruka penal:

 

 


Except for the above offences, it is not usually an offence if the ball touches a player’s hand/arm:

  • directly from the player’s own head or body (including the foot)
  • directly from the head or body (including the foot) of another player who is close
  • if the hand/arm is close to the body and does not make the body unnaturally bigger
  • when a player falls and the hand/arm is between the body and the ground to support the body, but not extended laterally or vertically away from the body

 

Fali ti onaj deo od "above". Citiraj sve.

Link to comment

Toliko price na prethodnim stranama o namestenim titulama, navlacenju saveza, navlacenju sudija da posle svakog novog komentara moram da proverim da nisam na temi Super liga Srbija il nekoj drugoj bliskoj srpskom fudbalu.

 

Ja rekoh jos na pocetku tekme da Var treba da sluzi za ofsajde, da engleskim sudijama treba zabraniti da sude Pl i da se vrate stara "pravila" da je penal samo kad je protivnickom igracu ozbiljno ugrozen zivot ili moraju na nosilima da ga odnesu sa terena.

Link to comment
39 minutes ago, čekmeže said:

Taj penal Italije protiv Čilea pamtim kao jedan od sramnijih. 

Ako je tako, dovoljno je da napucaš braniča™ u ruku i eto ga penal? Em je bilo vrlo blizu, em je ruka bila uz telo.

Izgleda da smo svi sluđeni sa ovim novotarijama, poslednje što znam je ono što je napisao @Mindaugas Žukauskas, svaka ruka napadača je ruka, svaka ruka odbrambenog nije penal.

 

Tebi je sramno, a meni je to bila genijalnost Roberta Badja... :)

Link to comment

E jebo vas kurac :D evo:

 

Quote

HANDLING THE BALL

It is an offence if a player: 

  • deliberately touches the ball with their hand/arm, including moving the hand/arm towards the ball
  • gains possession/control of the ball after it has touched their hand/arm and then:
    • scores in the opponents’ goal
    • creates a goal-scoring opportunity
  • scores in the opponents’ goal directly from their hand/arm, even if accidental, including by the goalkeeper

It is usually an offence if a player:

  • touches the ball with their hand/arm when:
    • the hand/arm has made their body unnaturally bigger
    • the hand/arm is above/beyond their shoulder level (unless the player deliberately plays the ball which then touches their hand/arm)

The above offences apply even if the ball touches a player’s hand/arm directly from the head or body (including the foot) of another player who is close.

Except for the above offences, it is not usually an offence if the ball touches a player’s hand/arm:

  • directly from the player’s own head or body (including the foot)
  • directly from the head or body (including the foot) of another player who is close
  • if the hand/arm is close to the body and does not make the body unnaturally bigger
  • when a player falls and the hand/arm is between the body and the ground to support the body, but not extended laterally or vertically away from the body

 

Jer sam dobro boldovao bitne segmente ovog epa? Dakle prvi deo se odnosi kad je penal 100%, drugi deo usually penal (a tu spada i ovaj Ruxinov bigger body, znači to čak nije pod moranje, nego se često sudi, ali ne uvek), treći deo not usually, iliti uglavnom nepenal, za ove situacije za koje se bori Koltrejn. Ako sam šta fulao obavestite, možda sam Lost in translation. Dakle Ruxine, po meni, ti si se ovde uhvatio za stavku koja se usually svira kao penal (ne uvek) po zvaničnim FA pravilima, iako u njihovom obrazloženju nisu ni pominjali da penal nije sviran po uzoru na pomenutu stavku, nego po uzoru na stavku iz prvog dela vezanu za deliberate handball, koja nije ispunjena, a da jeste, morao bi biti penal po pravilniku. Jesmo sad malo više na čistini?

Link to comment
6 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

 iako u njihovom obrazloženju nisu ni pominjali da penal nije sviran po uzoru na pomenutu stavku, nego po uzoru na stavku iz prvog dela vezanu za deliberate handball, koja nije ispunjena, a da jeste, morao bi biti penal po pravilniku. 

 

da se razumemo ovo dokazuje jedino da FA nema ni stida ni srama. platio bih suvim zlatom da mi neki pametnjaković iz FA objasni zašto nisu ni razmatrali relevantni deo pravilnika :lolol:

 

to usually jeste malo zbunjujuće, ali ako ti vidiš zašto to što obično važi ne bi važilo u ovako očiglednom slučaj molim te podeli teoriju

Link to comment

E jebiga, to znači da je svaki odbrambeni koji ne igra Kokonješte u svom kaznenom, u velikoj opasnosti da napravi penal. Umesto da gađaju gol, napadači gađaju njegovu ruku, i to je to. 

Link to comment
Just now, Weenie Pooh said:

Ruxine, zašto Oleovi rekreativci imaju bolju odbranu od Pepove šampionske legije?

 

Jel' zbog Vara?

 

misliš zašto je ekipa koja je uložila 150m u odbranu tokom poslednjeg roka primila manje golova od ekipe koja je uložila 0? :fantom:

Link to comment

Svi lepo treba da priznaju da tumače pravila isključivo na osnovu (ne)simpatija prema timu koji je napravio prekršaj ili je oštećen. Sve ostalo je foliranje i sviranje kurcu. :fantom:

Link to comment
51 minutes ago, Pokojni Ruxin said:

misliš zašto je ekipa koja je uložila komično sprcala 150m u odbranu tokom poslednjeg roka primila manje golova od ekipe koja je uložila 0 mislila da ne mora da uloži ništa:fantom:

 

Da.

 

Evo, pita se to i Barney Ronay (koji nije nikakav liverpuloljubitelj, veruj mi):

Quote

 

Guardiola’s arrogance is one of the things that makes him successful. Guardiola’s arrogance is also one of the things that makes him vulnerable.
City have signed one centre-half in the past two and half years. In that time one has retired. Another has gone. Nicolas Otamendi has fallen through the floor. Buying from a position of strength is always an optimistic tactic. Buying in a position of weakness when you aim to be the best club side in the world, well, that’s just common sense.

And yet Guardiola hasn’t bought, he has shown a kind of disdain for a position, a role an idea that simply doesn’t fire his imagination.

 

 

Link to comment

U sridu.

 

Pep je ostao bez dva izuzetno bitna igrača, u smislu da su predstavljala dvije stvari koje bez njih nema - Laportea koji je jedini vrhunski CB i Sanea koji je jedino krilo koje igra široko. Znao je da bez Kompanyja nema jednog CB-a i opet je krenuo u sezonu sa razmišljanjem: "Boli me kurac, imam Otamendija i Fernandinha za tu poziciju, a tek kad Rodryja stavim tu, ima da Handkeu uzmu Nobela i dadnu ga meni! Pepara, Bog si!"

 

I onda još pred Pool ostane bez još jednog nezamjenjivog - Edersona - jer na Atalantu ideš da se raspucavaš iako imaš tri pobjede iz tri utakmice, a jedini rezervni golman je Bravo, kreten koji je trebao skupa sa Nolitom i Jesusom Navasom da se vrati u Škotsku™. Liverpool, u manje komotnoj poziciji, na Genk ide sa Maneom i Firminom na klupi. 

 

I onda danas uradi tačno 1 izmjenu, a Mahreza i D.Silvu ostavi na klupi jer...zamisli kako bi izgledao genijalno preokret od 0-3 do 4-3, a jedina izmjena Pepov miljenik Plastični Isus™!

 

I tako, nakon 12 kola, City ima jednak broj ligaških poraza kao i najgori Arsenal u zadnjih 37 godina. Ali eto, ćelava prevara će uvijek imati 8-0 protiv Watforda.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...